1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. KUULA I Star FM saatejuhid käisid katsetamas helirännakut! Kuidas meeldis?
KUULA I Star FM saatejuhid käisid katsetamas helirännakut! Kuidas meeldis?

KUULA I Star FM saatejuhid käisid katsetamas helirännakut! Kuidas meeldis?

Star FM hommikuprogrammi saatejuhid Andres Puusepp, Jürgen Pärnsalu ja Pille Minev käisid Tervendavate helide keskuses Lilia Märtmaa ja Denis Vinogradovi käe all proovimas helirännakut.

Lilia Märtmaa ja Denis Vinogradov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Mis on heliteraapia?

Heliteraapia on teraapiline lähenemisviis, mis kasutab heli ja muusikat psühholoogilise, emotsionaalse või füüsilise tervenemise edendamiseks. Heliteraapias on valdkonnad, kus kasutatakse teatud sagedustega aparaate, aga on ka sellised, kus mängitakse erinevatele sagedustele häälestatud pille. Nende sagedused, vibratsioonid ja harmooniline kõla mõjub nii füüsilisel, rakutasandil, kui ka psühholoogilise seisundi tasakaalustamisel.

Heliteraapia on teraapiline lähenemisviis, mis kasutab heli ja muusikat psühholoogilise, emotsionaalse või füüsilise tervenemise edendamiseks.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Skeptikud saavad ägeda kogemuse

Andres Puusepp tõdes, et tema oli pigem skeptiline. Tegu oli aga nii laheda kogemusega, et saatejuht lubas ühel hetkel sinna viia ka oma skeptikutest sõbrad. „Küsime sõprade seanssi, oleme 1,5 tundi madratsitel pikali ja kuulame ilusat muusikat,“ rääkis ta.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Andresele meeldis muusikat kuulata ja mees tabas end ka rännakult – ta kirjeldab, et oli soe tunne ja hetkeks oli ta justkui reisil.

Jürgen Pärnsalu. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Jürgen Pärnsalu ütles, et kogu aeg ka ilus ei olnud. Näiteks kui gong hakkas valjult kõmisema. „Heli läks kõrvulukustavalt valjuks, kogu aeg ootasin, millal tuleb vabastav kõll ja saame minna rändama meloodilist teed pidi. See on nagu elugi – on raskemad hetked ja siis tuleb vabastav moment. Siis läheb jälle kõik helgeks, siis jälle raskem hetk,“ jagas ta oma muljeid.

Pille Minev. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Pille Minev ütles, et tema meditatsioone ja rännakuid pisut pelgab. Aga heliteraapia on selline, et saad ise suuresti otsustada, kas uneled armsalt või püüad kuskile rännata. Talle meeldisid ka põnevad pillid – oli pille nii Tiibetist kui eksootilisi pille. „Pikutad madratsil teki all, padi pea all. Õpetajad ütlesid, et kui sinus on mured või pahad emotsioonid, lase need välja, kui tahad,“ räägib ta teraapiast.

Heliteraapia on selline, et saad ise suuresti otsustada, kas uneled armsalt või püüad kuskile rännata.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Jürgen ütles, et tema viimast teha ei oska. „Öeldakse, et otsi enda seest koht üles, mis tahad, et saaks rohkem tähelepanu ja vabasta halvad asjad. Mul jooksis juhe kokku, ma ei oska seda teha!“ kommenteeris ta.

Ta selgitas, et kui läheb rännakule, proovib ta end lõdvaks ja tühjaks lasta, mitte millelegi mõelda. Siiski lisas ta, et see on keeruline, sest ikka mõtled. Aga otsida endas asi, millest vabaneda – seda ta enda sõnul ei oska.

Siiski lisas Jürgen, et see ei tähenda, et ta poleks kuskil ära käinud. Ta käis 4-5 korral mikrounerännakul, kus juhtus igasuguseid huvitavaid asju. „Aga kas ma sellest oskan mingeid hulle järeldusi teha – et oota, huvitav, kui linnud lendasid, mida see tähendab. Mul puudub oskus seda sellisel viisil analüüsida,“ mõtiskles ta.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Peab ise järele proovima!

Andres leiab, et helirännak on miski, mida igaüks peab ise ära proovima. Seda edasi anda ei saagi. „Ma soovitan – käi seal ära ja vaata, mis tunded sinus tekivad. Denis ütles, et see on väga individuaalne. Inimestele mõjub see erinevalt. Kellel hakkab paha, kellel hakkab hea. Kes näeb ühtepidi asju, kes näeb teistpidi asju,“ soovitas ta proovida.

Helirännak on miski, mida igaüks peab ise ära proovima. Seda edasi anda ei saagi.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Jürgen tõi eredamalt välja hetke, kus sind viiakse helidega ebameeldivasse kohta, kus helid lähevad nii valjuks. Siis tuleb vabastav hetk. Kui see etapp saab läbi ja algab teine pill, mis meenutab vihmasabinat, saad aru, et need hetked on mõnusad. Saad vabanemist tunda, et keegi päästab su justkui ära. Tema jaoks oli huvitav, kui suur mõju erinevatel helidel meile on.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Annab reipa tunde

Saatejuhid läksid helirännakusse pärast hommikuprogrammi 1,5 tunniks. Pille selgitas, et tema päevarütm näeb ette, et tööd läheb ta koju, sööb kõhu täis ja läheb magama. Aga pärast heliteraapiat oli ta veidralt puhanud. „Olen harjunud, et söön ja kohe kukun. Polnud unetunnet! Sealt tuli helgus sisse,“ üllatas teda.

Andres kinnitas, et temalgi oli sama – tavaliselt tuleb nokkimine peale, aga pärast heliteraapiat seda ei olnud.

Jürgeni sõnul on eriti hea, et lõikad end muust maailmast 1,5 tunniks totaalselt ära. Pole telefoni, Instagrami, TikToki ega midagi. See on juba suur boonus! Kui muud sealt ei saa, saad ajupuhkuse.

KUULA, KUIDAS SAATEJUHTIDELE MEELDIS!

Head Uudised GoodNews