1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. ÜHENDUSES HIGH ON LIFE I Festival, kus sai loodud palju ilu, armastust ja ühendusi
ÜHENDUSES HIGH ON LIFE I Festival, kus sai loodud palju ilu, armastust ja ühendusi

ÜHENDUSES HIGH ON LIFE I Festival, kus sai loodud palju ilu, armastust ja ühendusi

4.-7. augustil toimus Adila puhkekeskuses Ühenduses High on Life Festival, kus oma töötubasid ja esinemisi jagasid nii Eesti kui ka välismaa teadlikkuse, enesearengu, suhete ja tantra õpetajad. Festivali korraldajad Tiit Trofimov, Peep Õunapuu ja Merliis Sulg tänavad südamest kõiki osalejaid ning sõnavad, et festivalil sai loodud palju ilu, armastust ja ühendusi.

Foto: Virko Veskoja

Tiit leidis, et selliseid festivali nagu seda on Ühenduses High on Life peaks korraldama veelgi rohkem, sest nähes mis toimus tema enda ja kohalviibijatega – milline avanemine, iseendasse tulemine, kergus, rõõm ja rahu inimestesse tekkis – tuli hinge suur tänutunne, et seda kõike on võimalik festivalil kogeda. „Inimesed jõuavad selleni, et see kõige suurem tervenemine toimub siis, kui saame aru, et võti, millega tervenemine toimub, on meie südames. Läbi selle jõuame paremasse kontakti ja ühendusse iseendaga. Läbi ühenduse tekib elule uus ja vägev kvaliteet, seega igal juhul tule ja võta osa. Juba ainult isegi siin ruumis olemine… Nendega, kes on päris inimesed, päriselt sellised nagu nad on, mitte ei proovi olla keegi teine või näidata ennast kellegi teisena… Juba see on nii vabastav ja kergust toov tunne,“ lausus ta.

Juba ainult isegi siin ruumis olemine… Nendega, kes on päris inimesed, päriselt sellised nagu nad on, mitte ei proovi olla keegi teine või näidata ennast kellegi teisena… Juba see on nii vabastav ja kergust toov tunne!

Tiit Trofimov. Foto: Virko Veskoja

Ka Peep Õunapuu tänas kõiki osalejaid usalduse ja koosloomise eest. „Ilma teieta ei oleks see nii võimas olnud. Nii palju ilu, armastust ja ühendusi sai loodud ning need mälestused ei tuhmu iialgi. Ja see on vaid algus. Siit algab Sinu teekond, et püsiksid ühenduses iseendaga iga päev ja naudiksid seda, et oled elus,“ sõnas ta.

Nii palju ilu, armastust ja ühendusi sai loodud ning need mälestused ei tuhmu iialgi.

Peep Õunapuu. Foto: Virko Veskoja

Merliis Sulg leidis, et Ühenduses festival ühendas ja igaüks mängis sellel teekonnal olulist rolli. „See on suur tõestus sellest, kui palju me vajame ühendust ja kui palju saame koostöö ja ühenduse abil luua,“ sõnas ta.

See on suur tõestus sellest, kui palju me vajame ühendust ja kui palju saame koostöö ja ühenduse abil luua.

Merliis Sulg. Foto: Virko Veskoja

Suur lootus inimkonna jaoks

Ühenduses High on Life festivalist võttis osa ka tantsušaamaan Kareem Raihani, kes on plaate mänginud ligi 25 aastat. Kuigi Eesti inimest ja eriti Eesti meest peetakse väga häbelikuks, kes niisama naljalt tantsima ei kipu, siis Raihani sõnul tantsisid Eesti mehed juba eelmisel aastal Ühenduses High on Life Festivalil nagu hullud. „Kui esimest korda siia festivalile tulin, siis ütlesin kõigile, et eestlased on nii avatud, soojad ja neile meeldib tantsida. Teised vastasid mulle, et ma ootaks kuni näed inimesi väljapool neid festivale,“ naerab ta ning lisab, et tema jaoks on inimesed siiski avatud ja soojad ning ta käib ainult sellistel festivalidel, sest tahab tutvuda tõeliste inimestega. „Mehed, kes käivad sellistel festivalidel, tahavad samuti midagi muud – nad avanevad. Tantsimine on meile sünniga kaasa tulnud ja sa ei saa öelda, et sa ei ole tantsija. Kui panna muusika käima, siis kõik beebid maailmas hakkavad tantsima. Kui sa tantsid, sa tuled iseendasse ja kui sa tuled iseendasse, siis sul on vägi. See on põhjus, miks tantsimine meie ühiskonnast pikaks ajaks ära võeti, sest nähti, et see annab inimestele väga palju väge. Nüüd, selliste festivalidega, me toome selle väe igal tasandil tagasi. Ja mitte ainult tantsimise, vaid ka meditatsiooni ja kõige muu sellisega. Ma tunnen, et inimeste vägi tuleb tagasi, kui saan käia sellistel festivalidel – ma näen sellel suurt lootust inimkonna jaoks,“ lausub Kareem.

Ma tunnen, et inimeste vägi tuleb tagasi, kui saan käia sellistel festivalidel – ma näen sellel suurt lootust inimkonna jaoks!

Samuti osales Ühenduses High on Life festivalil terapeut Ants Rootslane, kus viis läbi konstellatsiooni. Ants rääkis festivalil antud intervjuus heade uudiste portaalile miks kipuvad inimesed armastust valest kohast otsima.

Monika Kuzmina ja Ants Rootslane. Foto: Virko Veskoja

Miks kipuvad inimesed valest kohast armastust otsima?

Ants arvab, et kõige rohkem satuvad inimesed eksiteele kiindumushäire tulemusena. Need on tavaliselt lahutatud perede emotsionaalsed düsfunktsionaalsused, kus ei ole emotsionaalset lähedust olnud ja inimesed ei oska seda kuidagi kogeda, klammerduvad ühe inimese külge ja siis otsivad sellest inimesest kõike, mis teeks teda õnnelikuks. „Ta tunneb, et ilma selle teise inimeseta elu justkui ei olekski. Arvan, et see ei ole kõige tervem viis armastuseks ja kas see üldse on armastus? See on pigem kiindumine mingisugusesse turvaobjekti või sellesse objekti, kelles ma näen, et on olemas midagi, mida minul ei ole. Armastuse keel on niivõrd erinev. Kui me mõtleme kasvõi vägivalla peale, siis öeldakse, et see ei ole kindlasti armastus, aga kui inimene on kasvanud sellises perekonnas, kus ongi ema-isa suhted olnud läbi vägivaldsuse, siis see on selle inimese armastuse keel ehk mitte et ma tolereeriks vägivalda, aga ta on sellest mõjutatud. See on vähene ebaküps armastus,“ selgitas ta.

Kõige rohkem satuvad inimesed eksiteele kiindumushäire tulemusena.

Osalejate tagasiside:

„Esimese asjana tuleb pähe see, et uskumatu kuidas 4 päeva erinevaid töötubasid ja avatud inimesi, võib avada elule täiesti uue perspektiivi. Siin festivalil olen iga kord leidnud üles selle siira koha enda sees, täiesti ennastunustavalt tantsinud, kogenud mehelikku ürgset väge, tundnud endas täielikku pehmust, avardanud enda piire ja õppida ennast uuel viisil tundma. Olin mõned aastad tagasi selliste festivalide suhtes skeptiline ja mõistsin erinevaid kogukondasid isegi hukka. Nüüd on aga kardinaalselt muutunud see, kuidas asju näen. Tegelikult sellised ühisloomised, kus tullakse kokku ja kus on ühtne energia ning puuduvad igasugused meelemürgid ja kõigi taotluseks on saada endaga sügavamasse kontakti… Sellised festivalid toimivad ja minu jaoks on need ühed aasta tippsündmused.“

Foto: Virko Veskoja

Sellised festivalid toimivad ja minu jaoks on need ühed aasta tippsündmused.

Martin Pukspuu

„Ühenduses festivalil sain eelkõige ühendust iseendaga, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Siin sai kogeda seda, et mina olen üks, aga mina olen ka kõik. Sain tagasi oma hääle ja oma väe. Siin saab tõesti kogeda elu erinevaid värve, maitseid, valgust ja pimedust… Kõike seda, mida elu tegelikult on. Siin saab olla elus. Siit saab kõik alguse.“

Foto: Virko Veskoja

Siin sai kogeda seda, et mina olen üks, aga mina olen ka kõik. Sain tagasi oma hääle ja oma väe.

Hanna-Ly Aavik

„Siin festivalil äge kogemus see, kui tahad päriselt iseendaga uuesti kontakti saada. Just tulime ekstaatiliselt tantsult ja tunne on selline, et füüsiline jõud sai sinna jäetud, aga vaim on kuidagi… Vabastav tunne on. Kui käid ööklubis tantsimas, siis ei teki sul iialgi sellist tunnet ja eufooriat nagu siin, täiesti kaine peaga. Siin on ägedaid praktikaid, kuidas õppida iseennast tundma. See festival on imeline asi ja selline kogemus, mis mul selle festivaliga on, pole mul varem olnud. Igaüks leiab siit midagi, mis on tema hingele sellel hetkel hea.“

Foto: Virko Veskoja

Gerd ja Mariliis Rood

„Minul oli võimalus ja au pildistada Ühenduses festivali ühendujaid. Mitmeid taipamisi tuli läbi selle ka endale. Kaamera sees olles näed, mis inimeste ümber ja sees juhtuma hakkab. Sealt tuli ka omale üksjagu taipamisi ja tänulikkust, et elu on nii elus. Ühest telgist teise… Oleks tahtnud olla igal pool, aga siis peab usaldama seda, et see kuhu sa jõudnud oled, on just sinu koht ja saad sealt midagi endaga kaasa võtta. Loodan, et see tarkus on nii minul ka kui kõigil teistel siit lahkudes meeles. Usalda ja lase voolata, ela hetkes, võta asju nii nagu on ja märka seda ilu ja väge.“

Jane Vogt

Foto: Virko Veskoja

„Siin toimus neli päeva maagiat. Iga päev on olnud täiesti erinev ja erinev kogemine. Sees on kergus ja nii hea on olla. Töötubasid on olnud palju ja valik on olnud suur. Mina olen eelistanud less is more – käin kuskil konkreetses töötoas ära ja saan midagi väga mõnusat. Kui see kõik igapäevaellu kaasa võtta, siis jääbki tunne, et elu ongi lust ja lillepidu. Nii kerge on, vaatamata sellele, et ka raskemad ja sügavamad kohad on olemas. Täiega soovitan ja olen ka järgmine aasta kohal.“

Kaie Sakala

Foto: Virko Veskoja

„Veetsin siin suurepärased neli puhkepäeva. Minu jaoks oli see täielik puhkus ja nautisin kõike töötubasid. Ise olen juba aastaid seda teed käinud, nii et midagi uut ei olnud… Aga väga põnev oli nendel töötubadel osaleda. Suurepärane puhkus.“

Irina Tomingas

  • Korraldajad on paika pannud ka järgmise aasta Ühenduses festivali aja, mis toimub 13.-16.07.2023 ja ikka Adilas. Esimesed 50 passi on müügil soodushinnaga, mida saab soetada siit. Selleks, et saaksid paremini ühenduses olla ja ka oma kogemusi jagada, kutsuvad korraldajad liituma ka Ühenduses festivalil osalejate grupiga Facebookis.
Head Uudised GoodNews