1. Avaleht
  2. Hingele
  3. VIDEO I Soovid kontrollida emotsioonide laviini? See hingamisharjutus aitab
VIDEO I Soovid kontrollida emotsioonide laviini? See hingamisharjutus aitab

VIDEO I Soovid kontrollida emotsioonide laviini? See hingamisharjutus aitab

Terapeut Monika Palmi praktiline raamat „Hinga ja ela“ on mõeldud kõigile, kel on huvi tervendava hingamise harjutuste vastu – olgu algajatele või edasijõudnutele. Palm jagab oma 10 aastasest vabastava hingamise kogemusest neid meetodeid, mis aitavad tasakaalustada elu, leida harmooniat ning toetada eneseleidmist.

Sügav hingamine stimuleerib parasümpaatilist närvisüsteemi, mis juhib keha stressist lõdvestumisse. Kui me lõdvestume, siis südamelöögid rahunevad, vererõhk stabiliseerub, seedimine korrastub ja  magusaisu väheneb.

Foto: Karen Härms

See lihtne harjutus aitab kontrollida emotsionaalset laviini, millel on suur mõju sisemisele õnnelik olemisele.

Harjutus

Tee 6 sellist sügava hingamise tsüklit.

  1. Vali, kas soovid istuda või lamada. Pane üks käsi oma südamele ja teine oma alakõhule. Ava oma meel elu nautimisele ja õnnelik olemisele.
  2. Hinga alakõhtu – sinna, kus su käsi asetseb nii, et sa tunned, kuidas sinu kõht sissehingamisel koos käega ülespoole liigub. Hinga alakõhust õhk täielikult lõpuni välja.
  3. Tee seda veel paar korda nii, et väljahingamine oleks lõdvestunud ja naba piirkond lõdvestub, liikudes väljahingamisel selgroo poole.
  4. Nüüd hinga sisse jättes käsi ainult oma südamele ja hinga sinna nii, et sissehingamisel rinnakorv tõuseb ja avardub. Väljahingamisel hinga end täielikult südamepiirkonnast tühjaks. Hinga veel paar korda nii.
  5. Kombineeri nüüd punktides 1 ja 2 välja toodud hingamisviisi, pannes need kokku.

Head Uudised GoodNews