1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Marta Kislov: massaaž on investeering iseendasse
VIDEO I Marta Kislov: massaaž on investeering iseendasse

VIDEO I Marta Kislov: massaaž on investeering iseendasse

Pühali Hea Elu Keskuses toimub 11. juulist kuni 14. Juulini Ühenduses High on Life festival. Massöör Marta Kislov, kes osales festivalil eelneval aastal, jagas heade uudiste portaaliga GoodNews, et paljud inimesed jõuavad massööri juurde alles siis, kui keha on juba haige ja tervis alt vedanud. „Hiina meditsiin õpetab meid hoidma enda tervikut. Me ei pea inimesi ravima, vaid oluline on hoida ennast tervena – sellisena nagu me peaks kogu aeg olema,“ selgitas Marta ning lisas, et haigena massööri lauale jõudmisel  saab massöör tegeleda vaid probleemi endaga.

Me ei pea inimesi ravima, vaid oluline on hoida ennast tervena.

Massaaž tugevdab immuunsust

Marta viskas õhku olulise küsimuse – millal tegeleme me sellega, et hoida end tervena ja ennetada probleeme? „Ma ei pea siinkohal silmas ainult vigastusi, vaid ka seda, et meil ei tekiks viirusi ja haigusi,“ sõnas ta ning selgitas, et haigusi saab massaažiga ära hoida, sest massaaž tugevdab immuunsust ning paneb lümfid liikuma, läbi mille lükatakse kehast välja kõik, mida me ei vaja. „Igasugune puudutus massaažis paneb vereringe ja lümfid paremini tööle.“

Haigusi saab massaažiga ära hoida, sest massaaž tugevdab immuunsust.

Massaaži ei ole vaja ilmtingimata palju, vaid oluline on regulaarsus, kuid enamikele inimestele on massaaž mugavusteenus, mida kingitakse kas teistele või endale. See on ka üks põhjus, miks Marta sõnul eestlased seda teenust ei tarbi regulaarselt.

„Lihtne põhjus on raha! Kui kingitakse massaaži, siis ta on kallis, kuid kui oled haige ja vajad seda teenust, siis leitakse see raha. Küll aga ei ole paljudele inimestele probleem lüüa palju suuremaid summasid laiaks lihtsalt väljas pidutsedes,“ nentis massöör.

Monika Kuzmina ja Marta Kislov. Foto: Virko Veskoja

Massaaž kui investeering iseendasse

Ta soovitas inimestel mõelda, et kui palju oleks sellise summa eest võinud end hoopis hoida ja tervist kosutada. „Kahjuks tundub paljudele see väljaminek süstemaatiline ja otsitakse väga odavaid massaaži seansse. Siiski ma tunnen, et selle väärtus inimeste seas on hakanud kasvama ning paljud juba otsivad endale isiklikku massööri,“ rääkis naine, lisades, et teiseks oluliseks põhjuseks miks massaažis ei käida, on eestlaslik uskumus, et saame hakkama ja kannatame ära ning andis nõu, et selle asemel tuleks mõelda massaažist kui investeeringust endasse.

Neli hüva nõuannet Martalt:

  1. Oluline on hoida ennast tervena – sellisena nagu me peaks kogu aeg olema
  2. Massaaž tugevdab immuunsust – ta paneb lümfid liikuma, läbi mille lükatakse kehast välja kõik, mida me ei vaja.
  3. Massaaži ei ole vaja ilmtingimata palju, vaid oluline on regulaarsus.
  4. Kasvõi üks kord kuus massaaži millegi muu, tervist kahjustava arvelt, on investeering endasse.
Head Uudised GoodNews