1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Peep Vain: elutahte leidmiseks on vaja eelkõige tahta
VIDEO I Peep Vain: elutahte leidmiseks on vaja eelkõige tahta

VIDEO I Peep Vain: elutahte leidmiseks on vaja eelkõige tahta

Laitse Graniitvillas toimub 1. juulil esimest korda Rõõmufestival, mille eesmärgiks on keskenduda kogu täiega ainult rõõmule. Et tunda rõõmu elust, on oluline leida üles elutahe. Peep Vain ütleb rõõmust rääkides, et elutahte leidmine on keeruline komplekt erinevatest aspektidest.

Monika Kuzmina ja Peep Vain. Foto: Virko Veskoja

Peep sõnab naljaga pooleks, et elutahte leidmiseks on vaja eelkõige tahta. Siiski on elutahte leidmisel mitu kihti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RÕÕMUFESTIVAL (@roomufestival)

„Esimene kiht on see, milline on inimese enesehool – milline on väljapuhatuse ja eluenergia tase, kust elujõudu ammutada,“ selgitab ta. Aga juurde ka oma koha leidmine ja mõttekus, rõõmu otsimine ja tundmine.

Elutahte leidmiseks peab ka iseennast tugevamaks ja vastupanuvõimelisemaks muutma välisele negatiivsusele, ohtudele ja hirmudele.

Ta lisab, et vähem oluline pole ka mõtestatuse pool – et on mõtet elada.

„Elutahte leidmiseks peab ka iseennast tugevamaks ja vastupanuvõimelisemaks muutma välisele negatiivsusele, ohtudele ja hirmudele,“ räägib ta.

Rõõmufestival toimub 1. juulil Laitse Graniitvillas

Festivali eesmärk on keskenduda rõõmule läbi muusika ja enesearenguteemade, mis aitavad end avada ja tuua välja loomulik rõõmutunne.

Korraldaja Tiit Trofimov sõnab, et rõõm vallandab meis positiivsed emotsioonid, mis aktiveerivad meie keha. Stressihormoonid tõmbavad tagasi ja saavad aru, et kehas neile ruumi ei ole.

Festivalil saab endas valla lasta väikse lapse, kes on olemas meis kõigis. Ka täiskasvanud inimene võib olla lapselikult rõõmus – tantsida ja naerda! Endas lapselikkuse leidmine on üks arengu olulisemaid osasid.

RÕÕMU RETSEPT

  • Tantsimine. Tants on meie loomulik tegevus. Ema süda on esimene rütm igale lapsele ja see talletub meie rakumälusse. Kui hakatakse rütmi või trummi lööma, hakkad ürgsel tasandil oma keha liigutama. Küsimus on selles, kas sa lubad seda või mitte! Läbi tantsu saavutab kõige kiirema kontakti iseendaga.
  • Ühislaulmised. Pole oluline, kas sa oskad laulda või mitte, see vabastav tegevus rõõmustab igaühte!
  • Huumor. Naer aitab välja tuua lapse meie sees!
  • Kontserdid. Need aktiveerivad sügava poole sinus ja toovad su endaga rohkem kontakti.

FESTIVALI PILETID

Head Uudised GoodNews