1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Heaolutreener Kristi Jõeorg: suhtlemise juures on kõige aluseks uudishimu
VIDEO I Heaolutreener Kristi Jõeorg: suhtlemise juures on kõige aluseks uudishimu

VIDEO I Heaolutreener Kristi Jõeorg: suhtlemise juures on kõige aluseks uudishimu

Heaolutreener, koolitaja, konverentside korraldaja ja kirjastaja Kristi Jõeorg on olnud 15 aastat ettevõtja ning sellest 10 ka koolitaja. Kristi missiooniks on muuta maailma paremaks läbi suhtlemisoskuste arendamise. Ta pakub inimestele teadmisi, mis aitavad neid lähemale iseendale ja seeläbi saada teadlikumaks suhtlejaks.

Kristi missiooniks on muuta maailma paremaks läbi suhtlemisoskuste arendamise.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

Ühel hetkel taipas Kristi, et üks suurimaid edu tegureid on see, kui ta saab selgeks suhtlemise, eneseväljenduse, oma ootuste välja ütlemise ja julguse – siis hakkavad tema elus toimuma väga suured muutused.

Tunne, et edasi on vaja astuda pikem samm

Olles pereinimene, elukaaslane, ema ja ka ettevõtja ning tööandja, hakkas Kristi tundma, et omab hoopis teistsugust vastutust. Ta leidis, et peab astuma pikema sammu edasi – ta müüs maha oma ettevõtte, mida oli 10 aastat üles ehitanud ning suundus õppima psühhoteraapiat. “Alguses tahame loomulikult ju kõiki teisi päästa, aga tegelikult sain aru, et selle nelja õppeaasta jooksul tegelesin hoopis iseenda päästmisega. Koolitajana tööohutuse koolitussaalis, kus läks emotsioon niivõrd suureks ja tahtsin teistele appi tõtata, andis mulle märku, et see on selline suur päästmine, mida ma iseendas ei märganud, et ise vajaksin,” nendib ta ja lisab, et  teekonnal, kus ta hakkas õppima psühhoteraapiat, olid ka väga rasked hetked.

Alguses tahame loomulikult ju kõiki teisi päästa, aga tegelikult sain aru, et selle nelja õppeaasta jooksul tegelesin hoopis iseenda päästmisega.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

„Seda just sellepärast, et tekkis justkui uus mina, kes ei olnud harjunud olema selles nii-öelda uues mõttes ehk ma vajasin kohanemist selle uue reaalsusega. Sealt alates võtsin vastu väga suuri otsuseid selle kohta, kes ma ise olen.“

Lapsed on maailma parimad emotsioonide pianistid

Kristi meenutab, et mäletab, kui istus koos oma elukaaslasega saunalaval ning küsis viimaselt, kas praegu on sobiv hetk rääkimiseks. Saades jaatava vastuse, rääkis naine elukaaslasele täiesti ausalt, mida ta tunneb, kes ta on, mida ta elult tahab, mismoodi näeb, et tema elu võiks edasi minna ning küsis elukaaslaselt, kas viimane on see inimene, kes on valmis võtma Kristit sellisena nagu ta on ning on valmis minema ühisel teel edasi selliselt, et naine ei peas ennast isikuna ära kaotama. Mees mõtles minutikese ning vastas seejärel, et on küll.

Kristi nendib, et sealt tegelikult kõik pihta hakkaski. “Teades seda, millised olid olnud eelnevad aastad – väga palju närvilisust, ebameeldivust, lastega suuri väljakutseid… Me ju teame seda, et meie lapsed on maailma parimad nii-öelda emotsioonide pianistid. Kujutadki ette, et sina lapsevanemana oled justkui klaver ja sinu laps on pianist, kes leiab sinu kõige vägevamad klahvid üles. Kas oled seda tundnud? Mina olen ja see ei olnud väga meeldiv. Sealt see teekond läkski käima,” räägib ta ja lisab, et nad mõlemad muutusid sellest elukaaslasega teadlikumaks, kuidas on vajalik edasi tegutseda, et sisemine rõõm saaks tagasi tulla.

Meie lapsed on maailma parimad nii-öelda emotsioonide pianistid. Kujutadki ette, et sina lapsevanemana oled justkui klaver ja sinu laps on pianist, kes leiab sinu kõige vägevamad klahvid üles.

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

Suhtlemises, üksteise tundmaõppimises, on uudishimu peaaegu kõige aluseks

Kristi sõnab, et tema rolliks oli ka oma elukaaslast veelgi paremini tundma õppida. „Sain aru, et peale kaheksat aastat ma ei olegi oma elukaaslast päriselt veel tundma suutnud saada selliselt, et tõesti näeksin tema pimenurkasid, tema ootusi ja vajadusi, miks tema teeb nii nagu ta teeb oma tegevusi. See on ka üks minu missiooni osa – et ma näen, et suhtlemises, üksteise tundmaõppimises, on uudishimu peaaegu kõige aluseks. Et mul päriselt ongi huvi teada saada, miks see inimene niimoodi mõtleb, kuidas ta mõtleb ja kustkohast need mõtted tulevad. Me teame seda, et oleme enda kasvamise teekonna tulemus. Me kasvame läbi oma kogemuse, kasvades oma vanematega koos, läbi lasteaia, kooli, töökohtade.“

Kristi Jõeorg. Foto: GoodNews, Karen Härms

Neli kõlama jäänud mõtet Kristi Jõeorult:

  • Üks suurimaid edu tegureid on see, kui saad selgeks suhtlemise, eneseväljenduse, oma ootuste välja ütlemise ja julguse – siis hakkavad elus toimuma väga suured muutused.
  • Meie lapsed on maailma parimad nii-öelda emotsioonide pianistid. Kujuta ette, et sina lapsevanemana oled justkui klaver ja sinu laps on pianist, kes leiab sinu kõige vägevamad klahvid üles.
  • Suhtlemises, üksteise tundmaõppimises, on uudishimu peaaegu kõige aluseks.
  • Me oleme enda kasvamise teekonna tulemus. Me kasvame läbi oma kogemuse, kasvades oma vanematega koos, läbi lasteaia, kooli, töökohtade.

 

Head Uudised GoodNews