Avaleht Hingele Lase lahti ja saa õnnelikuks!
Lase lahti ja saa õnnelikuks!

Lase lahti ja saa õnnelikuks!

01.10.13 Tuuli Mäemat_Sest armastust pole kodus kunagi liiga palju
Monika Kuzmina südamete kollektsioonist
Foto: Tuuli Mäemat

Elus toimivad kirjutamata seadused, nad lihtsalt toimivad. Üks nendest on see, et kui sa millegi enda küljest vabaks lased, siis naaseb ta su juurde uuel kujul või asendub uue õnnega.

Toome sinuni 7 mõtet, millest loobumine aitab sul leida õnne.

Sul ei pea olema alati õigus

Meie seas on palju neid, kes ei kannata mõtet, et ta eksib või tal ei ole õigus. Nad arvavad, et neil on alati õigus. Paljud on valmis selle nimel isegi suhteid rikkuma ning tekitavad endale ja teistele sellega stressi ja muresid. Asi ei ole seda väärt.

Alati, kui sul on soov tõestada, et sul on õigus, siis mõtle: “Kas ma eelistan, et mul on igal juhul õigus või ma eelistan olla meeldiv inimene?” (Wayne Dyer)

Mis vahet sellel on? Kas su ego on tõesti nii suur?

Ära püüa omada kontrolli

Ole valmis loobuma sellest, et sa omad kontrolli kõige üle – enda ja enda ümber toimuva suhtes, situatsioonide suhtes ja inimeste üle. Ükskõik, kas sa tahad kontrolli omada oma pere, oma töökaaslaste või kelle iganes suhtes, loobu sellest – lase neil olla nii, nagu nad on. Lase kõigel ja kõigil olla nii nagu on ja sa näed kui palju lihtsam on olla.

“Lase asjadel minna, kõik saab alati korda. Maailma on vallutanud need, kes on asjadel minna lasknud, aga kui sa ei lase minna, siis võidab maailm sinu.” (Lao Tzu).

Ära süüdista

Loobu oma soovist süüdistada teisi selles, mis sa oled või mida sa ei ole, mida sa tunned või mida sa ei tunne. Lõpeta olemast jõuetu, võta vastutus oma elu eest enda kätte.


Unusta enesekriitika ja enesehaletsus

Väga paljud inimesed teevad endale liiga oma negatiivsete, enesekriitiliste ning ennast hävitavate mõtetega ja teiste negatiivsete juttudega. Ära kuula ja usu oma negatiivseid mõtteid, sa oled kindlasti parem inimene.

“Sinu mõtted on väga võimas relv, kui seda kasutada õigesti. Aga kui neid valesti kasutada, siis võivad nad väga hävitavad olla.” (Eckhard Tolle).


Ära sea endale ja unistamisele piire

Sa oled ise endale seadnud piirid, mida sa suudad ja mida ei suuda teha ning mis on võimalik ja mis on võimatu. Loobu kõikidest neid piiridest, mis oled endale seadnud, välju neist ja ela vabalt.

Ole positiivne, lõpeta virisemine

Loobu oma püsivast soovist viriseda nende inimeste, situatsioonide ja sündmuste üle, mis teevad sind õnnetuks, kurvaks ning depressiivseks. Mitte keegi, mitte ükski sündmus ega asi ei tee sind õnnetuks, kui sa ei luba neil seda teha. Sinu tundeid ei tekita need sündmused ega inimesed, vaid sinu enda valitud mõtted nende asjade suhtes. Ära alahinda positiivse mõtlemise jõudu.

Ära kritiseeri

Ära kritiseeri asju, sündmusi või inimesi, kes on sinust erinevad. Me oleme kõik erinevad, kuid samas ka sarnased. Me kõik tahame olla õnnelikud, me kõik tahame armastada ja olla armastatud, me kõik soovime, et meid mõistetaks. Me kõik soovime midagi ja meile kõigile on lubatud midagi.

Sa ei pea teistele pidevalt muljet avaldama

Ära ürita olla meeleheitlikult teiste meele järgi keegi. Ära ole see, kes sa tegelikult ei ole. See ei käi niimoodi. Sellest hetkest alates, kui otsustad olla sina ise ja võtad eest oma maski, siis sa võtad omaks oma tõelise olemuse ja sellest hetkest hakkavad inimesed sinu juurde tulema ilma pingutusteta.

Ära karda muutusi

Muutused on head. Muutused aitavad liikuda edasi punktist A punkti B. Muutused arendavad edasi sinu elu ja sind ümbritsevat. Järgne muutustele julgelt.

“Järgne muutustele ja universum avab sulle uksed kohtades, kus olid enne seinad.” (Joseph Campbell).

Lõpeta sildistamine

Ära pane igale asjale või inimesele, millest või kellest sa aru ei saa, mingit silti külge. Ava oma meeled ja ole mõistev. Inimesed ja sündmused meie ümber on vahel meile mõistmatud, aga see ei tähenda, et nad on valed või et neid tuleks nimetada imelikuks või kõlbmatuks. Sildistamisega võid sa jätta oma elust välja palju huvitavat.

Ära karda

Hirm on kõigest illusioon, seda ei eksisteeri tegelikult, sa oled selle ise loonud. See on sinu mõtetes kinni, korrigeeri oma mõtteid enda sees ja hirm väljastpoolt kaob.

“Ainus, mida meil karta on, oleme me ise.” (Franklin D.Roosevelt).

Ära otsi vabandusi

Paki nad ära ja saada minema, ütle neile, et nad on vallandatud. Sa ei vaja neid enam. Väga tihti me piirame ennast oma vabandustega, miks midagi ei saa või ei tohi. Selle asemel, et kasvada ja edasi areneda, me seisame paigal ja oleme kinni oma vanades asjades. Unusta kõik need vabandused, sest 99% neist ei vasta tõele.

Lase lahti minevikust

Seda on kindlasti raske teha, kuna see, mis on olnud, on juba olnud ja ei lähe meil meelest. Minevik paistab palju selgem ja arusaadavam, tulevik tundub ebaselge ja ootamatu. Kuid praegune moment on ainus, mis sul praegu on, selles hetkes viibides mõeldes minevikule jääme me sinna kinni. Niimoodi kaotad sa väärtusliku hetkes olemise aega ja sinu tuleviku unistused jäävad realiseerimata. Naudi hetke, ole hetkes, unista homsest. Elu on teekond. Tee see teekond nauditavaks.

Lase lahti ja ära jää kinni millessegi ega kellessegi 

Seda on üsna raske järgida, meil kõigil on mingid asjad, inimesed ja sündmused, mille külge me kinni jääme ja millest on raske loobuda. Need võivad olla mineviku sündmused, endine armsam, mingid materiaalsed asjad. Mitte millegi külge ei ole mõtet kinni jääda, elu on liikumine, seisev vesi läheb tavaliselt haisema ja kaotab oma positiivse mõju ning energia – nii on ka elus. Tihti on hirmud need, millest tulenevalt jääme kinni teatud asjade külge. Puhas armastus on see, mis aitab loobuda, kui sa armastad isetult ja puhtalt kõike, mis meid ümbritsed, siis sa usaldad ja oled valmis loobuma ja sa ei hoia kinni. Kui sa lased kõigest lahti, siis on suurem võimalus, et sinu ellu ilmuvad uued ja huvitavad asjad, inimesed, sündmused.

Tee algust juba täna nende juhistega ning avasta, et loobudes veel paljust saavutad tõelise õnne!
 
Tuuli Mäemat

Allikas: http://worldobserveronline.com

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga