1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Algatus “Südamekirjad” kutsub kirja panema kõik, mis hingel
Algatus “Südamekirjad” kutsub kirja panema kõik, mis hingel

Algatus “Südamekirjad” kutsub kirja panema kõik, mis hingel

Algatus “Südamekirjad” kutsub hingedekuul vaatama südame sügavusse ning kirja panema kõik, mis hingel. Põhjus lihtne – et saaksime kergemalt ja helgemalt eluga edasi liikuda.

Elina Naan ning Peaasi.ee panevad hingedekuul seljad kokku, et meelde tuletada iseenda “koorma” kergendamist. Üleskutse süda asub nädala jooksul Tallinnas, Viru Keskuses.

Südamekirjad kutsuvad üles olemasoleva hoidmisele, südamlikkusele ning rahule. Iga inimene, kes valib kirja kirjutada, vastutab oma sõnade eest. Südamekirjad ei saa kontrollida ja võtta vastutust kirjade sisu ega meelsuse üle, aga usaldusega kutsume üles tegutsema headusest. Peamine eesmärk on saada ütlemata tunded endast välja et tekiks ruumi ja rõõmu uueks hingamiseks!

Südamekirjad kutsuvad üles olemasoleva hoidmisele, südamlikkusele ning rahule.

Foto: Freepik

Südamekirjade kodu saab olema Viru Keskus, kes pidas ideed väärtuslikuks ning soovib kaasa aidata, et linnasüdame keskele ühte kõige läbikäidavamasse hoonesse tekiks kontrastina ruum, kus hetkeks peatuda ja mõtiskleda. Kirja saab panna oma mõtted ja tunded, mis vajavad lihtsalt lahustumist ning lahti laskmist- kogume need kokku Viru Keskuses asuvasse kasti. Kogutud kirju ei loeta ega jagata, need tuhastatakse hea partneri kaasabiga.

Lisaks on loonud Omnivaga võimalus postitada kirju makstud ümbrikuga, et need kirjad, mis tingimata võiksid jõuda adressaadini, margi taha ei jääks.

Kõik kirjutamiseks vajalik on kohapeal olemas.

Kuigi Südamekirjade avasündmuse süda asub seekord Tallinnas, on see kutse igaühele, asukohast olenemata. Ja Südamekirjade kooskirjutamisi saab toimuma erinevates Eestimaa paikades.

Südamekirjade mõtte autor on Elina Naan, kelle esikluulekogu read on antud üleskutse käivitajaks:

Vahel ma ei räägi,

sest mu südamel on hääl ära.

Aga ma kirjutan

ja soovin, et Su südamel

oleks silmad lahti.

“Südamekirjad on meeldetuletus, et vaadata enne pimeduse perioodi sügavamalt endasse ja kergendada südant – hoolivalt, kaastundlikult, soojalt,” ütleb üks peakorraldaja Elina Naan.

Peaasi.ee toetab projekti nõu ja jõuga – nädala jooksul on igapäevaselt kell 12–14 Viru Keskuses kohapeal vaimse tervise esmaabi vabatahtlik. Nemad on vajadusel toeks ja abiks toetava kuulamisega ning äratuntavad  “Olen olemas” t-särkidega. “Sageli võib hooliva, lahke või siiralt südamliku väljendamine nõuda omajagu julgust. Südamekirjadega koos leiad toetust ja inspiratsiooni selleks, et pimeduse ja pingete vahel endale aega võtta,” lisab Peasjade tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @sudamekirjad

Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner