Avaleht Intervjuu Dan Brulè koolitusel käinud Rain Tunger: koolitus rikastab elu, eriti kui õppida parimalt
Dan Brulè koolitusel käinud Rain Tunger: koolitus rikastab elu, eriti kui õppida parimalt

Dan Brulè koolitusel käinud Rain Tunger: koolitus rikastab elu, eriti kui õppida parimalt

Maailmakuulsal hingamisgurul Dan Brulèl, kes korraldab 2.-7. maini Eestis uue intensiivkursuse, on siin juba oma fännid, kes on valmis temaga üha uuesti kogema õiget hingamist. Mida imelist see kogemus annab, jagab raadiohääl ja ettevõtja Rain Tunger.

Palun rääkige lühidalt oma senisest karjäärist teeninduseksperdi, restoraniettevõtja ja raadiotöötajana.

Pole ma mingi teenindusekspert, olen lihtsalt inimene nagu iga teine, kes teeb oma parima selleks, et me kõik ennast hästi tunneks. See, et pean ennast igal hetkel teenindajaks, on minu suurim privileeg, sest antud töö ei lõpe iial ja elu kingib palju vastu. Hommikul ärgates teen joogat, hingamisharjutusi, meditatsiooni ja päeva taotluse, külm dušš, pesen hambad − nii teenindan ma oma keha. Valmistan hommikusöögi elukaaslasele ja lastele, väljendan, kui tähtsad nad mulle on ehk teenindan nende vajadusi. Tööle minnes kuulan Jim Kwiki podcast’i, mida soovitan teilegi ehk tegelen mentaalse hügieeniga, teenindan enda mõistust, hoolitsen tema eest. Töö juures tunnustan ja toetan oma meeskondi, kuniks panen põlle füüsiliselt ette, et teenindada oma restorani külalisi.

Muusikaga on sama lugu. Juba 14 aastat teenindan ma Raadio 2 kuulajaid oma parimate oskuste ja suurima pühendumusega, valides saates “Progressioon” värskeimat progressiivset tantsumuusikat, esitades seda nii, nagu üks tunniajane terviklik seiklus või teekond olema peaks. “Progressioon” on viimased kolm-neli aastat olnud enim järelkuulatud õhtuse vööndi muusikasaade, seega midagi „kahtlast” sellega on. Lisaks esinen üritustel Ekstaatiline Tants, teenindades mitusadat imekaunist kaasmaalast, andes oma parima, et luua muusikaline elamus, mis kõrvust tõstab ja meie kehad ennastunustavalt liikuma paneb. See kõik on muidugi minu südamesoov, alati kõik ei õnnestu ja siis jälle õnnestub.

Olete käinud mitmetel koolitustel. Miks peaks ettevõtja neis osalema? Mille järgi olete koolitusi valinud?

Koolitustel käin ennekõike seepärast, et see rikastab minu elu. Targemaks ja teadlikumaks saades rikastuvad ka kõik teised minu ümber. Eneseareng on ainus vastumürk lollide vigade tegemisele ja stagnatsioonile ning Alar Ojastu sõnade järgi veel ka parim masukindlustus tööturul. Koolitused aitavad avada ja kultiveerida minu võimalusi saada elust nii hingeliselt kui ka materiaalselt rohkem kätte ja rõhk läheb minu puhul just hingelisele osale. Ütlen alati, et parim kingitus, mida iseendale ja teistele teha saan, on tegeleda enda sisemaailma teadvustamise ja korrastamisega. Isikuomaste annete tuvastamise ja kultiveerimise ning oma tõelise potentsiaali avamise ja realiseerimisega!

Viimased koolitused on olnud aususe, suhete, teadlikkuse, emotsioonide, mõtlemise, keha, liikumise, toitumise, hingamise, loomingu ja kohalolu teemadel.

Kui oluline on koolitaja tuntus?

Minu jaoks on oluline õpetaja sisu ja sügavus. Kas ta elab seda, mida õpetab, või õpetab seda, mida lihtsalt teab.

Kuidas avastasite Dan Brulé hingamiskoolituse?

Huvitusin hingamispraktikatest juba varem ja kui internetiavarustes märkasin ürituse kuulutust, polnud minu jaoks rohkem küsimusi. Dan Brulé on selle ala üks parimaid juhendajaid maailmas, seega õppida tema käe all Eestis on tõeline kingitus.

Mida see teile õpetas?

See õpetas mulle väga palju. Kolmepäevase praktika juures tervenesin nii hinge- kui ka kehatasandil. Sain palju uut infot, mis on toetanud mu teekonda ja aidanud teha paremaid valikuid. Kuid ennekõike sain sügava meditatsiooni kogemuse, mida sõnadesse on väga raske panna. Märksõnadeks “rahu”, “laienemine”, “ühtsusetunne”, “mina kõiges ja kõik minus”, “armastus ja kergus”. Seisund, mis mind pärast hingamispraktikat valdas, pani pisarad tänutundest igal juhul voolama.

Kuidas olete saadud kogemusi kasutanud? 

Õpitud tehnikaid kasutan igapäevaelus regulaarselt. Teadlikku hingamist kasutan kõikides olukordades, kus kogen füüsilisel, emotsionaalsel või mentaalsel tasandil pinget, intensiivsust või raskust.

Mis teemadel olete ise teisi koolitanud? 

Mina ei ole koolitaja, aga sellest hoolimata on mind palju rääkima kutsutud, seda peamiselt teeninduse, külalislahkuse, tunnustamise ja enesejuhtimise teemadel.

Kellel soovitaksite hingamiskoolitustel kindlasti osaleda?

Kõigil, kes soovivad kogeda midagi võimast ja sügavat − omaenda tervendavat jõudu, milleks ongi teadlik hingamine. Saab harjutada sisemistest väljakutsetest läbiminemist, tundmatusse ja ebamugavustundesse lõdvestumist, kasvatades seeläbi usaldust enda elu ja teekonna vastu ning jõustada, väestada isiklikku sisemist sitkust ja paindlikkust.

Kavatsete veel sellistele kursustele minna?

Aga muidugi! Sellised kursused on minu jaoks kohustuslikud, et ma iial ei unustaks enda tervendavat jõudu.

Tegelete ka mingite teiste vaimsete praktikatega? Jooga, meditatsioon?

Lisaks kõigele muule tegelen aktiivselt circling’iga, mis on aususe ja autentsuse harjutamine praeguses ajahetkes. See põnev tööriist muutis viimasel aastal mu elu ja vajaks eraldi artiklit. (Naerab.)