Avaleht Sündmused Kogemuskonverents “Eneseteadlikkus igapäevaelus” õpetab lapsi südamlikuks kasvatama
Kogemuskonverents “Eneseteadlikkus igapäevaelus” õpetab lapsi südamlikuks kasvatama

Kogemuskonverents “Eneseteadlikkus igapäevaelus” õpetab lapsi südamlikuks kasvatama

lapsed
Foto: Shutterstock

18. novembril kell 10-17 korraldab kogukond Vaikuseminutid Rahvusraamatukogus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga avalikule üldsusele suunatud rahvusvahelise konverentsi, et alustada aktiivset arutelu võimalustest, kuidas kasvatada keskendumise, emotsioonide regulatsiooni ehk enesejuhtimisega seotud oskusi tänases maailmas. Konverents pakub lapsevanematele ja haridustöötajatele ka praktilisi kogemusi teadveloleku ja enesejuhtimise oskuste arendamiseks läbi kogemuskodade.

Konverentsi eesmärk on näidata, et haridussüsteem saab juba täna rohkem ära teha, lõimides teadvelolekul (ing k. mindfulness) põhinevaid oskusi ja teadmisi otseselt õpetajate taseme- ja täiendharidusse.

Päeva esimeses pooles on ettekanded ja arutelud. Üles astuvad Jaan Aru (Tartu Ülikooli ajuteadlane), Riina Raudne (PhD, Sõnumiagentuur Akkadian), Kristi Vinter-Nemvalts (TLÜ Haridusteaduste instituudi direktor), Karmen Maikalu (koolipsühholoog, pereterapeut, PREP-paarisuhtekoolitaja), Nelli Jung (Vaikuseminutite eestvedaja), Yoko Alender (arhitekt, linnaplaneerija, 4-lapse ema ja Riigikogu liige), Tiit Paananen (ettevõtja ja investor) ja paljud teised. Oma jah-sõna on andnud Eluned Gold Suurbritanniast, kes on teadvelolekut praktiseerinud üle 20 aasta, mitmete välisesinejate osalemine on hetkel kinnitamisel.

Päeva teises pooles toimuvates kogemuskodades on osalejatel võimalus saada praktilisi kogemusi kogenud koolitajatelt nii Eestist kui välismaalt läbi erinevate teemade, näiteks tähelepanu arendamine, stressijuhtimine, teadlik vanemlus jms. Konverentsi sõnumina nimetavad korraldajad mitmeid autasusid saanud bestsellerite autori, lapse iseseisva arengu uurija ja kuue lapse ema R. Knosti tõdemust: “Lapsi pole vaja ettevalmistada karmiks ja südametuks maailmaks. Meil on vaja kasvatada lapsi, kes muudavad maailma südamlikumaks!”

Rohkem infot leiab SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga