1. Avaleht
  2. Hingele
  3. RÄÄGIME ÜHENDUSEST I Gerli Järv: ühendus on elu alus, kus kõigel ja kõigil on oma koht
RÄÄGIME ÜHENDUSEST I Gerli Järv: ühendus on elu alus, kus kõigel ja kõigil on oma koht

RÄÄGIME ÜHENDUSEST I Gerli Järv: ühendus on elu alus, kus kõigel ja kõigil on oma koht

Joogaõpetaja ja hingesõnumite vahendaja Gerli Järv usub, et meil kõigil on siin elus olemas oma anne, kui me lubame sellel avaneda. Ta usub, et hingesõnumite vahendamine on tema ja tema õe anne, mida nad siia maailma toovad. Peale seda kui Gerli hakkas tegelema enesearenguga on muutunud tema elus kõik. „Samas ma ei tea, mis oleks olnud siis, kui oleksin tollal, pea 15 aastat tagasi, valinud teise tee. Seda julgen küll kinnitada, et jooga, hingekanaldused ja kontsellatsioonid on mind minu teekonnal väga palju toetanud ning aidanud mul jõuda kohta, kus ma olen täna. Olen piiritult tänulik oma elu eest! Sellepärast tegelen nende kõigi asjadega edasi, et ennast hoida ja teisi nende teekonnal toetada.”

Meil kõigil on siin elus olemas oma anne, kui me lubame sellel avaneda.

Gerli Järv. Foto: Marek Metslaid

Tänu hingekanaldustele saame luua oma ellu seda, mida soovime

Gerli tunneb, et hingesõnumite vahendamine on osa tema ja tema õe kõrgemast plaanist ja nad on lubanud sellel juhtuda. Viimane ei ole Gerli sõnul väheoluline, sest aastaid praktiseerisid nad seda õega omaette ja ei kujutanud ettegi, et võiksid seda avalikult teha. Hingekanaldusega kaasnes nende jaoks suur hirm naeruvääristamise ja häbistatuse ees. “Mõned aastad tagasi võtsime julguse kokku ja tegime seda esimest korda avalikult ühel oma joogaretriidil. Seal nägime, et see toimib teiste puhul sama hästi kui meie endi puhul. Miks seda jagada soovin on see, et ma näen kui ilusti aitavad hingekanaldused võtta vastutuse oma reaalsuse loomise eest ja tänu sellele saame luua oma ellu seda, mida soovime,” lausub ta ja lisab, et hingekanaldused aitavad ennast tunnistada ja julgelt oma tões elada. “Erilisi hetki jagub pea igasse päeva, sest ikka ja jälle avastan end imestamast, et kuidas see asi toimib ja kui lihtsalt aitab see vaatenurka muuta ning kui viimane muutub, siis tihti muutub kõik.”

Gerli Järv ja Ereli Tuisk. Foto: Raili Mägi

Endal peab lubama tunda – siis saab elu läbi meie voolata

Gerli, kes võtab osa ka enesearengufestivalist Ühenduses High on Life, toob välja, et iseenda valimine tähendab tema jaoks teadlikku lahti laskmist teiste eest vastutamisest. Teine oluline teema on tema jaoks oma elu vastuvõtmine. “Me kõik oleme elu saanud, aga väga tihti ei ole me seda vastu võtnud ja see viimane eeldab seda, et me lubaks endal tunda, siis elu saab läbi meie voolata,” lausub ta ja lisab, et tänu enesearengu teekonnale on ta saanud oskuse näha, kuidas, kuidas elu koguaeg toetab ja usalduse eluvooluga kaasa minemiseks. Isegi takistusi on ta õppinud tervitama, sest kogemus on näidanud, et need on aidanud tal veelgi enam avarduda.

“Seepärast olen tänulik kõigi ja kõige eest oma elus. Inimesed võiksid tegeleda enesearenguga selleks, et kulgeda elu laineharjal ja mitte lohiseda selle järgi,” arvab ta.

Inimesed võiksid tegeleda enesearenguga selleks, et kulgeda elu laineharjal ja mitte lohiseda selle järgi.

Gerli Järv. Foto: Marek Metslaid

Enesearenguga alustamiseks soovitab Gerli astuda kohtadesse ja teha neid asju, mis on sinu jaoks ebamugavad – need aitavad rohkem avaneda ja avarduda.

Tunnista seda, mis on

Küsimusele, kuidas armastada ja olla õnnelik, vastab Gerli, et armastuse saladus on tema jaoks see, et ta ei püüa midagi muuta või ilustada, vaid ta tunnistab seda, mis on. See nõuab tema sõnul aga suurt julgust, ausust ja avatust – neid oskusi püüabki Gerli endas kasvatada, et üha rohkem armastada.

“Mõistmine, et tervikusse mahub kõik. Ja niipea kui ma hakkame midagi eitama, välja jätma, alla suruma, siis see loob eraldatust, valu ja kannatusi,” räägib ta selle kohta, mida peab elus kõige olulisemaks.

Mõistmine, et tervikusse mahub kõik. Ja niipea kui ma hakkame midagi eitama, välja jätma, alla suruma, siis see loob eraldatust, valu ja kannatusi.

Gerli Järv. Foto: Marek Metslaid

Ühendus on elu alus – kui armastus voolab, saab päriselt elada

Gerli sõnab, et ühendus on tema jaoks see, kus armastus voolab ning kus kõigile ning kõigele on koht. “Ühendus on elu alus, sest kui armastus voolab, siis ma päriselt elan,” leiab ta ja lisab, et igapäevaselt ühenduse loomiseks on olemas mitmeid erinevaid tehnikaid ja praktikaid. Teda ennast on kõige rohkem toetanud Yin ja Vinyasa jooga, hingekanaldused, konstellatsioonid, aga ka pimeda ruumi rituaal.

Ma kuulun oma vanemate juurde

Selleks, et iseennast igapäevaselt aidata ja tulla toime keeruliste olukordadega soovitab Gerli lubada endal tunda ja hingata sealjuures alakõhtu, sest seal me seedime mitte ainult toitu ja toitaineid, vaid ka oma minevikku, traumasid, kogemusi, emotsioone ja tundeid. Ka aitab tema sõnul koheselt tulla keskmesse ja taastada ühenduse lause: “mina kuulun oma vanemate juurde.” “Kui me lubame seda endal päriselt tunda, siis see avab meie potentsiaali,” leiab ta.

Kui me lubame seda endal päriselt tunda, siis see avab meie potentsiaali.

Gerli Järv ja Ereli Tuisk. Foto: Marek Metslaid

Üks imeline ja kõige parem hommik on Gerli sõnul aeglane hommik, mis kulgeb kiirustamata ja võimaldab kohalolu kõiges mida ta teeb.

Gerli nõuanne neile, kes soovivad elada paremat elu:

Õpi ennast valima,” lausub ta.

Head Uudised GoodNews