1. Avaleht
 2. Hingele
 3. PROOVI ÕNNEHARJUTUSI I Tänasest algab õnnekoolitaja Dalí Getter Karati uus 4-nädalane koolitus
PROOVI ÕNNEHARJUTUSI I Tänasest algab õnnekoolitaja Dalí Getter Karati uus 4-nädalane koolitus

PROOVI ÕNNEHARJUTUSI I Tänasest algab õnnekoolitaja Dalí Getter Karati uus 4-nädalane koolitus

Täna on viimane päev registreeruda õnnekoolitaja Dalí Getter Karati koolitusele “Järgmise taseme mina”, kus õpitakse paremini oma elu teadlikult looma ning saada paremaks iseendaks. Dalí Getter jagab harjutusi, kuidas kaardistada oma eluvaldkondi ning liikuda juba praegu kindlate sammudega õnnelikuma elu suunas. Loe koolituse kohta lähemalt siit.

Kaardista ausalt, kui rahul sa oma eluga tegelikult oled

Dalí Getter soovitab võtta hetke iseendale ning teha see harjutus, et saada aru, mis olukorras sa oma elus praegu oled erinevates eluvaldkondades, et saaks sealt edasi liikuda parema elu suunas. Ta rõhutab, et harjutuse tegemisel on kõige tähtsam olla iseenda vastu aus, sest sa ei pea seda harjutust kellegagi jagama. “Mida ausam sa oled enda vastu, seda kindlam on vundament, kust edasi liikuda. Mida rohkem maske sa enda ees kannad, seda rohkem on vundamendis mõrasid,” märgib ta.

Harjutuses peaks selgusele jõudma, kui rahul sa oled viies erinevas eluvaldkonnas, need on:

 1. Armastus, suhted ja seks
 2. Raha ja küllus
 3. Enesearmastus, enesehinnang, endasse suhtumine, suhe iseendaga
 4. Välimus, tervis, kehakaal
 5. Töö, karjäär, missioon, kirg

Harjutus:

 • Võta märkmik või paber.
 • Joonista tabel, kus on pluss- ja miinuspool.
 • Kirjuta plusspoolele kõik asjad, mis on selles valdkonnas väga hästi, millega oled rahul ja millega on südames rahu ja kergus.
 • Miinuspoolele kirjuta aga ausalt asjad, mis ei ole hästi, millega sa ei ole rahul ning millega tahaks paremuse poole minna.

Oluline on hoida fookust praeguses eluperioodis, kuidas on nende valdkondadega seis praegusel hetkel. See tabel või ring on ka hea võrdlusmomendiks – kus sa oled praegu ja kus hiljem, kui oled nende eluvaldkondade arendamisega tegelema hakanud.

Esimene samm, kuidas liikuda oma unistuste poole

Kui on selge, kus sa praegu oled, saab hakata sammudega liikuma oma unistuste poole. Selleks tasub selgeks teha, mis need unistused on.

“Pane kirja kõik oma praegu su südames olevad unistused, soovid – mida sa tahaksid teha, mida sa tahaksid, et su ellu tuleks. Võid panna kirja ka väikseid asju, näiteks et tahad uut lõhnaõli, head piparmünditeed, aga ka suuri asju, näiteks unistad talvel paar nädalat Balil veetmisest, oma auto ostmisest, lapse saamisest, unistuste paarisuhtest.

Ära kasuta oma mõistust, vaid lase oma südamest välja voolata kõigil unistustel, mida sa tahaksid. Pane kirja vähemalt 20 unistust,” juhendab Dalí Getter.

Seejärel vaata enda sisse ja vaata enda unistusi. Hakka järjest kirja panema, mis on takistused, lood või uskumused su enda sees, mis takistavad sind nende ülesannete poole püüdlemast või takistavad unistustel realiseerumast. Näiteks kui tahad uut maja, ehk räägid endale hoopis lugu, et see pole võimalik, ei saa endale seda lubada, ei ole praktiline jne. Need laused sinu sees ei luba sul sinu unistustel täituda.

Dalí Getter selgitab, et ei pea nende asjadega midagi peale hakkama – vähemalt pool nende lugude jõust kukub ära, kui sa neid märkad ja teadvustad.

Iga teekond algab esimesest sammust

Tihtipeale saab takistuseks see, kui unistused tunduvad hästi suured, kauged ja kättesaamatud.“Ükskõik, kui pikk teekond on, see algab ühest sammust ja koosneb sammudest. Et sa jõuaksid lõppu, pead läbi käima kõik need sammud,” selgitab Dalí Getter.

Vaata uuesti oma unistuste elu viies erinevas valdkonnas – armastus, raha, enesearmastus, tervis ning töö. Mõtle kas ühes või kõigis valdkondades, mis on see üks samm, mida sa täna teha saad? Kui unistad, et sõidad turvalise, mõnusa, vaikse ja uue autoga, ehk lähed täna esindusse ja registreerud proovisõidule. Homne samm on ehk proovisõidu tegemine. Ülehomme aga lähed ehk hoopis teise esindusse. Nii näed, et sinu suur unistus koosneb väikestest sammudest.

Head Uudised GoodNews