Avaleht Sündmused Lilia Märtmaa: iga helis viibimise kogemus on ainulaadne
Lilia Märtmaa: iga helis viibimise kogemus on ainulaadne

Lilia Märtmaa: iga helis viibimise kogemus on ainulaadne

1. oktoobril toimub täiskuu gongiõhtu Tartus Devi reikistuudios gongimeister, heli- ja muusikaterapeut, muusik ja Tervendavate Helide keskuse kaasrajaja Lilia Märtmaa juhatamisel. Täiskuu ajal toimuv kontsert on pühendatud naisenergiatele ja nende tasakaalustamisele.

Foto: Marija Vie

Nais- ja meesenergiad on meis kõigis

Lilia selgitab, et igas inimeses on olemas nii nais- kui ka meesenergiad ning harmoonilises isiksuses on tema ainuomane energiakombinatsioon tüünes tasakaalus. Erinevate elutoimingute sujumiseks vajame igapäevaselt kord nais-, kord meesenergiat ja seega on energiatasakaalude säilitamine vajalik juba igaühe parema elukvaliteedi seisukohalt.

Foto: Marija Vie

Lilia lisab, et täiskuu aega on läbi aegade ja kultuuride peetud eriliselt heaks ajaks just nimelt naisjõu taaslaadimiseks ning harmoniseerimiseks. Tasakaalus energiad hakkavad kiirelt kajastuma ka argielus. Lisaks isiklikule naisväele on täiskuurituaalidel ka küllust ja heaolu suurendav toime.

Sündmusel suurendatakse kuu väge, kasutades kuu-sagedusele häälestatud gongi ning sellega harmooniliselt kõlavaid Tiibeti helikausse, pühendumuslikku laulmist ja muid instrumente.

Foto: Marija Vie

Iga helis viibimise kogemus on ainulaadne

Lilia ütleb, et iga helis viibimise kogemus on ainulaadne, iga kord on see uus retk sisekosmosesse. Retk, mille ajal muutub kõik võimalikuks ning ajavool kaotab oma tähtsuse …

“See on praktika, milleks on võimeline iga inimene. Teil ei ole vaja “osata” mediteerida, tuleb lihtsalt heita pikali ja lasta endal viibida helis ilma eelarvamuste ja hinnanguteta, olles valmis võtma vastu seda kogemust, mis võib saabuda,“ kirjeldab ta.

See on praktika, milleks on võimeline iga inimene. Teil ei ole vaja “osata” mediteerida, tuleb lihtsalt heita pikali ja lasta endal viibida helis ilma eelarvamuste ja hinnanguteta.