Avaleht Hingele VIDEO I Johann Urb ja Tiit Trofimov: liigne vaimsus ajab närvi? Hakka lihtsalt normaalseks
VIDEO I Johann Urb ja Tiit Trofimov: liigne vaimsus ajab närvi? Hakka lihtsalt normaalseks

VIDEO I Johann Urb ja Tiit Trofimov: liigne vaimsus ajab närvi? Hakka lihtsalt normaalseks

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov ja püramiidhingamise õpetaja Johann Urb astusid 24. augustil üles Buduaari suve lõpupeol Butterfly Lounge’is, kus rääkisid vaimsusest ja enesearengust.

Mida tähendab eneseareng?

Tiit tõdes, et eneseareng, vaimsus ja spirituaalsus tulevad meie ellu väga kiire tempoga peale. Selle tähendus võib inimestel olla väga erinev ning varieeruda. Mõned näited, mida eneseareng osadele naistele tähendab:

 • Endasse tagasi tulemine.
 • Teha otsuseid lähtudes endast – teha neid nii, et sul on hea.
 • Iseendaks saamine.
 • Inimeseks olemine sellisena, keda sa tunned end olevat.
 • Julgus ennast väljendada ja olla selles hetkes nende tunnetega.
 • Vastutuse võtmine iseenda tunnete eest.

Paljusid inimesi võib kogu selline spirituaalsuse temaatika üüratu maht ajada hoopis närvi. Eneseareng võib paljudel inimestel võtta aega ja pigem kiputakse rohkem teistele näpuga näitama, selle asemel, et vaadata kõigepealt enesesse.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Enesearengu harjutus Johann Urbilt

„Ma ütlesin enda selle aasta sünnipäeva kõnel enda sõpradele ja tuttavatele, et kui te tahate mind aidata, siis palun olge mulle peegel. Julgelt!,“ ütles Johann. Ta lisas, et vanasti, kui inimesed ütlesid talle midagi ebameeldivat või liiga ausalt, siis said nad selle eest n-ö kättemaksu. „Ma tegin enda sõpradele ja tuttavatele lõpuks selgeks, et enam ei tasu karta – olge minuga hästi ausad!“ Mehe sõnul on see üks eeldustest, mis loob võimaluse enesearenguks. Me ei kipu iseennast väga hästi nägema, kuid teised näevad meid väga hästi. Sellega kaasas käivad veel:

 • Hingamine.
 • Närvisüsteemi rahustamine – me peame õppima enda närvisüsteemi kontrollima.
 • Kommunikatsioon – kuidas suhelda omavaheliselt nii, et me loome turvalise ruumi.
 • Olla ausad – ilma teistele haiget tegemata.
 • Enda keha eest hoolitsemine.
 • Julgus end väljendada.
Johann Urb. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Alateadlik kaitsekiht

Tiit nentis, et kõike seda tundub teoreetiliselt väga lihtne teha olevat, kuid kui me jõuame teiste inimeste ees enda väljendamiseni, siis me võime „kokku joosta“.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

„Ma olen teinud kahe aasta jooksul meeste ringe. See, mis toimub, kui mehed hakkavad endast välja rääkima, hakkavad tundeid tundma ja julgevad teiste meeste ees end emotsionaalselt alasti võtta, siis on see on väga vabastav. Ma saan nende naistelt tagasisidet, kus ei saada aru, et kuidas nende abikaasa on nii pingevaba ja nende mehed on rohkem südames ja kontaktis iseendaga,“ tõi Tiit välja.
Keha paneb meile sageli peale alateadliku kaitsekihi mitte tunda tundeid. „See tundub alguses ajavaba, kuid ma teen igapäevaselt inimeste kehaga tööd ja ma näen, et mis hakkab juhtuma kui nad avanevad.“

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Johann lisas, et väga tähtis on leida enda jaoks ülesse need harjutused, harjumused, hingamised, mõtlemisviisid ja väljendusviisid, mida on ka kihvt teha. „Elu on lühike – kuidas veeta oma aega nii, et meie elu oleks tõeliselt erakordne? Väga tähtis on sisemine ja välimine tervis. Me võime käia lõputult trennis, kuid kui sisemine maailm on krambis, siis elu ei muutu õnnelikuks,“ soovitas Johann katsetada võimalikult palju erinevaid asju ja teha just neid, mis on meile toredad.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Johann on ise välja töötanud püramiidhingamise, mida saab teha viie minutiga, mille jooksul on võimalik enda seisundit muuta. Kes kontrollib meie elu? Vastuseks on, et meie ise – kui me oleme suutelised enda seisundit muutma, siis me saame sellest täpsemini aru. „Me elame hetkes, kus meil võib olla parasjagu väga halb päev. Kui me suudame seda seisundit muuta, siis see perspektiiv muutub täielikult,“ rõhutas Johann.

Kes kontrollib meie elu? Vastuseks on, et meie ise – kui me oleme suutelised enda seisundit muutma.

Ta tõi näite, et kui on hall ja vihmane päev, siis ei tohiks sellest rääkida masendaval alatoonil vaid rõõmustades ja erksalt. Nii teeme me iseendas muutuse. „Sina oled see, kes räägib enda peas seda juttu, et kas miski on hea või halb, kas see on raske või kerge, kas see on ilus või mitte. Me oleme nii võimsad inimesed, et kui me viitsime spirituaalsusega veidikene tegeleda, siis me oleme selle elu endale omastanud, mis on üldse kõige ägedam asi maailmas.“

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Hulle eristab tavainimestest kõva häälega mõtlemine

Me elame hetkel maailmas, kus uksest-aknast tuleb peale piiranguid. „Seda tohid teha ja seda ei tohi teha. Samuti ei tohi naised mehega koos olles häält teha – täiesti ebatavaliseks muutub naistele end vahekorra ajal emotsionaalselt väljendada,“ ütles Tiit. Ta lisas, et peamiseks küsimuseks on sellisel puhul, et kuidas endast lahti lasta, kui me ei tee häält? Siin tuleb appi Johanni loodud püramiidhingamine. See on vabastav – julgus selles hetkes endast väljendada kõik välja. „Hullude ja tavainimeste vahe on vaid see, et hullud mõtlevad kõva häälega. Need samad tunded on kõigi sees olemas,“ muigas Tiit.

„Me mõtleme pidevalt, et jumal, jumalanna või vaimne energia on koguaeg kuskil väljaspool. Mingi habemes mees kuskil pilve peal – maailmas on sellist arusaama väga palju õpetatud. Tänu sellele me loodame, et keegi nüüd tuleb maa peale ja päästab meid ära ning see inimene saab meid kuidagi aidata,“ toob Johann välja, et jumal on hoopis meie igaühe endi sees. Selle arusaama vabastamiseks on esmalt vaja vabastada end krambist. Kui oleme sellest krambist vabanenud, siis me vaatame sellele jumalale või jumalannale otse silma ning sa näed selle kaudu iseennast. „Sellega on vaja igapäevaselt tegeleda ja seda praktiseerida. Pole vaja teha pikalt, kuid järjepidevalt. Selles hetkes elada on kõige parem,“ rõhutas Johann.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

Kõik meie elus jääb samaks, muutus toimub meie sees ilma vaeva nägemata

Sageli avastame end rääkimas ühte ja samasid lugusid, mis võivad ulatuda mitmekümnete aastate tagustesse aegadesse. „Iga loo taga on tunne. Inimesed tänapäeva ei usu kahjuks enam lihtsusesse, sest kõigest on tehtud äri ning kõike kasutatakse turunduslikel eesmärkidel. Aga nüüd, kui sa hakkad märkama, et milline tunne on päriselt selle loo taga – sa paned korraks enda silmad kinni ja lased selle loo endast läbi ja tunnetad, et milline on see kõige suurem tunne selle loo taga,“ soovitab Tiit kõigil endalt küsida. Ta lisab, et kui me võtame selle loo tunde endale vastu, siis toimub suur vabanemine. Me tunneme, kuidas me laseme selle energia vabaks, mida me oleme aastakümneid enda sees kinni hoidnud, siis me võime tunda jumalikku energiat, mida Johann eelnevalt detailsemalt kirjeldus.
Seetõttu soovitab Tiit vaadata enda sisse. „See on iseenda vastu võtmine. Ei ole vaja meest maha jätta! Ei ole vaja kõiki riideid ära kinkida! Ei ole vaja raha ära anda! Ei ole vaja taimetoitlaseks hakata! Ei ole vaja omada nulltolerantsi kõige suhtes!“ selgitas Tiit, kuidas tegelikult jääb meie elus kõik samaks ning muutus meie sees toimub iseenesest, ilma vaeva nägemata.

Foto: GoodNews, Jane Vogt

„Sa hakkad selle läbi rohkem kontakti minema – sa hakkad tunnetama, mida sa jood ja sööd, palju sa sööd ja jood, palju sa teed trenni ja palju sa ei tee trenni. See on ülilihtne ning see tunnetus tuleb sulle tagasi. Sa ei pea endas mingeid asju kinni hoidma ja kontrollima – sulle tuleb vabaduse tunne olla sina ise,“ sõnas Tiit.

Soovitused Tiit Trofimovilt

 • Võta tunne vastu.
 • Koge see tunne ära.
 • Koge see tunne kehast läbi.
 • Ära teadvusta seda endale ainult läbi enda pea, vaid lase selle tundel käia läbi kogu kehast.
 • Toeta seda kogemist hingamistehnikatega.
 • Tee see ära ja sa märkad, et imesid hakkab juhtuma!