1. Avaleht
 2. Hingele
 3. HINGA JA ELA I Siiras lahkus ja hoolivus on tervendavad! Sisemise naeratuse hingamispraktika
HINGA JA ELA I Siiras lahkus ja hoolivus on tervendavad! Sisemise naeratuse hingamispraktika

HINGA JA ELA I Siiras lahkus ja hoolivus on tervendavad! Sisemise naeratuse hingamispraktika

Siiras lahkus ja hoolivus on tervendavad. Tavaliselt kipume naeratama rohkem teistele kui iseendale, aga ka omale suunatud naeratusel on maagiliselt tervendav toime. Tasakaalukeskuse hingamisterapeut Monika Palm jagab oma raamatus “Hinga ja ela” sisemise naeratuse hingamispraktikat, mis lahustab ära negatiivsuse, aktiveerib kehas ja organites tervenemise, tõstab immuunsüsteemi, rahustab närvisüsteemi, transformeerib negatiivsed tunded enda suhtes, muudab meeleolu heaks ja veel palju muud. “Võid proovida selle harjutuse tegemist ka siis, kui oled liiga tõsiseks muutunud või tunned end kurvana,” soovitab ta.

Harjutus

 • Istu kas rätsepaistes põrandal või toolil nii, et jalatallad toetuvad põrandale. Sule silmad ja tunneta ühendust maa või põrandaga. Hoia oma selg sirge, aga lõdvestunud ja las sinu sabakont pöördub allapoole ning pealael asuv kroontšakra tõuseb ülespoole taevasse.
 • Võid enne harjutusse minekut painutada õrnalt kaela ühelt küljelt teisele, venitades seda või teha õlaringe, enne kui harjutust tegema hakkad. Tee harjutusse sisseminekuks kolm nina kaudu sügavamat sisse- ja väljahingamist.
 • Naerata õrnalt. Las sinu huuled tunduvad pehmed ja täidlased, kui suunurgad naeratades üles kerkivad. See naeratus lõdvestab kogu näo ja pea. Kogu harjutuse vältel hinga loomulikult, aga sügavalt ja aeglaselt, mitte pingutades. Kui sa hoiad naeratust, siis samal ajal lõdvesta keha need piirkonnad, kus on pinge.
 • Hinga loomulikult, sügavalt ja aeglaselt. Too tähelepanu kulmude ja silmade vahelisele piirkonnale. Visualiseeri seal olevat sooja energiat ja luba oma teadlikkusel minna sügavamale pea keskmesse nagu see oleks mugav ja mõnus koobas.
 • Kujuta ette naeratavat nägu enda ees. See võib olla sinu enda nägu või sinu kalli inimese nägu. Püüa mitte liialt pingutada õige ettekujutluse nimel, vaid lase sellel pigem iseenesest enda ette kerkida. Järgmisel korral saad valida mõne teise näo.
 • Naerata ja kujuta ette rõõmsat energiat. Suuna see naeratuse ja rõõmu energia oma pea keskmesse. Luba seejuures oma otsaesisel lõdvestuda. Luba oma näol ja kehal lõdvestuda. Tunneta sooja ja rõõmsat essentsi, mis tekib sinu naeratusega, valgudes üle kogu keha. Kui soovid, võid ette kujutada, et sinu naeratus on ümbritsetud sooja valgusega. See valgus soojendab sind ja kandub üle kogu keha laiali.
 • Tunneta igal sissehingamisel, kuidas õhk siseneb mitte ainult sinu nina kaudu, vaid ka näo ja silmade kaudu sinu kehasse. Tunneta, kuidas sinu hingamine on puudutatud naeratusest. Luba läbi naeratuse oma hingamisel aina rohkem avarduda.
 • Kujuta koos naeratuse ja hingamisega ette, kuidas pehme soe energia liigub üle kogu keha. See lõdvestab ja tervendab lihaseid, liigeseid ja organeid. Võta aega, et saada naeratusest tekkivat sooja energiat koos hingami – sega kõikidele organitele.
 • Märka, mida oma kehas tunned, kui oled natuke aega hingates pühendunud ja naeratanud oma organitele ning lihastele. Võib-olla tunned rohkem energiat, rahulolu, soojust. Luba koos hingamisega naeratusel triivida sinna, kuhu ta tahab või suuna oma naeratus kehaossa, kus tunned ebamugavust.
 • Jätka hingates naeratuse kuldse ja sooja essentsi ettekujutamist. Too oma tähelepanu tagasi igasse kohta, mis kutsub ja lase energial kanduda üle kogu keha.
 • Kui oled valmis selle harjutuse lõpetama, ankurda rahu ja rahulolu tunne oma kehasse, pannes käed oma südame kohale. Tee mõned sügavad sisse- ja väljahingamised ja lõdvestu. Lihtsalt ole. Ilma midagi visualiseerimata, mõtlemata, tegemata.
 • Kui veel tunned kusagil oma kehas stressi, tee mõned sügavad ja pikad sissehingamised ning tule tagasi praktika juurde. Õrnalt ja hoolivalt too oma teadlikkus tagasi oma hingamise, keha ja naeratuse juurde.
 • Võta see naeratav energia endaga kaasa kogu päevaks. Märka oma sisemist teadlikkust ja rahusta end naeratuse energiaga kui tunned stressi, ebamugavust või kui tervisehädad kimbutavad. Luba sellel energial voolata kogu päeva.

Raamatu saab tellida Apollo ja Rahva Raamatu e-poest!

Head Uudised GoodNews