1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Teadlikkust ja rõõmu: lihtne valem, mille abil muuta seda, kuidas sa näed maailma
Teadlikkust ja rõõmu: lihtne valem, mille abil muuta seda, kuidas sa näed maailma

Teadlikkust ja rõõmu: lihtne valem, mille abil muuta seda, kuidas sa näed maailma

Õnnekoolitaja ja Access Consciousness vahendaja Kaidi Karilaid tõdeb, et elus pole probleem mitte selles, et “nemad” teevad midagi, et sul on kehv ja halb ja ajab närvi. Asi pole mitte selles, et “see asi” teeb sulle, meile, neile midagi, et sul on kehv ja halb ja ajab närvi. Asi pole mitte selles, et “see väline” teeb või on midagi, et sul on kehv ja halb ja ajab närvi.

Asi pole mitte kunagi teistes

“Asi pole mitte selles, et “maailmas toimuvad sündmused on halvad ja pahad, mis teevad midagi, et sul, meil, neil on kehv ja halb ja ajab närvi. Asi pole mitte selles, et “poliitikud ja rumalad inimesed” teevad midagi, et sul, meil, neil on kehv ja halb ja ajab närvi,” ütleb Kaidi.

Asi pole ka mitte selles, et “suured juhid, koolidirektorid, vallavanemad ja kombinaatide ja pankade direktorid ei oska juhtida, mis teeb sind tigedaks.

Asi on selles, et sina, mina, meie ei ole osanud, teadnud, et me saame olla teadlikud ja võime ja saame teha teistsuguseid valikuid. Me oleme olnud tublid järgijad, õppinud veeretama vastutuse ainult poliitikutele, juhtidele, emadele isadele, liidritele, arstidele, teadusele, abikaasadele, asjadele, ühiskonnale, rahale, minevikule, haigustele, hädadele.

Kaidi sõnul on see vastutuse ära veeretamine mitte ainult vale, vaid üsna rumal ja ebateadlik. Oleme kõik teinud oma parima teadlikkuse juures parimaid valikuid, igal hetkel.

Tee teistsugune valik

Kaidi kinnitab, et mul, sul, meil on nüüd uus hetk teha teistsugune valik… ja siis jälle uus hetk, kui eelmisel hetkel valikut ei teinud. Ja siis jälle uus ja nii lõputult. “Sina tead, millal on aeg sul teha teistsugune valik, võrdlemata, juurdlemata. Sa tead. Oled alati teadnud,” ütleb ta.

Valem on tema sõnul lihtne: mina ja sina= meie ja meie=nemad. “Pole sellist asja nagu nemad või see. Sa näitad näpuga neile, samal ajal kolm näppu näitavad su enda suunas,” selgitab ta piltlikult.

Mida saan mina minana olla täna, mis muudab? Kaidi soovitab seda endalt küsida ja siis valikuid teha.

“Mida rohkem mina, sina , meie valime, seda enam hakkad nägema, kuidas nemad muutuvad, sest meie muutume, mina muutun. Mina, sina, meie saame muuta kollektiivset teadvust, kui valime kerguse, rõõmu hiilguse, tänulikkuse enda sees endana,” toob ta välja.

Rõõm ja tänulikkus oled sina, mina, mis teeb kokku meie ja lõpuks me näeme neid ja seda, mis muutub kergusega ja ühtäkki sa märkad et “need ja nemad” on muutunud, sest mina, sina oleme seda valinud.

Head Uudised GoodNews