1. Avaleht
  2. Hingele
  3. TAVATUD VIISID! Seitse jõulude tähistamise tavatut viisi
TAVATUD VIISID! Seitse jõulude tähistamise tavatut viisi

TAVATUD VIISID! Seitse jõulude tähistamise tavatut viisi

jouludJõulud rõõmsas jõuluehtes kodus koos pere ja sõpradega rikkaliku jõululaua taga jõuluhõrgutisi söömas ja jõuluvanalt kingitusi ootamas on alati hubane ja mõnus.

Kui sa aga ei saa – mis tahes põhjusel – selliseid jõule korraldada või tahad lihtsalt teha midagi teistsugust, leiad alljärgnevalt seitse ideed, kuidas sel aastal jõule teistmoodi tähistada.

Oota jõuluvana, seljas hommikumantel

Lumi, pakane, soojad riided ja lühikesed päevad lisavad kindlasti midagi jõulumeeleolule, mida me kõik tunneme ja armastame, kui aga tahad sel aastal midagi muud, proovi järele, kuidas tunduvad jõulud kusagil soojal maal, kus saad rannas lõõgastuda, vees supelda, mõnd troopilist kokteili nautida ja elutoa kamina asemel sooja päikese paistel mõnuleda. Jõulud tähendavad eelkõige oma lähedastega koosolemist ja seda saab teha igal pool!

Kihuta jõuluvanast ja tema põhjapõdrast mööda lumistel nõlvadel

Enamiku inimeste jaoks tähendavad ideaalsed jõulud jõululauas istumist ja järjest aina uute jõuluhõrgutiste vitsutamist, kui aga tahaksid need päevad veidi aktiivsemalt mööda saata, võiksid mõtelda pere suusareisile viimise peale. Järskudest nõlvadest laskumine tekitab erilise lennuka tunde ja alla jõudes ootavad nagunii ees jõulupidustused. Kes teab, võib-olla kohtad nõlvadest laskudest isegi jõuluvana ja tema abilisi, kes kiirustavad kingitusi jagama.

Aita jõulude ajal neid, kes abi vajavad

Heateod ja hädaliste aitamine on jõulude traditsiooniline osa, kuid olgem ausad – enamik meist teeb seda möödaminnes või üldse mitte. Niisiis üks armas idee: kuluta raha, mille paneksid kallite kingituste alla, hoopis hädasolijate aitamisele. Võiks ju hoopis investeerida aja, mille veedad tavaliselt inimestega, kellega sa nagunii kogu aeg koos oled, kellessegi, kes on üksi mitte ainult jõulude ajal, vaid aasta läbi.

Ära oota jõuluvana, hakka ise jõuluvanaks

Jõulude ajal võid teha midagi vahvat: riietu jõuluvana kuube ja hakka ise jõuluvanaks ning üllata oma kalleid inimesi jõuluvana külaskäiguga, viies kingitusi üle linna laiali (või isegi üle terve riigi), selle asemel et teha seda rahvast täis toas, nagu igal aastal. Võib-olla saad üürida isegi põhjapõdra, kes aitab sul kingitusi kanda, kuid oleme kuulnud, et häid põhjapõtru peab sel aastaajal tikutulega taga otsima.

Mine tööle

Hoolimata sellest, et pole midagi paremat, kui veeta jõulud, tegemata midagi muud kui rõõmu oma perele ja sõpradele, on kurb tõde siiski see, et paljud inimesed ei saa jõule niimoodi veeta. Politseinikud, tuletõrjujad, arstid, põllumehed, müüjad, restoranide ettekandjad ja paljud teised peavad jõulude ajal töötama, nii et võib-olla tahad näidata oma solidaarsust ja nendega ühineda. Lisaks võib see anda sulle tugeva trumbi, et veenda ülemust sulle aastavahetuseks vaba nädalat andma.

Mine kontserdile

Võimaluse korral vabaõhukontserdile, sest sealt saad imelise ja unustamatu kogemuse nii endale kui ka oma perele. Romantilisest talvisest ümbrusest ja sadade kaaskuulajate rõõmust, värskendavast talvisest õhust ja kitarride võimsatest möiretest (või on seal hoopis viiulid, trummid, vokaal või mida iganes sa eelistad), saad tegelikult hoopis rohkem jõulutunnet kui nagu igal aastal kodus istudes. Jõulud tähendavad ju teistega rõõmu jagamist.

Vaata tähti

Paki seljakotti head-paremat, pane soojalt riidesse, haara kaasa taskulamp või latern ja vii pere lähedal asuvale künkale, jättes saladuseks, mida oled selleks õhtuks plaaninud. Kohale jõudnud, näita neile imet, mis on isegi jõuludest suurem – tähed ja universumi mõõtmatus, mida nad esindavad. See peaks andma sulle ja su perele täiesti uue vaatenurga elule ja andma jõulude ühe kõige olulisema õppetunni – inimeseks olemise kohta.

Allikas: Dormeo

Head Uudised GoodNews