
SEMINAR “ÕNNELIK LAPS”: Laste heaolu ja õnn on kõigi meie kätes
Laste heaolu ja õnn on kõigi meie kätes. Lapsed, kellel on turvaline keskkond ja toetavad suhted, kasvavad tasakaalukateks ja enesekindlateks täiskasvanuteks. Kuid kiire elutempo ja teadmiste puudus võivad muuta selle teekonna keeruliseks. Selleks, et aidata lapsevanematel, õpetajatel ja spetsialistidel paremini mõista laste emotsionaalseid vajadusi ning pakkuda neile tuge, toimub 23. märtsil 2025 Viimsi Artiumis suurseminar “Õnnelik laps”. Päev toob kokku enam kuni 400 osalejat, et õppida, jagada kogemusi ja luua tugevam tugivõrgustik meie laste jaoks.
Seminar on suunatud:
- Lapsevanematele, kes soovivad paremini mõista oma lapse vajadusi ja emotsioone.
- Õpetajatele, kes tahavad omandada tööriistu õpilaste emotsionaalseks toetamiseks.
- Tulevastele vanematele, et luua lapsele turvaline ja armastav keskkond.
- Vanavanematele, kes soovivad paremini suhestuda oma lapselastega.
- Noorsootöötajatele, treeneritele, psühholoogidele, terapeutidele ja sotsiaaltöötajatele.
- Vanematele, kes seisavad silmitsi keeruliste väljakutsetega nagu ärevus, käitumisprobleemid või depressioon.
- Peredele, kes soovivad parandada omavahelist suhtlemist ja tugevdada emotsionaalset sidet.
- Haridus- ja sotsiaalvaldkonna juhtidele, kes soovivad luua paremat keskkonda laste arenguks.
Esinejad ja ettekannete teemad:
Psühholoog, ajurveeda tervisenõustaja ja nelja lapse ema Mirjam Hakkaja
Mirjam räägib seminaril sellest, kuidas rahu ja õnnelikkus algavad seestpoolt – keha ja meele tasakaalu leidmine on oluline nii vanematele kui ka lastele. Ta tutvustab ajurveeda põhimõtteid, mis aitavad luua paremat vaimset ja füsilist heaolu ning vähendada stressi. Ettekandes keskendutakse ka raseduse ettevalmistusele ja sellele, kuidas vanemad saavad oma lastele pakkuda stabiilset ja toetavat kasvukeskkonda.
Ajutervise ja isikliku arengu ekspert ja kolme lapse ema Evely Raudmets
Evely ettekande keskmes on aju ja närvisüsteemi mõju lapse arengule. Ta selgitab, kuidas stress ja keskkond mõjutavad lapse ajutalitlust ning millised harjumused aitavad lastel säilitada emotsionaalset tasakaalu ja vaimset tervist. Evely jagab praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas vanemad ja õpetajad saavad teadlikult kujundada lapse aju arengut ja parandada keskendumisvõimet.
Vanemlusmentor, koolitaja ja kolme lapse isa Tanel Jäppinen
Tanel keskendub lapse emotsionaalsete vajaduste mõistmisele ning vanema rollile emotsioonide juhtimisel. Ta selgitab, kuidas luua lapsele turvaline ja armastav keskkond, kus tema emotsioonid on aktsepteeritud ja mõistetud. Ettekandes jagatakse praktilisi võtteid, kuidas vanemad saavad oma lapsi toetada rasketel hetkedel ja aidata neil arendada tervislikke toimetulekuoskusi.
Vanemlusmentorid, kokku viie lapse isad Papsid, Kristo Tuurmann ja Illimar Pilt
Kristo ja Illimar räägivad vanemate omavahelise suhte mõjust lapse õnnelikkusele. Nad selgitavad, kuidas täiskasvanute omavahelised konfliktid ja emotsioonid jõuavad lasteni ning kuidas teadlik suhete hoidmine aitab luua paremat kasvukeskkonda. Ettekandest saab praktilisi nõuandeid selle kohta, kuidas vältida peres esinevaid pingeid ja tugevdada emotsionaalset sidet lapsega.
Homöopaat, refleksoloog, sünnitoetaja ja nelja lapse ema Elery Tammemägi
Elery räägib lapse tervisest ja immuunsüsist ning sellest, kuidas liigne sekkumine võib lapse loodusliku vastupanuvõime hoopis nõrgendada. Ta tutvustab looduslikke meetodeid, mis aitavad tugevdada lapse organismi ning arutleb selle üle, kuidas väikelapseeas tehtud valikud mõjutavad tervist ka täiskasvanuna.
Kogemusnõustaja, podcasti “Ava Oma Silmad” looja ja kolme lapse ema Katrin Lucas
Katrin jagab oma kogemusi ja teadmisi lapsevanemaks kasvamisest. Tema ettekanne “Armastus vs. Hirm” keskendub sellele, kuidas vanemad saavad teadlikult vältida hirmu ja karistamise põhjal baseeruvaid kasvatusmeetodeid ning asendada need armastuse ja empaatiaga. Ta räägib ka lapsepõlvetraumade mõjust ning sellest, kuidas tervendada minevikus kogetud valu, et luua lastele turvalisem tulevik.
- Lisainfot seminari kohta leiad „Õnnelik laps“ kodulehelt.