1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Helen Haava hingamisteraapiast: hingamine annab arusaama, kuidas elus edasi liikuda
VIDEO I Helen Haava hingamisteraapiast: hingamine annab arusaama, kuidas elus edasi liikuda

VIDEO I Helen Haava hingamisteraapiast: hingamine annab arusaama, kuidas elus edasi liikuda

Rikardia biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik Helen Haava toob välja, et hingama ei pea alati selleks, et vabastada traumasid. Tema ise kasutab hingamist viimasel ajal palju näiteks selleks, et tal tekiks arusaamine, kuidas oma elus edasi liikuda. Ta tõdeb, et hingamine aitab näha lahendusi ja võimalusi.

Hingamine aitab näha lahendusi ja võimalusi.

Foto: Jane Vogt

Tuleb ise proovida ja katsetada, mis kellelegi sobib

Helen sõnab, et sügavat ühendatud hingamist on aastatuhandeid kasutatud selleks, et terveneda, kogeda muutunud teadvuse seisundit või ka lihtsalt selleks, et saada parem kontakt enda kehaga, sisetundega, tunda ennast oma elus paremini. Ta selgitab, et on olemas nii eraseansid kui ka grupiseansid.

„Eraseanss annab võimaluse minna hästi sügavale ühe inimese teemadesse. Eelnev taustainfo ja verbaalne suhtlemine seansi ajal võimaldavad ka natukene paremini mõista, mis parasjagu kehas toimuda võib. Grupiseanssidel seevastu tekib mõnus ühisenergia, mis aitab sügavale minna. Mõnele sobib eraseanss, mõnele sobib grupiseanss, tuleb lihtsalt ise proovida ja katsetada.“

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Võta kaasa avatud meel ja mugavad riided

Helen soovitab hingamisteraapiasse võtta kaasa avatud meel ning panna selga mõnusad ning mugavad riided, millega on hea lamada ja liikuda. „Lihtsalt tule kuula enda keha – mis minu kehas täna toimub, mida minu keha täna vajab, milleks ta täna valmis on. Siin muud tegelikult polegi – see ongi nii lihtne.“

Kaasa võta avatud meel ning pane selga mõnusad ning mugavad riided, millega on hea lamada ja liikuda.

Ta nendib, et talle endale meeldib tema õpetaja ütlus, et ei ole olemas vale seanssi ja mitte kunagi ei tea, mis hingamisteraapia seansil tegelikult saama hakkab.

Kolm head mõtet Helen Haavalt:

  • Hingamine aitab näha lahendusi ja võimalusi.
  • Sügavat ühendatud hingamist on aastatuhandeid kasutatud selleks, et terveneda, kogeda muutunud teadvuse seisundit või ka lihtsalt selleks, et saada parem kontakt enda kehaga, sisetundega, tunda ennast oma elus paremini.
  • Ei ole olemas vale seanssi ja mitte kunagi ei tea, mis hingamisteraapia seansil tegelikult saama hakkab.

Head Uudised GoodNews