1. Avaleht
  2. Lugemist
  3. RAHVA RAAMAT I 3 praktilist nippi, kuidas lugemine laste jaoks kaasahaaravamaks muuta
RAHVA RAAMAT I 3 praktilist nippi, kuidas lugemine laste jaoks kaasahaaravamaks muuta

RAHVA RAAMAT I 3 praktilist nippi, kuidas lugemine laste jaoks kaasahaaravamaks muuta

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas muuta lapse lugemiskogemus veelgi põnevamaks ja kaasahaaravamaks? Kate Hindley “Postiljon Paul. Klappidega raamat” toob lasteni lugemisrännaku, mis on täis avastamisrõõmu ja interaktiivseid üllatusi. See lõbus ja õpetlik teos mitte ainult ei arenda lapse lugemisoskust, vaid kutsub ka avastama, keda kõiki Postiljon Paul oma teekonnal kohtab.

Lugemise maagia avastamine Postiljon Pauli abil

On imeilus päikseline hommik ja Metsa tänaval käib vilgas elu. Postiljon Paul on valmis toimetama saadetisi ja avastama, kellele need kõik mõeldud on. Raamatu klappide alla peidetud lood ja tegelased pakuvad lapsele rõõmu iga kord, kui raamat kätte võetakse. Klappide avamine ja sulgemine muudab lugemise mänguliseks ning stimuleerib lapse kujutlusvõimet ja käelist tegevust.

Klappidega raamatute võlu

Rahva Raamatu kirjastuse juht Dea Oidekivi leiab, et klappidega raamatud nagu “Postiljon Paul” on laste jaoks erakordselt põnevad, sest need võimaldavad interaktiivset osalemist lugemisprotsessis. “Klapid annavad võimaluse avastada lisadetaile ja kõrvaltegelasi, muutes lugemise mitmekesisemaks ja korduvaks avastamisrõõmuks,” selgitab Dea ja lisab, et eelkooliealiste laste jaoks on see eriti oluline, kuna see aitab neil maailma avastada läbi tegevuse​.

Klapid annavad võimaluse avastada lisadetaile ja kõrvaltegelasi, muutes lugemise mitmekesisemaks ja korduvaks avastamisrõõmuks.

Kooslugemise võlu ja lugemisharjumuste kujundamine

Koos lapsega raamatute vaatamine ja lugemine on suurepärane võimalus luua ühist aega ja tugevdada sidet. Dea sõnul aitab see arendada lapse sõnavara, lauseehitust ja silmaringi. “Lugemine võib muuta lapsed empaatilisemaks ja aidata neil elus tasakaalu leida,” lisab ta. Lisaks on oluline, et lapsed näeksid täiskasvanuid lugemas, kuna eeskuju on üks võimsamaid motivaatoreid lugemisharjumuste kujundamisel.

Lugemine võib muuta lapsed empaatilisemaks ja aidata neil elus tasakaalu leida.

Kuidas muuta lugemine kaasahaaravamaks?

Dea Oidekivi jagab ka kolme praktilisi nippi, kuidas muuta laste lugemiskogemus veelgi lõbusamaks ja mängulisemaks:

  • Valige lisadega raamatud, mis muudavad lugemise interaktiivseks.
  • Lugege suuremate lastega ainult üks peatükk päevas, et hoida põnevust üleval.
  • Jutustage lugusid lugemise asemel, eriti koolieelses eas​.