1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Kristi Jõeorg: me ei saa muuta teisi, aga saame mõista iseennast ja leida viise enda toetamiseks
VIDEO I Kristi Jõeorg: me ei saa muuta teisi, aga saame mõista iseennast ja leida viise enda toetamiseks

VIDEO I Kristi Jõeorg: me ei saa muuta teisi, aga saame mõista iseennast ja leida viise enda toetamiseks

Me ei saa muuta teisi, aga saame mõista iseennast ning leida paremaid viise enda toetamiseks. Heaolutreener ja koolitaja Kristi Jõeorg selgitab, et psühholoogilisele nõustamisele tullaksegi siis, kui tuntakse, et elus on midagi sellist, mis tekitab raskustunnet.

Mida oled sina enda ümber vajanud, aga pole osanud küsida?

Psühholoogilises nõustamises vaadatakse Kristi sõnul otsa sellele, kust sa tulnud oled, millised on olnud sinu kogemused, mida oled oodanud ja enda ümber vajanud, aga pole võib-olla saanud ning pole osanud ka küsida.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

„Mis on need asjad, mis on sinu jaoks tegelikult olulised, aga mitte keegi teine pole osanud seda sulle välja tuua, sest sa ise pole osanud seda küsida,“ lausub ta selle kohta, millest räägitakse psühholoogilise nõustamise vastuvõtul.

Mis on need asjad, mis on sinu jaoks tegelikult olulised, aga mitte keegi teine pole osanud seda sulle välja tuua, sest sa ise pole osanud seda küsida?

Varasemate mustrite ja seoste nägemiste aspektid on väga olulised

Lisaks on psühholoogilise nõustamise juures üks osa, kus vaadatakse ka konkreetse inimese kujunemise mustreid. Kristi palub inimesel lahti kirjeldada teekonna, kuidas ta on näinud iseenda kasvamist ja kujunemist. Varasema tagasiside baasilt võib ta öelda, et on välja toodud, kui olulised on need nii-öelda mustrite ja seoste nägemiste aspektid.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

„Inimesed ise ei ole osanud näha neid mustreid ja seoseid, kus tegelikult korratakse pidevalt ühte ja sama asja märkamata, et nad on kogu aeg mingisuguses ühes käitumismudelis,“ nendib ta.

Pea meeles:

  • Mis on need asjad, mis on sinu jaoks tegelikult olulised, aga mitte keegi teine pole osanud seda sulle välja tuua, sest sa ise pole osanud seda küsida?
  • Psühholoogilises nõustamises vaadatakse otsa sellele, kust sa tulnud oled, millised on olnud sinu kogemused, mida oled oodanud ja enda ümber vajanud, aga pole võib-olla saanud ning pole osanud ka küsida.
  • Inimesed ise ei ole osanud näha neid mustreid ja seoseid, kus tegelikult korratakse pidevalt ühte ja sama asja märkamata, et nad on kogu aeg mingisuguses ühes käitumismudelis.
Head Uudised GoodNews