1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Sina ise oled iseenda õnne sepp! Monika Palm: me peaks natukenegi uskuma imedesse
VIDEO I Sina ise oled iseenda õnne sepp! Monika Palm: me peaks natukenegi uskuma imedesse

VIDEO I Sina ise oled iseenda õnne sepp! Monika Palm: me peaks natukenegi uskuma imedesse

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu „Hinga ja ela!“ autor Monika Palm räägib, et me peaks natukenegi uskuma imedesse ja sellesse, et tulevik saab tuua ainult parimat. Miks see oluline on? „Sest sina ise saad selle endale kujundada, sina oled iseenda õnne sepp. Sina ise saad mõjutada, milline tulevik sinul on. Mis siis, kui sa teed valikuid, uusi valikuid selleks, et avardada oma elu ja võimalusi ning taasluua endal rõõmu hinges ja südames.“

Sina ise saad mõjutada, milline tulevik sinul on.

Paljud uskumused on oma aja ära elanud

Monika tõdeb, et meie elu loovad meie arusaamised, meie uskumused, kuidas asjad peavad olema. Väga paljud uskumused on tema sõnul oma aja täielikult ära elanud ning takistavad ja pärsivad inimese edasiliikumist, elu avardamist või tegemast uusi, täiesti teistsuguseid valikuid. „Taas on need uskumused pärit väga sageli kuskilt mujalt. Kõik teavad, et meid mõjutab sünniperekond, meid võivad mõjutada esivanemad. Meid võivad mõjutada varasemad kehastused ja see on pagas, mida inimesed on kaasas kandnud ja millest ei osata vabaneda õigel hetkel,“ lausub ta ja lisab, et väga paljudel inimestel on hirm muutuste ees.

Meie elu loovad meie arusaamised, meie uskumused, kuidas asjad peavad olema.

Monika Palm. Foto: Liis Markvardt

Võib-olla juba nii mõnedki teavad, et aeg on muutusteks või mis muutust on vaja teha, aga ometi ei tee nad seda. Üks asi on Monika sõnul mugavustsoon ja teine asi on hirm tuleviku ees, teadmatuse ees, mida see muutus endaga kaasa toob.

Kõige lihtsam on mõelda sellele, mida sulle meeldiks teha

Ta toob välja, et kui sa ei tea, mis valikut teha, siis kõige lihtsam on mõelda, mida sulle meeldiks teha sellist, millega seoses sa tunned end kui kala vees, mis on sinu jaoks lihtne ja huvitav. Monika soovitab mõelda sellele, kas sinu elus on midagi sellist, mida tehes sul ajataju kaob ära, mida tehes sa rõõmustada nagu väike laps? Või oled sa mõelnud, kes sa tahaksid oma elus olla, millised rollid on sinu jaoks olulised, milline sa tahaksid nendes rollides olla? Emana, isana, töökaaslasena, ettevõtjana või midagi muud. Milline sa tahaksid nendes rollides olla ja milliseid muutusi sa selleks peaksid tegema? Need aitavad sind sinu valikute juures.

Kas sinu elus on midagi sellist, mida tehes sul ajataju kaob ära, mida tehes sa rõõmustada nagu väike laps?

Mõnikord on vaja midagi lihtsalt lisada oma ellu

Kui sa oled valikute ees ja ei tea, mida valida, siis Monika sõnul on väga lihtne ühenduses iseendaga tajuda valikute sobivust sinule, ehk tunnetada. Sobiva valikuga käib alati kaasas hea, selge, avarduv ja kerge tunne. Ta selgitab, et selle tunde annab sulle edasi sinu enda intuitsioon ja võib-olla oled kuulnud ka kõhutundest.

Monika Palm. Foto: Liis Markvardt

„Meie hing või vaim annab meile väga sageli impulssidena märku kas rahulolematuse või mõne muu ebamugava tundega, et aeg oleks edasi liikuda kui sa pole seda just varem märganud ja teinud. Tavaliselt tuleb algul teadmine või tunne, et ma peaksin kas midagi teisiti tegema või uue asjaga alustama. Kui seda ei kuulata, siis antakse sulle juba märku rahulolematusega. Vahel ei ole vaja suuri muutusi teha, mõnikord on vaja midagi lihtsalt lisada oma ellu, et silm hakkaks taas särama ja rõõm tuleks taas südamesse.“

Meie hing või vaim annab meile väga sageli impulssidena märku kas rahulolematuse või mõne muu ebamugava tundega, et aeg oleks edasi liikuda.

Viis kõlama jäänud mõtet Monika Palmilt:

  • Meie elu loovad meie arusaamised, meie uskumused, kuidas asjad peavad olema. Väga paljud uskumused on oma aja täielikult ära elanud ning takistavad ja pärsivad inimese edasiliikumist, elu avardamist või tegemast uusi, täiesti teistsuguseid valikuid.
  • Kui sa ei tea, mis valikut teha, siis kõige lihtsam on mõelda, mida sulle meeldiks teha sellist, millega seoses sa tunned end kui kala vees, mis on sinu jaoks lihtne ja huvitav.
  • Kui sa oled valikute ees ja ei tea, mida valida, siis on väga lihtne ühenduses iseendaga tajuda valikute sobivust sinule, ehk tunnetada. Sobiva valikuga käib alati kaasas hea, selge, avarduv ja kerge tunne.
  • Vahel ei ole vaja suuri muutusi teha, mõnikord on vaja midagi lihtsalt lisada oma ellu, et silm hakkaks taas särama ja rõõm tuleks taas südamesse.
  • Me peaks natukenegi uskuma imedesse ja sellesse, et tulevik saab tuua ainult parimat. Miks see oluline on? „Sest sina ise saad selle endale kujundada, sina oled iseenda õnne sepp. Sina ise saad mõjutada, milline tulevik sinul on.“
Head Uudised GoodNews