1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Maagiline muusika! Tallinnas esinev Luis Paniagua loob lüürahelidest võimsa müsteeriumi
Maagiline muusika! Tallinnas esinev Luis Paniagua loob lüürahelidest võimsa müsteeriumi

Maagiline muusika! Tallinnas esinev Luis Paniagua loob lüürahelidest võimsa müsteeriumi

12. ja 13. mail toimub Tallinnas Tervendavate Helide Keskuses Hispaania hingemuusiku Luis Paniagua kontsertprogramm “Gran Misterio”, kus läbi iidse Kreeka lüüra meloodiate saab kuulda osakest Universumi saladustest. Laupäeval, 12. mail toimub eksklusiivne lüüra- ja helikontsert, 13. mail kell 12-15 aga workshop ning 19-21 tervendavad helid koos Jagaspace`ga ja Denis Vinogradoviga.

“Gran Misterio” on Luis Paniagua poolt koostatud maagiline sessioon, mis laseb meelel puhata igapäevastest mõtetest ja annab kogemuse puhtast helist. Luis loob ruumi, kus emotsioonid, tunded, sisehääle kuulamine ja vaikus on selgelt äratuntavad, tekib sügava rahu hetk, mis puudutab sisemiselt, see viib kuulaja meeled imelistesse kohtadesse ja avab energiaväravaid.

Korraldaja, Kadi-Johanna Reial ütleb, et Luis Paniagua workshopile tulles ei pea enesega tegelemise ja enese muutmise kogemust olema, ja kui ennast lõdvaks lasta ja keskenduda, saab igaüks minna sügavuti sellesse imelisse maailma. “Paljud ütlevad, et tema lüürahelid, saadetuna häälest ja erinevatest vibratsioonides, tekitavad tunde, nagu oleks tuba ingleid täis, need avavad uskumatud väravad ja viivad rännakule, kuid avanemine oleneb muidugi inimesest,” räägib ta.

Luis Paniagua on sündinud Hispaanias, Madriidis. Tema esimene kokkupuude lüüraga oli 1974. aastal trupiga “Atrium Musicae”. Pärast õpinguid Indias maestro T. N. Nagari käe all pühendus Luis enda muusika loomisele, kasutades erinevaid maailma pille. Kümnendeid hiljem, alates 1999. aastast sai tema peamiseks muusikariistaks lüüra. Luis on enda loodud muusikaga lindistanud 16 albumit. Ta on saanud rahvusvahelise auhinna Hispaania kunstide ja teaduste akadeemia poolt — aasta parim nüüdismuusika album (2002, album “Nanas de Sol”) ja 2003 sama auhinna nominatsioon album “Bienvenida” eest, lisaks Maailma Muusika “Torchbearer” Auhind (2012).

Luis Paniagua tehnika on peamiselt iseõpitu, kuna lüüra traditsioon ja interpretatsioon on olnud Lääne kultuuris kadunud, see aga annab unikaalse väärtuse tema elutööle, tuues uuesti ellu selle imelise ja õrna ning samas sügava muusika.

Sündmuste pileteid saab Piletilevist

KUULA LUIS PANIAGUA MAAGILIST MUUSIKAT! 

Head Uudised GoodNews