Avaleht Hingele Ühenduses High on Life Festival – vaata, mis toimub teisel päeval
Ühenduses High on Life Festival – vaata, mis toimub teisel päeval

Ühenduses High on Life Festival – vaata, mis toimub teisel päeval

4.-7. augustil toimub Adila puhkekeskuses Ühenduses High on Life Festival, kus jagavad oma töötubasid ja esinemisi nii Eesti kui ka välismaa teadlikkuse, enesearengu, suhete ja tantra õpetajad. Toome teieni festivali teise päeva programmi.

Foto: Alice Märtin

Avatseremoonia toimub 4. augustil kell 14.00.

Peatempel

8.00 Sisemise allika äratamine – Merliis Sulg ja Tiit Trofimov. „Sisemise allika äratamise meditatsioon avab armastuse ja jõu allika meie kehas ning puhastab meid allasurutud tunnetest, energiatest ja emotsioonidest. Seega on see imeline praktika alustamaks hommikut. Me süütame tule oma alakõhus ja suuname selle siis ülespoole liikuma, aktiveerides igat tšakrat. Avame ome elujõu allika, seksuaalkeskuses ja suuname selle energia siis ülemistesse tšakratesse,“ seisab festivali kodulehel.

Foto: Alice Märtin

10.00 Festivalipere kogunemine.

12.00 Meeste seksuaalsus – Tiit Trofimov, Peep Õunapuu ja Denis Vinogradov. Peep Õunapuu on inimene, mees, isa ja vaimne otsija, tantrapraktik, massaaziterapeut, enesearengu kursuste ja kontsertide korraldaja, kes viib Eesti inimesteni elukeskkonda säästvat ja harmoniseerivat mõtteviisi.

Ühenduses 2021. Tantra Date – Peep ja Kristiina

„Olen läbinud oma teekonnal hulgaliselt enesearengu- ja meditatsioonikursuseid ja praktiseerin ise igapäevaselt nii joogat kui ka meditatsiooni. Viimased kümmekond aastat olen tegelenud teadliku enesearenguga. Nagu enamikel neist, kes selle teekonna kord ette võtnud, algas see ka minul pärast raskustesse sattumist. Tänaseks naudin igat päeva. Minu suurimaks kireks ongi töö inimese emotsioonidega, nende vabastamine, vaatlemine ja märkamine läbi teadlikkuse,“ sõnab enda kohta Tiit.

Foto: Alice Märtin

Denis Vinogradov on muusik-multiinstrumentalist, heliterapeut, DJ, korraldaja, koolitaja ja Tervendavate Helide keskuse rajaja. Tema missioon on aktiveerida inimesi läbi helide ja kõla, sest ta usub, et helide abil saab ennast paremini mõista.

Denis Vinogradov. Foto: Maria Vie

13.30 Polaarsus. Eraldi töötoad meestele ja naistele.

14.30 Püha Liidu rituaal. Mehe ja naise kohtumine.

16.00 Kuidas leida kaaslane ja luua unistuste suhe – Merit Raju ja Tauri Vahesaar. Paarisuhtes on jämedalt võttes kolm võimalust: kas kasvada koos läbi valu düsfunktsionaalsetes mustrites, kulgeda kerguses ja rõõmus parema endani või olla valguspaar, kellel maailmale midagi väärtuslikku anda. „Töötoas räägime oma kogemustest unistuste partneri manifesteerimisel ja ise selleks küpsemisest ning teadliku suhte põhilistest alustaladest. Lõpetuseks teeme ka tantsulise meditatsiooni, mis viib ühendusse iseendaga, et olla valmis looma sisemise tasakaalu kohast ühendust teistega,“ sõnavad Merit ja Tauri.

Paarisuhtes on jämedalt võttes kolm võimalust: kas kasvada koos läbi valu düsfunktsionaalsetes mustrites, kulgeda kerguses ja rõõmus parema endani või olla valguspaar, kellel maailmale midagi väärtuslikku anda.

Merit Raju ja Tauri Vahesaar (Foto Erakogu)

18.00 Konstellatsioon – Ants Rootslane. „Konstellatsioon on üks uuema aja psühhoteraapia liike. Tegemist on süsteemse meetodiga teadvustamaks suuremat pilti suguvõsa mõjudest sinu isiksusele. Konstellatsioonimeetod võimaldab vaadata sinna, kuhu tavapsühholoogia teinekord ei küündi või ei oska probleemide sõnastusel minna. Tegemist on teisisõnu süsteemse pereteraapiaga, mis seletab perekonna toimimist täiesti fenomenaalsel kujul. Konstellatsioon toob tulemusena nähtavaks keerulised varjatud dünaamikad, milles me iga päev pahaaimamatult toimime,“ seisab festivali kodulehel.

Ants Rootslane. Foto: Karl Saare

20.00 Energeetiline tantramassaaž – Seva Prem. „Tantramassaaži töövahendiks on energia, mida on võimalik suunata ilma keha puudutamata ja riideid seljast võtmata. Õpitoas virgutame yin ja yang energiat, et see hakkaks voolama mööda selgroogu. See praktika on väga ilus, õnnistav ja tervendab keha, meelt ja hinge,“ seisab festivali kodulehel.

22.00 Triinu Taul & bänd.

00.00 Gongiöö hommikuni – Kristjan Võrno & Veronika.

Ühenduse tempel

12.00 Sensuaalse naiselikkuse teekond – Merliis Sulg ja Hele Soomets. „Naisena läbi elu kulgedes oleme ise vastutavad oma tervise ning elukire hoidmise ja kasvatamise eest. Kui see kirg elus kaduma kipub minema, siis kaob meil sära silmist, entusiasm tuhmub ja elu tundub iga. Siis on meie enda ühendus oma intiimpiirkonnaga ja seksuaalenergiaga tähelepanuta jäänud. Selleks, et elaksime mahlakamalt, et meie suhted oleksid sügavamad ja meis pulbitseks elujõud, on oluline oma intiimpiirkonda treenida ja sisemist tuld läita ka energeetiliselt,“ selgitavad Merliis ja Hele.

Merliis Sulg. Foto: Ruudu Rahumaru

16.00 Alistumise kunst – armastus, usaldus ja pühendumine – Andy Buru. „Alistuda tähendab kukkuda. Kukkuda usaldamises, et meid püütakse kinni, elu või teise poolt. Meie selgroog kaardub tasakaalust välja seal, kuhu kaotame kontrolli. Tahapoole tundmatusse, sinna kohta, mida me ei saa näha. Me paljastame oma südame, oma kaela ja oma kõhu usalduse märgina. Me oleme haavatavad, aga samas tugevad. Me oleme ajas peatunud,“ sõnab Andy.

20.00 Troffhimoff meetod – Tiit Trofimov. „Teeme vabastavat hingamist, aga pausidega. Alguses on hingamised lühemad ja pausid pikemad. Hiljem, vastavalt sellele kuidas inimeste keha hakkab grupis avanema, hakkame viima hingamist pikemaks ja viime ka pause pikemaks, et sa saaksid totaalselt tunnetada kohalolu jõudu, lõdvestust ja iseenda tunnetamist,“ sõnab Tiit töötoa kohta.

22.00 Tantratantsu tempel – Mariann Kiidron ja Peep Õunapuu.

Väe tempel

16.00 Enesearmastuse töötuba naistele – Laura Valk. „Enesearmastuse töötoas tuleb juttu kõige sagedasematest lapsepõlvetraumadest, mille tõttu me naistena enda väärtuses kahtleme või ennast väikseks teeme. Õpime ja teeme läbi praktika, mille abil on võimalik ise, ilma terapeutide juurde jooksmata, endas üles leida ja tervendada lapsepõlves kogetud olukorrad, kust oleme võtnud enda või maailma kohta omaks teatavad piiravad uskumused, mis ei lase meil elada külluses ja väes,“ selgitab Laura.

Laura Valk. Foto: Rauno Liivand

22.00 Keharännak – Carolin Ligi. „Keha liigutades ja temaga olles näeme, mida oleme sinna aja jooksul peitnud, unustanud ja silma alt ära pannud. Sügavamatest kihtidest saavad ärevus ja stress ülesse kerkida ning teeme ruumi enda loomulikule heale olemisele ning lõdvestumisele. Selle korra kohtumisega lubame kehal korrastada energiakeskuseid. Suuname vee kehas liikuma. Loome ühenduse maandusega, tugevneme ja venime. Õpime ennast iga liigutusega paremini tundma ja tunnetama ning õpime liigutustelt paremini elule kohanema,“ lausub Carolin töötoa kohta.