1. Avaleht
  2. Lugemist
  3. Oled mõelnud luua oma äri? Uus mõtteviis aitab!
Oled mõelnud luua oma äri? Uus mõtteviis aitab!

Oled mõelnud luua oma äri? Uus mõtteviis aitab!

8. märtsil kõneleb Tallinnas Simone Milasas (Austraalia), kelle raamat “Äritegemise rõõm” on tõlgitud paljudesse keeltesse, sealhulgas eesti keelde. Simone on isemoodi juht, firma Good Vibes for you asutaja ja loominguline sädeinimene, kes reisib kogu maailmas, et koolitada inimesi ja anda nõu, kuidas teha äri rõõmust lähtuvalt. Oled mõelnud luua oma äri? Äkki aitab ka sind uus mõtteviis, mis sisaldab igapäevaselt küsimuste küsimist. Kuidas täpsemalt?

Äritegemine võib olla seiklus

Juba noorest peale on Simone tegutsenud täiesti teistsugustel alustel äris ja kõiges sellega seonduvas: talle meeldib äri teha. Mitme firma juhi ja toetajana peab ta ääretult oluliseks pidevalt iseendalt küsimuste esitamist, et näha asju teise nurga alt ja seeläbi pidevalt uusi valikuid langetada. Tema enda sõnadega: „Äri on üks neid valdkondi, kus ma pidevalt küsimusi esitan ega eelda kunagi, et mul on vastus teada. Olen alati valmis laskma asjadel mu ellu ilmuda teisiti ja muuta kõike seda, mis ei toimi. See ongi minu jaoks seiklus, mida äritegemine võib endast kujutada.“

Jää alati iseendaks

Üks kõige paremaid viise, kuidas muuta oma äri rõõmuküllaseks ja lõbusaks, kuidas teiste seast silma paista ning kuidas metsikult edukaks saada, on iseendaks olemine. Iseendaks olemine tähendab oma reaalsuses elamist, ükskõik, milline see ka poleks. See tähendab, et sa ei võta omaks kellegi teise vaatenurki. Kui inimesed hakkavad äri looma ja rajama, võtavad nad sageli algul malliks selle, mida teised on sarnase äri tegemisel teinud, mis on teiste jaoks olnud edukas ja mis mitte. Loo ja tekita oma äri selliselt, nagu sina ise tahad teha.

Iseendaks olemine tähendab oma reaalsuses elamist, ükskõik, milline see ka poleks.

Mida peaksid veel teadma?

Tähtis on end usaldada ja endale oma teadmisi tunnistada. Ühtlasi on tähtis esitada ja küsimusi ja koguda vajalikku informatsiooni. Võimalik, et pead rääkima raamatupidaja, juristi või kellegi teisega oma tegevusalal, et välja selgitada see, mida teada soovid. Mõned inimesed soovivad jätta muljet, et nad teavad äritegemise kohta kõike, mis vähegi teada võimalik. Simone suhtumine on aga vastupidine. Kui esile kerkib miski, mille kohta ta midagi ei tea, siis küsib: „Mis see on? Kuidas ma saaksin selle kohta rohkem teada?“

Tähtis on end usaldada ja endale oma teadmisi tunnistada.

Ära otsi heakskiitu

Ära otsi heakskiitu. Ära näe vaeva! Seda ei juhtu. Selle asemel ole selge ja täpne oma suhtlemises ning tee selgeks, mida soovid ja milline on su pakkumine. Ütle inimestele selgelt ja lihtsalt, mida neilt vajad. Tee selgeks, mida nemad vajavad. Esita küsimusi ja ole teadlik, mida teised suudavad või ei suuda pakkuda.

Ole selge ja täpne oma suhtlemises ning tee selgeks, mida soovid ja milline on su pakkumine.

GoodNews avaldab raamatust “Äritegemise rõõm” mõtlemapaneva katkendi.

Näita raha ette

Kas teadsid, et raha võib sinuni tulla läbi mitme eri värava? Äritegemine on vaid üks neist väravatest, mille kaudu raha võib sinu ellu saabuda. Kui sul pole oma vaatenurka selle kohta, kuidas raha sinuni võib jõuda, võimaldad seega rahal saabuda nii äri kaudu kui ka teistest suundadest.

Kui näed raha saamist kui sirgjoonelist ettevõtmist ja usud, et äritegemine on rahani viiv värav, siis ongi äri tõepoolest sinu jaoks rahani viiv värav. Kuid raha võib saada ka teiste väravate kaudu. Ja äritegemise värav viib ka muude asjadeni peale raha. Muu hulgas on see näiteks muutuste värav. Kohe kui jõuad järeldusele selle kohta, kust raha peaks tulema, lõikad sellega ära oma võime vastu võtta raha kõigist muudest kohtadest. Iga kord, kui oled valmis panustama kõige heaks ja kõigelt panust vastu võtma – nii suhetes, seksis, äris, rahas kui ka teistes eluvaldkondades -, avab sinu valmidus asju vastu võtta sinu elus kõik võimalused.

Üks sõber ütles mulle hiljuti, et tema väike poeg oli talle öelnud: „Isa, ma tahan koos sinuga Austraalias ringi reisida.“

Isa vastas: „Aga mis siis, kui reisiksime hoopis ümber kogu maailma?“

Poeg kostis: „Jah, see kõlab võrratult.“

Siis ütles isa: „Pean vaid teenima rohkem raha, et saaksime seda endale lubada.“

Poeg vastas: „Ära muretse raha pärast, isa. Inimesed pillavad pidevalt raha maha. Korjan selle raha üles ja annan sulle!“

Mis siis, kui võtaksid selles küsimuses omaks lapse vaatenurga? Raha on tõepoolest kõikjal. Inimesed pillavad seda alatasa käest. Mis siis, kui raha oleks nagu hapnik? Hingad ju iga päev. Mis siis, kui võiksid raha vastu võtta niisama lihtsalt kui õhku ega usuks sirgjoonelist vaatenurka selle kohta, kuidas raha peab sinu ellu ilmuma?

Kui ma esmakordselt Gary Douglast kohtasin, oli mul 187 000 dollari eest võlgasid. Mulle kuulus firma, millel oli palju aktsiaid, ainult et mul polnud rahalises mõttes suurt midagi ette näidata, kuigi ära tegemine oli minu jaoks lõbus. Käisin ühel äriteemalisel loengul, mille Gary korraldas San Franciscos, kus ta jagas raha kohta meiega paari lihtsalt abivahendit. Sain sellest innustust ja küsisin: „Mis juhtuks siis, kui neid abivahendeid kasutaksin?“ Hakkasin rakendama paari tema õpetatud soovitust ning kolme ja poole nädalaga olin oma võlga vähendanud umbes poole võrra. Mul olid raha kohta varemalt päris meeletud vaatenurgad, aga kui kasutasin Access Consciousnessi abivahendeid nende vaatenurkade muutmiseks, hakkas raha mu ellu ilmuma paljudest erinevatest kohtadest. Osa rahast tuli mu äritegevuste kaudu, osa tuli kinkide kujul ning osa jõudis minu kätte ootamatutel viisidel ootamatutest allikatest. Lõpptulemus oli aga see, et raha oli äkitselt minu ellu ilmumas.

Üks neist meeletutest vaatenurkadest, mida muutsin Accessi abivahendite kasutamisega, oli seotud minu isaga, keda ma südamest armastan. Ta ütles kord: „Ma ei lahku sellest ilmast enne, kuni tean, et kõigi mu laste majanduslik seis kindel.“ Mu vennal ja õel läks selles mõttes hästi, aga nagu ütlesin, olid minul kaelas suured võlad. Kui ühel päeval Accessi abivahendit kasutasin, mõistsin ühitäkki: „Pagan võtaks! Ma tekitan endale rahalisi probleeme selleks, et mu isa saaks kauem elada!“ Rääkisin sellest temaga ja pärast seda vestlust hakkas mu rahaasjademaailmas kõik muutuma. Muutsin oma meeletut vaatenurka ja mu ellu hakkasid jõudma piiritud võimalused.

8. märtsil toimuv sündmus “Ligipääs Ärile ja Rahale! Simone Milasas Tallinnas” pole mõeldud ainult ettevõtjatele – ka tavakuulaja saab sealt palju teadmisi, et luua elus seda, mida poleks võimalikuks pidanud.

Head Uudised GoodNews