1. Avaleht
 2. Lugemist
 3. Elisa Raamatu loetuim teos oli Roland Tokko eneseabiraamat „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida peaksid kõik teadma“
Elisa Raamatu loetuim teos oli Roland Tokko eneseabiraamat „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida peaksid kõik teadma“

Elisa Raamatu loetuim teos oli Roland Tokko eneseabiraamat „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida peaksid kõik teadma“

Eesti esimese ja ainsa eesti keelse lugemisäpi Elisa Raamatu loetuim teos oli Roland Tokko eneseabiraamat „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida peaksid kõik teadma“ ja ajakirjadest loeti jätkuvalt enim Kroonikat.

Tänavu viiendat sünnipäeva tähistav Elisa Raamat on jätkuvalt menukas. Rakendust on alates turule tulekust alla laetud üle 100 000 korra ja möödunud aastal laeti Elisa Raamatut alla koguni 17 000 korda.

Eelmise aasta seisuga on Elisa Raamatus 2655 teost ning uusi raamatuid lisandub pidevalt. Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu sõnas, et viie aastaga on teenus hulganisti erinevaid uuendusi saanud ja arenenud tublisti just klientide tagasisidest lähtuvalt. „Turule tulles oli meil tagasihoidlik raamatuvalik, lihtne lugemisteenus, aga suur unistus muuta lugemine sama lihtsaks ja mugavaks nagu muusika kuulamine Spotify’s või filmide vaatamine Netflixis – ühe kuutasu eest saab kasutaja ise valida, millist sisu ja millal ta tarbib. Tasapisi leidsid lugejad meid üles ning üheskoos teenuse kasutajatega on Elisa Raamat läbi teinud väga palju uuendusi. Lisandunud on sotsiaalne suhtlus Facebooki sõpradega, robotlugemine ehk iselugemine koostöös Eesti Keele Institutsiooniga ja ajakirjade lugemisvõimalus koostöös Õhtulehe Kirjastuse ning Ekspress Meediaga.“

Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp tõi välja, et Elisa Raamatu teenuse mudel julgustab inimesi aina enam oma mugavustsoonist väljuma, pakkudes inimestele lugemiseks raamatuid, mille järgi käsi poes võib-olla ostma ei tõuse. „Kui mõni uus raamat ei sobi või silm lugedes kinni vajub, siis pole kliendil sisuliselt midagi kaotatud, sest ühe kuutasu eest on ligipääs kõigile teostele. Ligi 2700 raamatu seast leiab igaüks endale midagi meelepärast lugemiseks.“ Popp toob välja, et teenuses on elulooraamatud ja põnevikud olnud alati populaarsed ja peamiselt loetakse ikkagi kvaliteetset kirjandust.

Möödunud aastal märkisid mitmed usinad lugejad loetuks lausa mitusada raamatut. Enim luges üks klient 627 raamatut. Auväärsele teisele ja kolmandale kohale jäid lugejad vastavalt 409 ning 373 raamatuga.

Möödunud aastal oli Elisa Raamatu enim loetud teos Roland Tokko eneseabiraamat „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“. Lisaks Roland Tokko edu valemile vallutasid möödunud aastal lugejate südamed peamiselt põnevikud. David Lagercrantzi Millenniumi-sarja raamatute suur finaal „Tüdruk, kes peab surema“ oli üks 2019. aasta oodatuimaid krimipõnevikke ja samas žanris jõudsid kümne loetuima hulka ka kriipiv peremüsteerium „Täiesti tavaline perekond“, „Usu mind“ ning „Pankuri naine“.

Julged armastuslood on Elisa Raamatus samuti alati positiivselt vastu võetud ning seetõttu ei ole ka üllatav Alessanda Torre palju tsiteeritud „Mustad valed“ edu. 2019. aasta lõpukuul ilmunud Eia Uusi teos „Tüdrukune“ on samal põhjusel juba praegu lugemisrekordeid murdmas.

Igal aastal on lugemisladvikusse jõudnud ka mõni väga liigutav elulugu, näiteks Vahur Kersna ja Lea Dali Lioni teosed. Sel aastal võitis lugejate südamed Jane Paberit, kes oli esimene eestlane, kes ravimatu haiguse tõttu otsustas oma elu lõpetada abistatud enesetapuga Dignitase kliinikus Šveitsis. Tema erakordne lugu tekitas ühiskonnas avaliku diskussiooni, kus räägiti surmast, abistatud enesetapust, palliatiivravist ja paljudest muudest inimväärset elu puudutavatest teemadest.

Sarnaselt eelmisele aastale hoiab loetuima ajakirja kohta jätkuvalt Kroonika.

Elisa Raamatu 2019. aasta TOP 10

 1. „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“ Roland Tokko
 2. „Tüdruk, kes peab surema“ David Lagercrantz
 3. „Täiesti tavaline perekond“ Mattias Edvardsson
 4. „Armastuskiri“ Lucinda Riley
 5. „Mustad valed“ Alessandra Torre
 6. „Usu mind“ J. P. Delaney
 7. „#ükskilihaseiliigu“ Jane Paberit
 8. „Korterikaaslane“ Beth O’Leary
 9. „Idioodid minu ümber“ Thomas Erikson
 10. „Pankuri naine“ – CRISTINA ALGER

Elisa Raamatu 2019. aasta TOP 10 ajakirja

 1. Kroonika
 2. Naisteleht
 3. Anne & Stiil
 4. Pere ja Kodu
 5. Eesti Naine
 6. Tervis Pluss
 7. Oma Maitse
 8. Kodukiri
 9. Kalale!
Head Uudised GoodNews