Avaleht Hingele Kingi sõbrapäevaks sõbralikum maailm
Kingi sõbrapäevaks sõbralikum maailm

Kingi sõbrapäevaks sõbralikum maailm

Sõbrapäeva eesmärk on lähedasi inimesi meeles pidada ja üksteise vastu hoolivust üles näidata, aga globaalselt ja ka Eestis on tähtpäev võtnud teatava kommertsliku sisu, mille eesmärgiks näib olevat kinkida üksteisele võimalikult roosat, keskkonda koormavat masstoodangut.

Foto: Pixabay

Juba kuuendat aastat kutsub Arengukoostöö Ümarlaud eestlasi üles sellel päeval kinkima midagi, mis on ka tegelikult oluline – tähelepanu, aega ja kui väga on vaja midagi osta, siis pakendivaba ja eelistatult käsitöökaupa või annetusi.

“Sel sõbrapäeval veetke koos aega – turvaliselt ja vajadusel veebis.Tehke juba plaane kas või suveks, kui elu on jälle loodetavasti lahti. Kui aga sõbrale või armsamale väga tahaks midagi osta, siis ostke midagi, mis hoiab sõpru siin ja üle maailma – käsitöö, heateokingid või ühine annetus annab südamesse soojuse ja teadmise, et parem maailm on võimalik,” sõnas Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuht Agne Kuimet.

Kui sõbrale või armsamale väga tahaks midagi osta, siis ostke midagi, mis hoiab sõpru siin ja üle maailma – käsitöö, heateokingid või ühine annetus annab südamesse soojuse ja teadmise, et parem maailm on võimalik.

Foto: Pixabay

Enamik populaarsematest sõbrapäeva kinkidest nagu kaisukarud, maiustused, ehted ja lilled pärinevad või pärineb nende valmistamiseks vajaminev tooraine arengumaadest.

Maailma suurim lilletootja Holland ekspordib iga-aastaselt 6 miljardi euro väärtuses lilli ja taimi ning impordib 600 miljoni euro väärtuses lilli Aafrikast ning 100 miljoni väärtuses Lõuna-Ameerikast. Aafrika ja Lõuna-Ameerika suurimad lilletootjad panevad Euroopa ning Ameerika lillenõudluse tõttu tuhandeid hektareid kõlblikku põllumaad ja puhast vett lõikelillede alla, samal ajal kui 10% maailma rahvastikust kannatab alatoitumise all.

Sõbrapäeval poodi tormamise asemel võid näiteks:

Oma kingiideid saab üles anda ka Facebookis, kus sadu eestlasi on ühinenud üleskutsega kinkida sõbrapäevaks sõbralikum maailm. Uuri lähemalt Facebookist.