1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. RIKARDIA SÜNNILUGU I Helen Haava ja Britta Burketi ühine missioon – aidata inimesi, et nad oskaks ennast ise aidata
RIKARDIA SÜNNILUGU I Helen Haava ja Britta Burketi ühine missioon – aidata inimesi, et nad oskaks ennast ise aidata

RIKARDIA SÜNNILUGU I Helen Haava ja Britta Burketi ühine missioon – aidata inimesi, et nad oskaks ennast ise aidata

Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava ning coach ja mentor Britta Burket lausuvad, et Rikardia sai alguse Heleni suurest kirest ning naiste ühisest mõttest midagi inimeste aitamiseks reaalselt ära teha. Esimene kokkusaamine Rikardia loomise teemal toimus Britta juures terrassil maasikaid süües. Rikarida eesmärk on aidata inimesi, kes tunnevad muret enda emotsionaalse heaolu pärast või elavad vaimse tervise häirega ja soovivad ennast toetada erinevate praktikatega.

Rikardia nimi sai valitud loodusläheduse tõttu

“Rikardia nimi sai valitud sellepärast, et meile on looduslähedus väga oluline. Rikardia on samblaliik. Samblad on väga müstilised taimed, muutes võrgustikuna maismaa roheliseks,” selgitab Britta ja lisab, et neile meeldis mõte, et inimesed leiavad endale sobiva praktika endale sobivast ühest kohast. Tekib justkui võrgustik, mis laieneb – sealt sündiski nimi Rikardia.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Helen tõdeb, et tema suureks unistuseks oli see, et oleks olemas platvorm, kuhu inimesed saaksid tulla lugema ja tutvuma, kuidas on võimalik ennast ise aidata. Naine on ise paarkümmend aastat tegelenud erinevate vaimsete tehnikate, praktikatega, õppinud, avastanud, kogenud ja näinud enda peal, kui hästi need töötavad.

Helen tõdeb, et tema suureks unistuseks oli see, et oleks olemas platvorm, kuhu inimesed saaksid tulla lugema ja tutvuma, kuidas on võimalik ennast ise aidata.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Unistuse teine pool, mis võiks olla kasulik

Nii Helen kui ka Britta on juba maast madalast olnud maalähedased ning mõlema emad on otsinud teistsuguseid lahendusi. Britta on tõbisema lapsena õppinud väikesest peale ennast ise turgutama ja tervendama. Heleni ema on ravimtaimede usku ning samuti katsetanud erinevaid asju. Kui Helenist sai biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise praktik, siis  nägi ta, et on keeruline ennast nähtavaks teha. Siis märkaski ta oma unistuse teist poolt, mis võiks olla kasulik – et oleks olemas platvorm, kus on erinevad praktikud ja kus nad saavad tutvustada, mida nad teevad.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Britta tõdeb, et kindlasti annab see praktikuid otsides väga palju juurde, kui on olemas info, kuidas miski mõjub. Tihti inimesed ei tea, kuidas peab käituma või kuidas mõni praktika mõjub ning see kõik tekitab hirmu. Ka nägid naised, et kasutades Google`i otsingusüsteemi ei leia väga palju infot teadusuuringute ja praktikate kohta eesti keeles. Nad nägid seda kui nõrka kohta ning soovisid kogu info panna ka eesti keelde. „Siin me järjest täiendame platvormi –  meie praktikute baas ja see, mida nad pakuvad, täienevad pidevalt,” selgitab ta.

Tihti inimesed ei tea, kuidas peab käituma või kuidas mõni praktika mõjub ning see kõik tekitab hirmu.

Mure korral tasuks kasutada erinevaid meetodeid, mis meid toetavad

Helen leiab, et kõik probleemid või mured ei pea lõppema sellega, et vajame kas ravimeid või haiglaravi. “Loomulikult, neid asju on ka mingitel hetkedel vaja, aga me saame ise nii palju ära teha ja läbi nende teraapiameetodite ning praktikate ennast hoida.”

Head Uudised GoodNews