Avaleht Hingele FESTIVAL ÜHENDUSES TULEB TAAS I Seekordse festivali teema on polaarsus – mees- ja naisenergiad
FESTIVAL ÜHENDUSES TULEB TAAS I Seekordse festivali teema on polaarsus – mees- ja naisenergiad

FESTIVAL ÜHENDUSES TULEB TAAS I Seekordse festivali teema on polaarsus – mees- ja naisenergiad

2022. aasta suursündmus 4.-7. august Ühenduses High on Life festival toimub Adilas ja peaesinejaks on ekstaatilise tantsu DJ Kareem Raihani. Lisaks tuuakse osalejateni taas põnevaid õpetajaid, praktikaid ja töötubasid, mis avardavad maailma Ühenduses iseendaga, teistega ja maailmaga. Seekordne teema on mees- ja naisenergiad ja korraldajad on Peep Õunapuu, Merliis Sulg ja Tiit Trofimov.

Rohkem kui midagi muud siin maailmas vajame me ühendust

Korraldajad kirjeldavad, et vajame võimalust ühenduda iseendaga, kogeda suhteid, mis avardavad ja kosutavad. Ühendus on nii inimlik ja nii tavaline, üks meie esmastest vajadustest, kuid siiski on just praegusel ajal meil kõigil sellest puudu.

Ühendus on nii inimlik ja nii tavaline, üks meie esmastest vajadustest, kuid siiski on just praegusel ajal meil kõigil sellest puudu.

“See on kutse taaskohtuma sellega, mis on tegelikult oluline. Läbi ühenduse loome midagi suuremat. Ühenduses on vägi,” ütlevad nad.

Festival leiab aset kauni looduse keskel rahuliku õhkkonnaga Adila heaolu –ja puhkekeskuses. Lisaks on see suurepärane paik, kus võtta aega enda jaoks, et luua suuremat ühendust oma keha ja vaimuga ja mees-, naissuhetes.

Peep Õunapuu. Foto: Aliis Kampus

Festivalil saab ujuda järves, kasutada sauna või nautida spetsiaalselt lõõgastumiseks loodud paiku kogu festivalialal. Festivali jooksul on võimalik saada massaaži, teha joogat ja mediteerida ning saadaval on tervislikud smuutid, suupisted ja turg.

Nende kolme päeva jooksul saab osa võtta töötubadest, rituaalidest ja loengutest ning ühenduda paljude toredate inimestega sügaval tasandil.

Oodatud on kõik suhtetüübid, sättumused ja vanused. Festival on ideaalne keskkond nii vallalistele, kes soovivad teistega ühenduda, kui ka paaridele, kes soovivad liikuda sügavamale lähedusse ja ühendusse.

Mees- ja naisenergiatest

Seekordne festivali teema on mees- ja naisenergiad. Üks korraldajatest terapeut Merliis Sulg räägib, et naisenergia on pidevas muutuses ning seal pole midagi, mis jääks samaks. Et mehe ja naise vahel tekiks tõmme, peab olema pluss ja miinus ehk polaarsus.

Merliis rõhutab ka, et on oluline, et mehed julgeksid näidata oma haavatavust ja õrnemat poolt — siis saab tugevamaks ka nende mehelik pool. “See pole ebaküps alfamehelikkus, vaid kõikehõlmav mehelikkus, mis tekib siis, kui oma nõrkused omaks võetakse,” kirjeldab ta.

On oluline, et mehed julgeksid näidata oma haavatavust ja õrnemat poolt — siis saab tugevamaks ka nende mehelik pool. See pole ebaküps alfamehelikkus, vaid kõikehõlmav mehelikkus, mis tekib siis, kui oma nõrkused omaks võetakse.

Merliis Sulg. Foto: Ruudu Rahumaru

Sinna jõudmine vajab aga toetust ning üksi neid poolusi omaks võtta võib olla keeruline.

Küll aga rõõmustab ta, et viimasel ajal toimub ühiskonnas rohkem teadlikku polaarsuste avastamist nii naiste kui meeste seas.

Polaarsust mõistusele selgitada on keeruline. Merliis arvab, et läbi selgituse jõuab see info ainult pähe — see ei jõua kehasse, südamesse ja sügavamale, aga läbi energia kehastamise, kogemise või omavahelise ühenduse, jõuab see sügavamale kogemusse.

Rohkem infot leiab Facebookist