1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Hingedepäeval saab kuulata Voldemar Kuslapi jutte jalutuskäikudest Eestimaa kalmistutel
Hingedepäeval saab kuulata Voldemar Kuslapi jutte jalutuskäikudest Eestimaa kalmistutel

Hingedepäeval saab kuulata Voldemar Kuslapi jutte jalutuskäikudest Eestimaa kalmistutel

Kolmapäeval, 2. novembril kell 14.00 toimub Haabersti päevakeskuses (Õismäe tee 24) hingedepäevale pühendatud üritus, kus armastatud laulja Voldemar Kuslap räägib oma jalutuskäikudest Eestimaa kalmistutel.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et me oleme harjunud, et kui esineb Voldemar Kuslap, siis ikka kaasahaarava ja meeleoluka kontserdiga. „Aga sel korral on armastatud laulja hoopis teises rollis ning räägib oma eriskummalisest hobist käia mööda kalmistuid,“ ütles Siljanov.

Sel korral on armastatud laulja hoopis teises rollis ning räägib oma eriskummalisest hobist käia mööda kalmistuid

Foto: Haabersti Linnaosa Valitsus

„Voldemar Kuslap on kalmistute ajalugu uurinud pikalt ning on üks Eesti tuntuimad surnuaedade asjatundjaid. Hingedepäeval ongi huvilistel võimalik tulla Haabersti päevakeskusesse neid põnevaid jutte kalmistutest kuulama,“ lisas linnaosavanem.

Hingedepäeval ongi huvilistel võimalik tulla Haabersti päevakeskusesse neid põnevaid jutte kalmistutest kuulama.

Voldemar Kuslapil on tavaks käia kalmistutel otsimas kultuuriloolisi haudasid ja silmapaistvaid hauakive. Põneva saatuse ja erakordse kultuuritaustaga inimeste puhkepaigad on pakkunud talle suurt avastamisrõõmu ning kaunid hauatähised kutsunud end imetlema. Voldemar Kuslapil on ilmunud ka raamat „Jalutuskäigud Eesti kalmistutel“, kus ta viib lugejad jalutuskäikudele Eestimaa surnuaedadesse ning tutvustab seal enam kui 200 tuntud inimese hauda.

Head Uudised GoodNews