1. Avaleht
  2. Sündmused
  3. Tervendavate Helide Keskus kutsub 27. detsembril osa saama täiskuu gongiõhtust
Tervendavate Helide Keskus kutsub 27. detsembril osa saama täiskuu gongiõhtust

Tervendavate Helide Keskus kutsub 27. detsembril osa saama täiskuu gongiõhtust

Tallinnas asuv Tervendavate Helide Keskus ootab 27. detsembril kõiki huvilisi iga täiskuu ajal nende stuudiosse erilisele kontserdile, mis on pühendatud naisenergiatele ja nende tasakaalustamisele. Korraldajate sõnul on igas inimeses olemas nii nais- kui ka meesenergiad ning harmoonilises isiksuses on tema ainuomane energiakombinatsioon tüünes tasakaalus. „Erinevate elutoimingute sujumiseks vajame igapäevaselt kord nais-, kord meesenergiat ja seega on energiatasakaalude säilitamine vajalik juba igaühe parema elukvaliteedi seisukohalt,“ sõnavad nad.

Erinevate elutoimingute sujumiseks vajame igapäevaselt kord nais-, kord meesenergiat.

Täiskuurituaalidel on küllust ja heaolu suurendav toime

Korraldajad toovad välja, et täiskuu aega on läbi aegade ja kultuuride peetud eriliselt heaks ajaks just nimelt naisjõu taaslaadimiseks ning harmoniseerimiseks. Tasakaalus energiad hakkavad kiirelt kajastuma ka argielus. Lisaks isiklikule naisväele on täiskuurituaalidel ka küllust ja heaolu suurendav toime.

Lilia Märtmaa. Foto: Marija Vie

Gongiõhtul suurendatakse kuu väge, kasutades selleks kuu-sagedusele häälestatud gongi ning sellega harmooniliselt kõlavaid Tiibeti helikausse, pühendumuslikku laulmist ja muid instrumente.

Gongiõhtut juhatavad muusikud, multiinstrumentalistid, heliterapeudid, Tervendavate helide keskuse loojad ja juhid ning Jonathan Goldmani rahvusvahelise helitervendajate assotsiatsiooni liikmed Lilia Märtmaa ja Denis Vinogradov.

Denis Vinogradov ja Lilia Märtmaa. Foto: Marija Vie

Denis ja Lilia selgitavad, et iga helis viibimise kogemus on ainulaadne, igakord on see uus retk sisekosmosesse – retk, mille ajal muutub kõik võimalikuks ning ajavool kaotab oma tähtsus. „See on praktika, milleks on võimeline iga inimene. Teil ei ole vaja “osata” mediteerida, tuleb lihtsalt heita pikali ja lasta endal viibida helis ilma eelarvamuste ja hinnanguteta, olles valmis võtma vastu seda kogemust, mis võib saabuda,“ lausuvad nad.

Head Uudised GoodNews