1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Kas igale probleemile on lahendus? Ülevaade Rikardia teraapiatest
VIDEO I Kas igale probleemile on lahendus? Ülevaade Rikardia teraapiatest

VIDEO I Kas igale probleemile on lahendus? Ülevaade Rikardia teraapiatest

Rikardia biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava toob välja, et kui peaks tunduma, et praktikaid on palju ja ei tea, kuidas endale sobivat valida, siis tema soovitab kodulehe lihtsalt lahti võtta, vaadata, tunnetada, vaadata praktikuid ning kui ikka veel hätta jääd, siis Rikardia kodulehel on olemas ka test. Nimelt annab test kätte suuna, mis praktikad kellelegi sobida võiksid.

Mis elu muud ongi, kui üks teekond

„Vahel sobib mitu praktikat, siis võid proovida ühte või teist, kombineerida. Kui mõni teraapiaviis eriliselt meeldib, siis on soovituslik teha läbi pikem kuur. Sellisel juhul toimivad need eriti hästi. Näiteks hingamisteraapia puhul soovitame teha 8-korralise kuuri, mis loob suuremaid muutusi,“ lausub ta ja lisab, et kõige olulisem on kuulata enda sisetunnet, vaadata, mis sobib ja lasta lahti kõikidest ootustest, lubada endal lihtsalt kogeda. „Muutused ei teki üldiselt üleöö. Võib-olla üks kahetunnine seanss ei lahenda ära kõiki su muresid, aga aitab sind sinu teel sammukese edasi. Mis elu meil muud ongi, kui üks teekond.“

Vahel sobib mitu praktikat, siis võid proovida ühte või teist, kombineerida.

Britta Burket ja Helen Haava (Foto GoodNews, Evelin Kruus) (2)
Britta Burket ja Helen Haava. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Coach`ing aitab üles leida varjatud oskused ja tunded

Näiteks on Rikardias olemas coach`ing, millega tegeleb coach ja mentor Britta Burket. Coach`ing on üks neist praktikatest, mis aitas kaasa Rikardia loomisele. Kui Helen ühe oma sõbraga 6-kuulise coach`ingu läbi tegi, siis oli tal esimesele kohtumisele minnes ainult unistus ja mitte midagi muud. Poole aasta pärast olid tal aga järsku inimesed ümber, olid vahendid ning midagi loodud. Siis vaatas ta tagasi ja mõistis, et on uskumatu, kuidas coach`ing aitab enda seest üles leida võimalused. Britta lisab, et samuti aitab coach`ing üles leida varjatud oskused ja tunded.”Kui sa hakkad kellelegi iseendast rääkima ja ütled asjad häälega välja, saab kõik palju selgemaks,” leiab ta.

Kui sa hakkad kellelegi iseendast rääkima ja ütled asjad häälega välja, saab kõik palju selgemaks.

Pereteraapia on mõeldud paremaks peredünaamikaks

Veel on Rikardias pereteraapia, mis on mõeldud paremaks peredünaamikaks. „Suhted lähedastega on meie jaoks kas kõige rõõmsamad või kõige valulikumad. Pereteraapia aitab üksteist paremini mõista ja toetada,“ räägib Britta.

Britta Burket ja Helen Haava. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Meile tundub alati, et oleme oma murega üksinda

Samuti pakub Rikardia kogemusnõustamist. Kogemusnõustajad saavad olla abiks ning toeks oma looga. Seda eriti siis, kui sul on sama probleem, mis neilgi. “Meile tundub alati, et oleme oma murega üksinda. Aga kui su kõrval on kogemusnõustaja, kes on sarnase teekonna läbi käinud ja sellest välja tulnud, siis temast on suur tugi sulle selle probleemi lahendamise juures,” lausub Britta.

Kogemusnõustajad saavad olla abiks ning toeks oma looga. Seda eriti siis, kui sul on sama probleem, mis neilgi.

Seega, kui küsida, kas igale probleemile on alati olemas lahendus, siis vastus on, tõenäoliselt mitte, kuid leevendust erinevate praktikate näol võid leida küll.

Head Uudised GoodNews