Avaleht Hingele FESTIVAL, MIS ÕPETAB LÕDVESTUMA I Elu vundament on ühendus iseenda ja teistega: aga kuidas seda saavutada?
FESTIVAL, MIS ÕPETAB LÕDVESTUMA I Elu vundament on ühendus iseenda ja teistega: aga kuidas seda saavutada?

FESTIVAL, MIS ÕPETAB LÕDVESTUMA I Elu vundament on ühendus iseenda ja teistega: aga kuidas seda saavutada?

Sel nädalavahetusel toimuva Ühenduses High on Life festivali üks korraldajatest Peep Õunapuu selgitab, et elu vundament on ühendus. Kui oled lõdvestunud ja tunned end hästi, oled endaga väga hästi ühenduses. Kui su keha on aga pinges, tasub mõelda sellele, kuidas endaga rohkem ühendusse saada.

Õunapuu märgib, et päeva lõpuks taandub kõik sellele, kas oled endaga ühenduses, armastad ennast või on su teel mingid takistused. Ühenduse puudumine mõjutab ka suhteid – kui suhetes on pinged, näitab see, et puudu on kohalolekust, tõelistest väärtustest, küllusest ja naudingutest.

Võrdluse toob ta, et keha on kui auto, millega elus sõita ja parim, mida saame teha, on sellele tähelepanu pöörata ning meisterlikkusega elada. “On loomulik, et paljud asjad võivad meid mõjutada ja kohalolu ära tõmmata, aga teadlikult praktiseerides saame tagasi tulla, lõdvestuda, olla kohal iseenda ja kõige jaoks ning oma väes rohkem avarduda,” sõnab ta.

Tema sõnul on kõige olulisem otsustada, et oled väärtuslik – et tahad valida midagi paremat, kui hetkel on.

Head mõtted! 

  • Lõpuks taandub kõik sellele, kas oled endaga ühenduses, armastad ennast või on su teel mingid takistused.
  • Kui oled lõdvestunud ja tunned end hästi, oled endaga väga hästi ühenduses.
  • Kui su keha on aga pinges, tasub mõelda sellele, kuidas endaga rohkem ühendusse saada.
  • Kõige olulisem otsustada, et oled väärtuslik.