1. Avaleht
  2. Sündmused
  3. Igast eluraskusest on võimalik luua uus algus! Homme toimub suurseminar „Lõpp on algus“
Igast eluraskusest on võimalik luua uus algus! Homme toimub suurseminar „Lõpp on algus“

Igast eluraskusest on võimalik luua uus algus! Homme toimub suurseminar „Lõpp on algus“

Homme, 9. aprillil korraldab enesearengu teejuht Tiit Trofimov Kadaka konverentsikeskuses suurseminari „Lõpp on algus“, kust on võimalus võtta kaasa endaga suurel hulgal uusi väärt teadmisi, mõtteid, harjumusi ja tõsta igapäevaelu kvaliteeti.

Kui sul pole sisemist rahu, ei tee sind miski õnnelikuks

Tiit teab omast käest, mis tunne on, kui oled kaotanud kõik. 2009. aasta oli tema jaoks nagu orkaan, mis keris kogu ta senise elu alguses aeglaselt ja siis järjest kiiremini enda sisse ning viis lõpuks kaasa. Võttis kõigepealt tema ärid, siis vara, seejärel kodu ega jätnud puutumata ka peret.

Kogu selle virvarri tulemusena saab ta öelda vaid ühte: kui sul pole sisemist rahu, siis ei tee sind miski õnnelikuks. „Ma pidin kaotama kõik, mida kalliks pidasin, et saaksin aru – sisemise rahu võti ei ole aina suuremas rahahunnikus. Võti on südames. Oma südamega ühenduses olemises ja selle järgi elamises. Rikkusel või vaesusel pole sellega mingit pistmist,“ märgib ta.

Ta usub, et pole ta poleks kõigest ilma jäänud, poleks ta tõenäoliselt kunagi oma sisemaailmaga tegelema hakanud, oma mugavast elust välja astunud ega katsetanud enda peal erakordselt võimsaid praktikaid ja tervendamisvõtteid, mis muutsid ta elu, poleks tutvunud põnevate inimestega ja temast poleks saanud meeste ja naiste enesearengu mentorit, paaride nõustajat, joogaõpetajat ega sidekoemassaaži terapeuti.

Kui sul pole sisemist rahu, siis ei tee sind miski õnnelikuks.

Suurseminar “Vaba mehe tee”. Foto: Igor Skalkin

Asjadest nii nagu need on

Tiit rõhutab, et ei uduta teemadel, millest ainult raamatust lugenud on, vaid räägib asjadest, nagu tema neid tunnetab või kogenud on.

Ta selgitab, et pärast esimesi kokkupuuteid vaimse maailma ja enesearenguga pole ta kordagi tagasi vaadanud. Ta on 11 aasta jooksul vastu võtnud kõik, mis elul talle pakkuda on olnud – on järele proovinud väga palju erinevaid praktikaid, võtnud osa lugematutest kursustest ja seminaridest, reisinud mööda maailma spirituaalseid paiku ja kohtunud uskumatult ägedate inimestega. Ta tõdeb, et paljud tehnikad ei ole tema peal toiminud, aga samas paljud on. Igaühele oma, nagu öeldakse.

Nüüd nõustab Trofimov inimesi, kes on kokku jooksnud ega tea, mida oma eluga peale hakata. Aitab neil nullpunktist edasi liikuda. Mõnikord aitab ta paare, kes ei oska enam teineteisega suhelda. Ta tõdeb, et sageli on nende hädade põhjuseks see, et nad ei kuula teineteist.

Trofimov sõnab, et ta tunneb, et tal on järele jäänud üsna vähe filtreid ja maske. “Olen see, kes ma olen ega häbene seda välja näidata. Ja mulle meeldib suhelda samasuguste, ilma filtrita inimestega. Isegi kui neil ei lähe hästi, ei tee nad nägusid, vaid julgevad rääkida sellest, mis nende elus toimub, kuidas nad sellega toime tulevad ja mida nad selle juures tunnevad. Kui nad küsivad minu arvamust, ütlen selle ausalt välja. Seda ei pea vastu võtma. Varem üritasin iga hinna eest midagi tõestada, aga enam ma seda ei tee. Igaüks valib ise, millist elu ta elab ja kelle nõu kuulda tahab,” nendib ta.

Igaüks valib ise, millist elu ta elab ja kelle nõu kuulda tahab.

Suurseminar “Vaba mehe tee”. Foto: Igor Skalkin

Nõuandeid Tiit Trofimovilt, kuidas elada tasakaalus

  • Elu on selleks, et elada. Hoia oma sisemist last, lase tal elust rõõmu tunda ning põnevuse ja uudishimuga uusi asju kogeda. Kui tahad naerda, siis naera, kui tahad nutta, siis nuta, ja kui tahad tantsida, siis tantsi. Kui näed midagi ilusat ja head, siis ütle see välja.
  • Leia vähemalt kaks korda nädalas aega iseendale ja tee praktikaid, mis aitavad sind edasi. Jaluta looduses, tee hingamisharjutusi või joogat, räägi terapeudiga. Võimalusi on palju. Alusta rahulikult, väikeste sammudega, aga liigu pidevalt edasi.
  • Murra endale pandud piirangud ja kustuta vanad programmid, mis ei lase sul kerguse, rahu ja rõõmuga läbi elu liikuda. Ära hoia ennast tagasi, ava süda ja sa näed, kui palju ilu ja värve maailmas ning teistes inimestes on. Rahu, kergus ja tasakaal.

Liikumisega stressi vastu

Tiit ütleb ka, et on palju näinud, et kui inimesed hakkavad endaga tegelema, võtavad nad kõigepealt ette oma vaimu. Aga tema kogemuste põhjal tuleks kõigepealt tegeleda kehaga. Kui sa seda rahustad ja avad, hakkab ka meel rahunema.

Ta soovitab väga „Viie tiibetlase harjutusi“:

Seisa sirgelt, tõsta käed õlgade kõrgusel kõrvale ja pööra peopesad alla. Pöörle päripäeva nii mitu korda, kui mitu kordust sa täna kõiki harjutusi plaanid teha.

Traditsioonilises “Viies tiibetlases” pööreldakse päripäeva, aga kui sulle vastupäeva paremini sobib, siis võid ka seda teha.

  1. harjutus

Lama selili, käed kõrval, peopesad vastu maad, varbad enda poole. Aja sõrmed ja varbad nii laiali kui saad. Hinga nina kaudu sisse, tõsta samal ajal jalad üles 90-kraadise nurga alla ja tõmba lõug vastu rinda. Hoia kaks–kolm sekundit. Suu kaudu välja hingates lase jalad ja pea alla.

  1. harjutus

Tõuse põlvili ja suru päkad vastu maad. Toeta käed tuharate alla. Koos sissehingamisega vii ennast kergelt vibusse ja ava südamekeskus – vii õlad taha, pea kuklasse ja rindkere taeva poole. Hoia kaks–kolm sekundit, too koos väljahingamisega lõug rinnale ja venita selja kumeraks ajamisega selle ülaosa.

  1. harjutus

Istu sirgelt, jalad õlgade laiuselt ees, pöiad enda poole. Pane käed tuharate kõrvale maha, sõrmed jalgade poole. Lõug tõmba vastu rinda. Koos sissehingamisega tõsta puusad üles, kõverda põlved ja vii pea taha. Käed-jalad on keha suhtes 90-kraadise nurga all, kõrvalt vaadates peaksid sa välja nägema nagu laud. Hoia paar-kolm sekundit ja tule välja hingates lähteasendisse.

  1. harjutus

Lähteasend on kõhuli, rindkere on tõstetud sirgetele kätele, jalad on õlgade laiuselt sirgelt ja toetuvad päkkadele. Hinga sisse ja hoia paar sekundit. Koos väljahingamisega tõsta puusad üles, nii et su keha moodustab põranda suhtes kolmnurga. Suru kannad maha, nii et sa tunned, kuidas reied ja puusad venivad. Hoia kaks-kolm sekundit ja sisse hingates mine lähteasendisse.