Avaleht Hingele LISATUD HINGAMISHARJUTUS I Vähenda elektromagnetväljade kiirguse mõju selle maandava hingamisharjutusega
LISATUD HINGAMISHARJUTUS I Vähenda elektromagnetväljade kiirguse mõju selle maandava hingamisharjutusega

LISATUD HINGAMISHARJUTUS I Vähenda elektromagnetväljade kiirguse mõju selle maandava hingamisharjutusega

Kas oled kunagi mõelnud, kui palju ja kuidas täpsemalt mõjutab meie füüsilist ja vaimset tervist elektronseadmetest tulenev kiirgus ehk elektromagnetväli? Nähtavad elektromagnetvälja tekitajad meie ümber on telefonid, arvutid, telerid, raadiod, kodumasinad, ent mõjuriteks on ka raadio-, interneti- ja mobiilsidevõrgud, juhtmed, pistikud, töötavad ja ooteolekus elektriseadmed. Ülitundlikkus elektromagnetväljade suhtes võib avalduda mitmel moel, alates väsimusest kuni peavalu, ninaverejooksu ja unehäireteni. 2011. aastal lisas Maailma Terviseorganisatsioon raadiosageduslikud elektromagnetväljad võimalike vähitekitajate nimekirja.

Kahtlemata tasub jälgida, kuidas enesetunne muutub, kui viibida vähem elektroonikaga ümbritsetud keskkonnas. Ka oma kodus, eriti magamistoas, ei tasuks tehnoloogiaga liialdada. Lisaks sellele soovitab hingamisterapeut Monika Palm praktiseerida regulaarselt hingamisharjutust, mis aitab kiirguse potentsiaalselt ohtlikku mõju maandada ja luua paremat kontakti Maast tuleneva tervendava energiaga. „Hingates sisse maa energiat ja olles ühes rütmis maaga, saame tõsta oma energia taset. Maa energiaid saab kasutada ka arvutilt ja mobiiltelefonilt pärit elektromagnetilise kiirguse mõju elimineerimiseks kehast,“ kirjutab Palm oma hingamisharjutuste kogumikus „Hinga ja ela!“, kust pärineb ka alljärgnev harjutus.

Harjutus Maa energiate sissehingamiseks

Tee seda harjutust õues, paljajalu seistes või istudes.

  1. Kui hingad, siis loo mõttes kontakt maaga. Tunneta seda kontakti ja naudi Maaga ühenduses olemise tunnet.
  2. Alusta loomulikku hingamist ja hinga nii kaua, kuni hingamine muutub sujuvaks, aeglasemaks ja rütmilisemaks.
  3. Nüüd hinga teadlikult sisse ja visualiseeri või tunneta, kuidas Maa energia siseneb koos hingamisega jalataldade kaudu kehasse.
  4. Hinga kolm korda sisse ja välja ning visualiseeri, et Maa seest siseneb kehasse kuldselt särav energia.
  5. Iga sissehingamisega kujuta ette, et kuldselt särav energia siseneb jalgade kaudu kehasse ja levib üle kogu keha.
  6. Välja hingates suunatakse elektromagnetilise kiirguse mõjud kehast välja maa sisse. Tunneta seda.
  7. Kui keha on puhastatud, jätka hingamist nii kaua, kuni tunned, et kogu keha on kuldse särava energiaga täidetud, sinu energiatase on tõusnud ning väsimus on asendunud hea enesetundega.

Monika Palmi raamatu “Hinga ja ela!” saab tellida Apollo ja Rahva Raamatu e-poest!