Avaleht Intervjuu Marko Kivirand räägib, kui lihtne on kainet eestlast tantsuplatsil käima tõmmata
Marko Kivirand räägib, kui lihtne on kainet eestlast tantsuplatsil käima tõmmata

Marko Kivirand räägib, kui lihtne on kainet eestlast tantsuplatsil käima tõmmata

Saue mõisas toimub 19. aprillil ekstaatiline tantsuõhtu, kus mussi valib Marko Kivirand.

Tegemist on Tiit Trofimovi üritustesarjaga, kus tullakse kokku selleks, et end täiesti kainena olles mõnusalt ja vabalt tunda ning kohtuda südames ja armastuses teiste inimestega. Pakutakse toorkakaod, smuutisid ja ekstaatilisi teesid.

Marko, kui keeruline on selliseks ürituseks playlist’i kooostamine?

Loomulikult peab sellele mõtlema. Tuginema ürituse iseloomule. Tegema sisetunnet usaldades lugudevaliku ja anda endast parim, et luua sellest üks tervik. Küll aga käib see iga mängukorra kohta. Tuleb austada publikut ja samas enda vastu ausaks jääda. Mängin seda, mis minule korda läheb ja siiralt loodan, et publik naudib seda samuti.

Olen väga tänulik, et Tiit mulle selle võimaluse andis. Olen ammu soovinud mängida peol, kuhu inimesed tulevad peamiselt eesmärgiga nautida muusikat ja tantsimist. Mängides viin ma oma publiku teekonnale, mis kulgeb peamiselt läbi deep, ethnic, root, mantra, slow, minimal, emotive, dreamy, ambient ja tech house’i oaaside.

Berliin on minu muusika Meka. Käin seal regulaarselt 2004. aastast ja sellest ajast on see linn hoidnud mind oma haardes. Linna vibe, muusika, inimesed ja kultuur. Seal kogetud peod ja muusika on mind palju mõjutanud. See on mind palju inspireerinud ja olnud ka ajend hakata muusikat mängima. Artistid, keda jälgin, kuulan, mängin ja toetan, asuvad L.A.-st Istanbulini.

Olen ammu soovinud mängida peol, kuhu inimesed tulevad peamiselt eesmärgiga nautida muusikat ja tantsimist.

Mis on suurim vahe antud üritusel ja ööklubides mängimisel?

Peamiselt vibe’i vahe. “Ekstaatilisel tantsul” on fookus selgelt muusikal ja tantsimisel, tullakse, et minna “teekonnale”. Ei mingit alkoholi, ebaadekvaatsust, ülemõtlemist ega show-off’i. (Naerab.) Kolm tundi meeldivat ja vahetut ajaviidet. Mõnusalt lihtne formaat, mida paljud hindavad.

“Ekstaatiline tants” on kõigile neile, kellele meeldib vahetus õhkkonnas ja suhteliselt varajasel õhtutunnil (kl 21-00) kainelt pidutseda-tantsida. Küllap tasub ära märkida ka see, et sellel peol ei kuule tuntud raadiohitte. Seeläbi on ka kogemus erilisem, kaugem argisest audiost. Asukoht soosib seda kõike samuti – Saue mõis!

“Ekstaatiline tants” on kõigile neile, kellele meeldib vahetus õhkkonnas ja suhteliselt varajasel õhtutunnil kainelt pidutseda-tantsida.

Mis on kainena pidutsemise võlu?

Teadlik kohalolek, rõõm ja nauding. Kergus ja tänulikkus.

Kui lihtne on Eesti inimesi kainena tantsuplatsil käima tõmmata?

Kui muusika publikut kõnetab, siis nauditakse seda ka täiel rinnal. Mul on hea meel tõdeda, et “Ekstaatiline tants” murrab regulaarselt müüti ehk siis eestlane naudib täiega pidu ka kainelt.

Teadlikult muusikat nautida ja tantsida on väga mõnus. See on lihtne.

Ei tasu üle mõelda. Vabaks laskmise piir on individuaalne. Ei pea ennnast sundima tegema mingeid kindlaid tegevusi, samme ja käteringe. Ka rütmika muusika saatel võib üsna rahulikult tantsides ennast väga hästi ja vabalt tunda. Mõni lugu puudutab rohkem, mõni vähem. Mõni lugu on energilisem, mõni rahulikum. Vahel “vedrutad” rohkem, vahel vähem.

“Ekstaatiline tants” murrab regulaarselt müüti ehk siis eestlane naudib täiega pidu ka kainelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga