Avaleht Sündmused Monika Palm: kui teed detox’it oma sisemaailmale, muudad oma elu külluslikumaks
Monika Palm: kui teed detox’it oma sisemaailmale, muudad oma elu külluslikumaks

Monika Palm: kui teed detox’it oma sisemaailmale, muudad oma elu külluslikumaks

Sellest neljapäevast toimub Tasakaalukeskuses hingamisterapeut Monika Palmi juhendamisel 8-osaline kevadine detox hingamine igal neljapäeval.

Monika Palm. Foto: Tasakaalukeskus

Kevad on hea aeg puhastusteks

Monika märgib, et kevadine aeg on ideaalne suuremateks puhastusteks nii iseenda seest kui ka väljast. Mitte ainult meie keha või kodu ei vaja detox-puhastust, vaid kogu meie elu ja kõik meie eluvaldkonnad. Selline terviklik lähenemine võimaldab luua paremat tervist, suurendada sisemist sära ja rahulolu, ammutada uusi ideid või panna kogu elu paremini toimima.

Kevadine aeg on ideaalne suuremateks puhastusteks nii iseenda seest kui ka väljast.

Foto: Shutterstock

Ta paneb südamele, et kui elus üks eluvaldkond ei toimi, võib see uskumatult palju mõjutada ka teisi eluvaldkondi. Tehes detox’it oma sisemaailmale, saab vabaks lasta sisemised takistused, mis pole lubanud vabaneda toksilistest suhetest, muuta oma elu külluslikumaks, tervist paremaks või saada paljudest asjadest teadlikumaks. Kõige sellega ja palju muuga tema sõnul algavas hingamissarjas tegeletaksegi.

Kui elus üks eluvaldkond ei toimi, võib see uskumatult palju mõjutada ka teisi eluvaldkondi.

Foto: Shutterstock

Hingamisest sõltub, kuidas me end tunneme

Monika sõnab, et hingamiskvaliteedist sõltub, kuidas me ennast tunneme. Saame hingamisega mõjutada seda, kuidas me end tunneme või kuidas meie keha parajasti funktsioneerib. Kui õpime hingamist teadlikult suunama, siis see on füüsilise keha, meele ja emotsioonide muutmise, energiataseme tõstmiseks tema hinnangul üks kõige lihtsamaid, võimsamaid ja kättesaadavamaid meetodeid.

Monika selgitab, et keha ja meel pole kaks eraldiseisvat funktsioneerivat süsteemi, vaid tervik, mis reageerib nii välisele kui ka sisemisele keskkonnale. Mõtted ja tunded mõjutavad vahetult füüsilist tervist, heaolu ja kõiki meie kogemusi. Hingamine on aga lüli keha ja meele vahel.

Keha ja meel pole kaks eraldiseisvat funktsioneerivat süsteemi, vaid tervik, mis reageerib nii välisele kui ka sisemisele keskkonnale.

Monika Palmi raamatu “Hinga ja Ela!” videosalvestus. Foto: Karen Härms

Kuna keha on elav süsteem, mis loob end pidevalt uuesti, saabki Monika sõnul teadliku või vabastava hingamisega muuta hingamisviise või -mustreid, mis mõjutavad seda, kuidas me end tunneme.