1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Miks tekivad suhtes probleemid? Kristi Jõeorg: me kõik muutume ajas
VIDEO I Miks tekivad suhtes probleemid? Kristi Jõeorg: me kõik muutume ajas

VIDEO I Miks tekivad suhtes probleemid? Kristi Jõeorg: me kõik muutume ajas

Toetav ja rahuldust pakkuv lähedane suhe on vaimse heaolu tähtis osa. Suhtenõustamine aitab esile tuua suhtes esinevad probleemid ning leida viisid, kuidas koos suhe lähedasemaks ning tervislikumaks muuta. Miks aga suhtes üleüldse  probleemid tekivad?

Kaotades iseennast ära, teenime kellegi teise õnnelikkust

Heaolutreener ja koolitaja Kristi Jõeorg selgitab, et klassikaline juhus, miks lõpuks suhtenõustamisse tullakse on see, kui saadakse partneriga kokku, siis sokk, mis tollel hetkel nurgas vedeles, meid ei häirinud. Ka siis ei häirinud, kui see vedeles nurgas mitu nädalat – isegi võib-olla siis ei pööranud me sellele tähelepanu, kui muidu armastame puhtust ja korda. Aastaid hiljem, kui inimesed on ehk ise ajas muutunud, vaatenurgad on teised, perre on sündinud lapsed, siis seesama sokk, mis oli sealsamas nurgas juba palju aastaid tagasi, hakkab meid häirima.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

„Sa küsid seepeale, miks see sokk siin vedeleb? Miks on see, miks on teine ja kolmas? Aga tead, mis tegelikult on jäänud ajas märkamata? See, et sinu enda vajadused ja ootused on jäänud täiesti kõrvale ja sina ise inimesena oled võib-olla iseennast ära kaotanud,“ selgitab ta ja lisab, et kui kaotame ära iseennast ehk me ei saa ennast väga hästi väljendada, oleme võib-olla hakanud elama kellegi teise jaoks, siis teenime kedagi teist, kellegi teise õnnelikkust, aga mitte iseenda oma.

Kui kaotame ära iseennast ehk me ei saa ennast väga hästi väljendada, oleme võib-olla hakanud elama kellegi teise jaoks, siis teenime kedagi teist, kellegi teise õnnelikkust, aga mitte iseenda oma.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

Me kõik muutume ajas

Heaolutreener nendib, et on tavaline, et tahetakse seda „vana turvalisust“ nii-öelda tagasi saada. Seisu, kui kõik oli ilus ja etteaimatav. Sinna ei saa aga midagi teha, et me ajas muutume. Seega on väga oluline teha vahepeal suhtes „stop“ ja mõelda oma peas, millises seisundis sinu suhe täna on ja miks see sellises seisundis on. „Mis on ajas muutunud võrreldes sellega, kui saime kokku? Mis meid siis üksteise juures rõõmustas, kui saime kokku? Mida me siis koos tegime? Mille üle me siis naersime, mis siis lusti pakkus? Ja nüüd, mis on need muutused, mis siin vahepeal teie jaoks on toimunud.“

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

Kolm head mõtet Kristi Jõeorult:

  • Tead mis tegelikult on jäänud ajas märkamata? See, et sinu enda vajadused ja ootused on jäänud täiesti kõrvale ja sina ise inimesena oled võib-olla iseennast ära kaotanud.
  • Kui kaotame ära iseennast ehk me ei saa ennast väga hästi väljendada, oleme võib-olla hakanud elama kellegi teise jaoks, siis teenime kedagi teist, kellegi teise õnnelikkust, aga mitte iseenda oma.
  • On väga oluline teha vahepeal suhtes „stop“ ja mõelda oma peas, millises seisundis sinu suhe täna on ja miks see sellises seisundis on.
Head Uudised GoodNews