1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. TAGASIVAADE I Ühenduses festivalil aitasid iseendaga ühenduda 45 esinejat
TAGASIVAADE I Ühenduses festivalil aitasid iseendaga ühenduda 45 esinejat

TAGASIVAADE I Ühenduses festivalil aitasid iseendaga ühenduda 45 esinejat

13.-16. juulil 2023 toimus Adila puhkekeskuses ”Ühenduses High on Life Festival”, mis meelitas kohale rohkelt rahvast. Iseendaga ühenduda aitasid 45 esinejat, kellest 9 oli tulnud maailma erinevatest paikadest, et jagada enda kogemusi, praktikaid, õpetusi või viia osalejad rännakule läbi enda muusika ja rituaalide. Neljal päeval võttis festivalist osa üle 300 osaleja.

Festivali eesmärk oli luua ühendust ja saada osa teadliku kogukonna koosolemisest, avastades iseennast sügavamalt ning luues üheskoos maagiat.

Peep Õunapuu, Tiit Trofimov ja Merliis Sulg. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Ühenduses festival on välja kasvanud High on Life Festivalist ja Ühenduses Online Festivalist ning kutsub kokku kõiki, kellel on soov kogeda iseend, teist inimest ja kogu maailma sügavamalt ja värvilisemalt.

Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Toome teieni mõned sõnumid, mis Ühenduses High on Life festivalilt kõlama jäid.

Rahu saab kogeda kogu aeg

Kristiina Raie rääkis Ühenduses High on Life festivalil rahust ja rõõmust, oma elu loomisest ja potentsiaali leidmisest. Kristiina ütleb, et praegu on just see aeg, kus peaks meie ühiskonda tooma rohkem puhast õnnetunnet. Ta usub, et rahu saab kogu aeg kogeda, sõltumata aegadest. Kristiina õpetab ka loengutes, et igapäevaselt oleks vaja tunda tänutunnet selle eest, mis meil on. „Rõõm on minu jaoks seotud tänulikkusega, et tunnen rõõmu millestki,“ märkis ta.

Igapäevaselt oleks vaja tunda tänutunnet selle eest, mis meil on.

Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Kõik algab iseendast

Ühenduses High on Life üks korraldajatest, holistiline terapeut ja naiselikkuse treener Merliis Sule jaoks on Ühenduses festival tema südameprojekt. Merliis toetab naisi erinevate naiselikkuse kursustega. Ta näeb, et kui naised tulevad kokku, on ausad ja siirad, näevad nad, et teised naised ei ole neile rivaalid, nad ei pea võitlema ja konkureerima.

„Inimlik osa meis otsib ühendust ja armastust. Vahel on võitlus kaitse – tegelikult tahaks seda kõike kogeda, aga sees on nii palju valu, et võitled ja kaitsed oma haavatavat osa,“ kirjeldas ta. Merliis rõhutas, et võitlus ei vii meid kuskile, aga kõik algab iseennast. Võitlus on meie sees ja kui näed võitlust väljaspool, küsi endalt, kus on võitlus minu sees. Väline ju peegeldab meid.

Inimlik osa meis otsib ühendust ja armastust.

Tiit Trofimov, Merliis Sulg ja Peep Õunapuu. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Meid üritatakse eemale juhtida sellest, mida tegelikult teha tahame

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov rääkis Ühenduses High on Life festivalil, et meid pidevalt üritatakse eemale juhtida sellest, mida me tegelikult teha tahame. „Sinu mõtte või unistuse kohta öeldakse, et sa kindlasti ebaõnnestud või see on nõme. Kas me üldse vajame seda teenust või kas see kunst ka kellelegi meelde. Või kas sinu sõnad või teod üldse puudutavad kedagi,“ tõi Trofimov elulisi näiteid. Ta täpsustas, et see probleem ei puuduta ainult eestlasi vaid ka kogu maailma.

Meid pidevalt üritatakse eemale juhtida sellest, mida me tegelikult teha tahame.

Tiit Trofimov. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Armastus enda töö vastu kaob siis, kui tahame kõike ise teha

Terapeut Ants Rootslane, kes astus üles festivalil Ühenduses High on Life, tõdes, et tema poole on pöördunud inimesi, kes on öelnud, et neile töö väga meeldib, kuid miski muu on muutunud häirivaks – selleks võivad olla näiteks ülemus või kolleegid või hoopis midagi muud. „Tihtipeale me võtame sellised emotsioonid ja tunded enda töökeskkonda kaasa. Selle tõttu tekivad konfliktid ja jõetus,“ selgitas ta ja lisas, et nii me kipumegi arvama, et meile ei meeldi meie töö üldiselt ning satume segadusse, kuna me ei tea, mida me siin elus üldse tegema peame. Ta tõi välja, et üks põhiline põhjus, miks kaob armastus enda töö vastu ära, on see, kui tahame kõike ise teha ja ei usalda teisi.

Üks põhiline põhjus, miks kaob armastus enda töö vastu ära, on see, kui tahame kõike ise teha ja ei usalda teisi.

Ants Rootslane. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Meil kõigil on võimalus ennast läbi hääle väljendada

Keily Kaikkonen viib läbi hääletubasid ja lauluringe. Ühenduses High on Life festivalil rääkis ta heade uudiste portaalile antud intervjuus, et meil kõigil on võimekus ja võimalus ennast läbi hääle väljendada. „See ei ole eriliste ja väljavalitute oskus ega anne, vaid see on miski mida me saame endas arendada. Selleks on vajalik tunne, et me soovime ennast väljendada,“ rääkis Keily.

Meil kõigil on võimekus ja võimalus ennast läbi hääle väljendada.

Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Meie olemus on kerges tundes, kui tunneme end hästi

Rännaku praktik Gerly Sepp rääkis Ühenduses High on Life festivalil GoodNews’ile antud intervjuus, et meie olemus on kerges tundes, kui tunneme end hästi. Kui tunneme end halvasti, annab hing märku, et see ei ole meie olemus. Gerly propageerib oma olemusega ja vestlustega siinolemise tunnet. Ta on ka öelnud, et on nii oluline õppida olema lihtsuses iseendaga, teistega, suhetes.

Kui tunneme end halvasti, annab hing märku, et see ei ole meie olemus.

Gerly Sepp. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Ta selgitas, et talle on ülioluline, et tal on ruumi ja aega iseenda jaoks, ta ei saa olla kogu aeg toimetamises. Kui enamus inimesi tahab tegutseda, kui neil on ebamugav, siis Gerly jaoks see ei ole see võimalik – ta peab maha istuma ja tunde vastu võtma. Kui oled kohal ja võtad tunde vastu, hakkavad enda energiad korrastuma ja tulevad kiiresti ja lahendused.

Me ei vaja väliseid stiimuleid, et olla õnnelik

Õnne-, mõtteviisi- ja motivatsioonikoolitaja Dalí Karat rääkis Ühenduses High on Life festivalil heade uudiste portaalile antud intervjuus, et õnnelik võib olla ilusaid ehteid või kimonoid ostes. Või hoopis ammutada õnnetunnet läbi hea joogi ja söögi. Siiski selline ostmine ja tarbimine pakub vaid hetkelist õnnetunnet. Dalí sõnul on toksiline positiivsus see, kus me ei luba endale negatiivseid emotsioone ja keskendume vaid heale. „Me tegelikult ei vaja väliseid stiimuleid, et olla õnnelikud. Vaatamata sellele, et kas keegi teeb meile komplimente, kui ma endale midagi uut ostan või olen just juuksuris või meigis käia. Oluline on, et heaolu tuleks seestpoolt väljapoole,“ selgitas ta.

Me tegelikult ei vaja väliseid stiimuleid, et olla õnnelikud.

Dali Karat. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Kommunikatsioon ei ole pelgalt sõnad, vaid ka energia nende sõnade taga

Vaimse coach’i ja püramiidhingamise õpetaja Johann Urbi missiooni üheks osaks on propageerida teadliku eluviisi, mis tuleb armastustest. Ta rääkis Ühenduses High on Life festivalil, miks on teadliku suhtlemise juures kommunikatsioon väga oluline. Kommunikatsioon ei ole pelgalt sõnad, vaid ka energia nende sõnade taga. „Sa võid kasutada pühasid sõnu, kuid kui su energia on madal või su energiaks on viha ja sa teed teisele inimesele sellega haiget, siis mitte miski ei muutu. Kui sul sõnu ei ole ja sa niisama armastades seda öelda ei oska, siis teine inimene ei saa sellest aru. Siinkohal on kombinatsioon oluline,“ selgitas Johann.

Kommunikatsioon ei ole pelgalt sõnad, vaid ka energia nende sõnade taga.

Johann Urb ja Rachel Pringle Urb. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Leia endas üles oskus mitte midagi teha

Festivalil Ühenduses High on Life osalenud jutuvestja ja koolitaja Erki Kaikkonen soovitab tänapäeva ühiskonnas, kus domineerivad nutiseadmed, leida endas üles oskus mitte midagi teha. Et me oskaks võtta hetke, kus me ei planeeri mitte midagi ja ei tee mitte midagi. Veel parem oleks see mehe sõnul siis, kui see toimuks väljaspool kodust keskkonda. „Me oleme koguaeg millestki nii täidetud. Me haarame nii kergesti telefoni järele. See on pigem enda sisemise tasakaaluga seotud. See oskus mõjutab inimsuhteid – kui ärevad, kui kohal me oleme,“ lisas ta.

Leia endas üles oskus mitte midagi teha.

Erki Kaikkonen. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Kui mehed ei saa piisavalt lähedust, võib see lühendada nende eluiga

Kanadalasest Steve Kokker tegi Ühenduses High on Life festivalil meeste töötuba. Steve’i sõnul on läbiviidud uuring, kust selgus, et meestele on lähedusvajadus tervise mõttes palju olulisem kui naistele. „Kuigi võib tunduda, et naised on agaramad kallistajad ja hindavad lähedusevajadust rohkem, siis on teaduslikult tõestatud, et kui mehed ei saa piisavalt lähedust ja puudutust, siis see võib isegi lühendada nende eluiga,“ selgitas ta. Paljudel meestel on aga vaimne blokk, mis ei lase lähedust ligi lasta.

Steve Kokker. Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Massaaži ei tohiks teha siis, kui oled haige

Massöör Marta Kislov jagas Ühenduses High on Life festivalil heade uudiste portaalile antud intervjuus enda missiooni, milleks on inimeste keha ja tervise eest hoolitsemine. Massöörina annab ta edasi väga olulise sõnumi: „Massaaži ei tohiks teha siis, kui oled haige!“ Marta ütleb, et väga paljud inimesed jõuavad massööri juurde alles siis, kui keha on juba väga haige ja tervis on alt vedanud.

Väga paljud inimesed jõuavad massööri juurde alles siis, kui keha on juba väga haige ja tervis on alt vedanud.

Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Sisemine mees loob sisemisele naisele ruumi ja otsustab ära, millal ta on tegutsevas ja asjalikus energias

Enesearengu- ja kogemise ruumide looja ja superviisor/coach Einike Aedmaa viis festivalil Ühenduses High on Life läbi töötuba naistele „Mina olen muutuste jumalanna“, selgitas, et muutuste jumalanna on naine, kes teab, et on iseenda elu ja äri looja ning teab ka seda, et tal tuleb ära õppida, kuidas olla vabal ajal ja kodus naine ja võtta naisena ka vastu otsus, et keegi ei tee tema eest ära ka n-ö mehelikke ja otsustavaid tegevusi, mis toovad nähtavad tulemused. Einikese sõnul on võti selles, et sisemine mees loob sisemisele naisele ruumi ja otsustab ära, millal ta on tegutsevas ja asjalikus energias. Ülejäänud aja saab naine lõdvestuda ja lõõgastuda. Kui seda otsust aga ei ole, võib juhtuda, et naine on pidevas voolamises ja muutub lõpuks rahulolematuks.

Ühenduses Festival 2023. Foto: Silver Siilak

Ühendus muudab kogu meie olemust ja olemist paremaks

Hingamisterapeut ja sündmuste korraldaja Juhan Noode, kes astus üles Ühenduses High on Life festivalil, ütles, et tema jaoks on elus kõige olulisemad inimesed ja vabadus. „Ühendus tähendab minu jaoks olla ühenduses enda südame, hingega ja enda teega. Süda ja hing teab, mis on meie jaoks õige. Olles ühenduses enda südamega, oleme ka ühenduses enda suurema eesmärgiga ning teiste hingedega. Usun, et meil kõigil on mingi suurem eesmärk siin elus ning selle täitumiseks on vaja tulla peast 30 cm alla poole – vahel on vaja allikani jõudmiseks ujuda vastuvoolu,“ selgitas ta, mida tähendab tema jaoks ühenduses olemine. Ta lisas, et ühendus muudab paremaks kogu meie olemust ja olemist. Ühenduseta elaksime vales.

Head Uudised GoodNews