1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Monika Palm: enesearmastus on tee parema eluni
VIDEO I Monika Palm: enesearmastus on tee parema eluni

VIDEO I Monika Palm: enesearmastus on tee parema eluni

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu „Hinga ja ela!“ autor Monika Palm sõnab, et enesearmastus on ka julgus rääkida seda, mida tegelikult mõtled ning mida  tegelikult vajad suhetes. Tema töös on väga palju inimesi, kes tulevad tema juurde suhteprobleemidega.

Teine inimene ei tea alati, mida sa enda sees tegelikult tunned või mida mõtled

Monika lausub, et teemad, millega tema juurde tullakse, on tegelikult väga erinevad. „Valdavalt on jäänud kõlama üks teema, et ei osata omavahel suhelda või puudub omavahel harmooniline kommunikatsioon. Väga oluline on julgeda ennast väljendada ja õppida seda tegema. See on üks enesearmastuse vorme, et julgen öelda oma kaaslasele seda, mida tegelikult mõtlen.“

Väga oluline on julgeda ennast väljendada ja õppida seda tegema. See on üks enesearmastuse vorme, et julgen öelda oma kaaslasele seda, mida tegelikult mõtlen.

Monika Palm. Foto: Liis Markvardt

Ta tõdeb, et väga sageli arvatakse, et kaaslane loeb silmist, mida teine inimene soovib. Paraku ei ole see nii. Kui inimesed ükskord avanevad sellele kohale, kus on suutelised ennast ja oma vajadusi väljendama, siis nad võivad hämmastusega märgata, kuidas suhted paranevad. „Teine inimene ei tea alati, mida sa enda sees tegelikult tunned või mida mõtled ja tegelikult soovid. Selleks tuleb rääkida oma soovidest,“ selgitab Monika.

Teine inimene ei tea alati, mida sa enda sees tegelikult tunned või mida mõtled ja tegelikult soovid. Selleks tuleb rääkida oma soovidest.

Kas ma olen ikka piisavalt hea?

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut lausub, et ebakindlus on seotud ka muretsemisega, kas ma äkki pole piisavalt hea. Need on kõik mustrid, mis takistavad olemast ühenduses oma enesearmastuse täiuslikkusega. Hea uudis on see, et neid mustreid on võimalik muuta ja vabastada. „Kui oled juba sellises kohas, kus oled valmis teadvustama, et enesearmastus on see koht, mis vajaks veel avamist ja lihvimist, et viia oma elu ja suhted uuele tasemele, siis võid seda ise teha või pöörduda kellegi teise poole, näiteks mõne terapeudi või spetsialisti poole, kes tegeleb nende teemadega,“ annab ta nõu.

Monika Palm. Foto: Liis Markvardt

Sa oled väärt parimat!

Monika soovitab alati teadvustada, et oled väärt parimat – kui teadvustad endale, et oled väärt parimat, siis see kasvatab sinus uudishimu otsida võimalusi paremaks eluks ja paremateks suheteks. „Ole taas tänulik nende kogemuste eest, mis sul on olnud, aga tea, et sul on sünniõigus olla õnnelik, ennast armastada ja olla armastatud.“

Oled väärt parimat – kui teadvustad endale, et oled väärt parimat, siis see kasvatab sinus uudishimu otsida võimalusi paremaks eluks ja paremateks suheteks.

Ta jagab ühte väga hästi toimivat  afirmatsiooni, mida endale öelda või isegi kirja panna, et see silma all ja meeles oleks. Nimelt öelda endale, et ma armastan ja olen armastatud. „Ainult sinu armastus avab tee kõikidele muutustele, mida oled soovinud. Armastusel on kõige tugevam jõud universumis, ära alahinda seda. Kui palju sina ennast armastad? Mida sa saad selleks teha, et veelgi enam ennast armastada? Armastusest ei ole kunagi küll.“

Seitse inspireerivat mõtet Monika Palmilt:

  • Enesearmastus on ka julgus rääkida seda, mida tegelikult mõtled ning mida tegelikult vajad suhetes.
  • Väga oluline on julgeda ennast väljendada ja õppida seda tegema. See on üks enesearmastuse vorme, et julgen öelda oma kaaslasele seda, mida tegelikult mõtlen.
  • Sageli arvatakse, et kaaslane loeb silmist, mida teine inimene soovib. Paraku ei ole see nii. Kui inimesed ükskord avanevad sellele kohale, kus on suutelised ennast ja oma vajadusi väljendama, siis nad võivad hämmastusega märgata, kuidas suhted paranevad.
  • Teine inimene ei tea alati, mida sa enda sees tegelikult tunned või mida mõtled ja tegelikult soovid. Selleks tuleb rääkida oma soovidest.
  • Ebakindlus on seotud ka muretsemisega, kas ma äkki pole piisavalt hea. Need on kõik mustrid, mis takistavad olemast ühenduses oma enesearmastuse täiuslikkusega. Hea uudis on see, et neid mustreid on võimalik muuta ja vabastada.
  • Sa oled väärt parimat – kui teadvustad endale, et oled väärt parimat, siis see kasvatab sinus uudishimu otsida võimalusi paremaks eluks ja paremateks suheteks.
  • Ainult sinu armastus avab tee kõikidele muutustele, mida oled soovinud. Armastusel on kõige tugevam jõud universumis, ära alahinda seda.
Head Uudised GoodNews