1. Avaleht
  2. Hingele
  3. WOMEN EMPOWERMENT SUMMIT I Igal naisel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut
WOMEN EMPOWERMENT SUMMIT I Igal naisel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut

WOMEN EMPOWERMENT SUMMIT I Igal naisel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut

Peale kahte Mauritiusel korraldatud Women Empowerment Summit sündmust, mille korraldajateks olid Lea Roy ja Diane Lautenberg, on Sissi Nylia Benital ja Lea Royl hea meel välja kuulutada, et 13. aprillil algusega 14.00 toimub Põhjala Tehases ka esimene Eestis korraldatav samanimeline sündmus. „Nagu iga hetk on unikaalne ja seda on võimalik kogeda ainult ühe korra, siis on ka iga Women Empowerment Summit erinev. Ole valmis avama enda süda ja lahti ühendama oma meel,“ lausuvad korraldajad.

Foto: Women Empowerment Summit

Kõikidel naistel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut

Women Empowerment Summit on kuus tundi kestev kaasahaarav ja interaktiivne sündmus, kuhu on kutsutud kõnelejad, artistid (kunstnikud/esinejad) ning ettevõtjad, et nad saaksid jagada oma lugu eesmärgiga kollektiivselt osalejate elu muuta.

Korraldajad toovad kokku naised üle Eesti, et tähistada nende väärtust, astuda sammuke lähemale nende jõu suunas, jagada nende häält ja väljendada enda tarkust.

  • Eesmärk WES 2024 taga on väga lihtne: julgustada naisi astuma samm lähemale oma sisemisele väele.

Sissi Nylia Benita ja Lea Roy usuvad, et meie lood on meie tugevuseks ja meie haavad on meie tarkuseks. „Me kõik väljendame seda oma enda unikaalsel viisil. Läbi meie karjääri, riiete, kehakuju, hääle, tantsimise, laulmise, rääkimise… Võimalusi on lõpmatult. Kõikidel naistel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut viisil, mis peegeldab nende tõelist autentset mina. See on see, millest meie kohtumisel räägitakse.“

Kõikidel naistel on hing, mis vajab väljendamist, arengut ja õitsengut viisil, mis peegeldab nende tõelist autentset mina.

Sissi Nylia Benita. Foto: Erakogu

Kellele on sündmus mõeldud?

Sissi ja Lea toovad välja, et olenemata sellest, kas oled näiteks vaimsel teekonnal uus või tunned instinktiivset kutset liikuda oma väes, on see sündmus täpselt sinu jaoks loodud. See sündmus on kõigile naistele, kes tahavad ühenduda kogukonnaga, uuesti ühenduda oma väega ja tunda end inspireerituna, jõulisena ja armastatuna. „Sa võid olla ema, õde, firma juht, kunstnik, õpilane, hing… Tõde on see, et me oleme need kõik. Oodatud on kõik naised.“

See sündmus on kõigile naistele, kes tahavad ühenduda kogukonnaga, uuesti ühenduda oma väega ja tunda end inspireerituna, jõulisena ja armastatuna.

Foto: Women Empowerment Summit

Me kõik oleme teekonnal, et ennast mõista ja armastada

Sissi ja Lea leiavad, et rohkem kui kunagi varem, tunneme me vajadust ühenduda naiste kogukonnaga, et juhtida meid läbi üleminekute ja elu poolt kogetud sündmuste: selleks, et saada eneseteostuslikeks naisteks, emadeks, firmajuhtideks. Jagades oma teekonda ja luues ühendust meile lähedaste teemadega nagu emadus, suhted, armastus, seks, sõprus, äri, kunst, kehapilt, söök, heaolu.

„Kuna me oleme kõik teekonnal, et ennast mõista ja armastada, luua iseenda teekonda, jagades armastust, särada enda valguses ja ehitada üles enda pärandit. See on see, miks WES üldse esmajoones loodi.

Sukeldudes turvalisse armastuse ruumi, sõsarkonda, vaadates iseennast läbi uute vaatenurkade hakkavad toimuma muutused. See võimaldab meil avada potentsiaali realiseerida asju meie maailmas,“ leiavad nad.

Foto: Women Empowerment Summit

Sissi ja Lea sõnavad, et võrreldes varasemate sündmustega on 2024. aasta sündmusel  uus sound, uus keskkond, uus disain, uued inimesed ja uus kogemus. See pole liiga ametlik ega ka liiga spirituaalne, vaid nende kahe kombinatsioon, et sündmus saaks olla intiimne, turvaline ja väestav. „Kui see samastub sinu südamega, siis kutsume sind broneerima endale koha, kuna meie kohad on limiteeritud.“

Foto: Women Empowerment Summit

Kes esinevad?

Korraldajad lausuvad, et esinejad on valitud väga hoolikalt. Nad on naised, kellel on tugev meel, kes teavad, kes nad on ja neil on julgust tunnistada, et nad siiani alles avastavad – kuna me areneme järjepidevalt läbi elu. See on protsess, mitte lõplik eesmärk.

„Need naised on ühenduses enda häälega oma individuaalsel moel ja inspireerivad sind taasühinema enda omaga. Läbi nende unikaalsete lugude muudavad esinejad sinu suhet iseenda ja teistega. Kas läbi laulmise, tantsimise, maalimise, rääkimise – need naised on kasutanud oma häält loomaks oma karjääri, disanides oma elu nende enda tingimustel. Ja sina saad seda ka teha! Need naised jagavad oma häält, oma lugusid ja sõnumit sinuga,“ räägivad Sissi ja Lea.

Foto: Women Empowerment Summit

13. aprillil esinevad Põhjala Tehases: 

Sissi Nylia Benita – inimlikkus ja oma tõe välja ütlemine

Benita sõnab, et mõistis, et peaaegu kogu jõud, mis tal inimesena on, on hoiul tema hääles. Ja seda mitte ainult selles kontekstis, et ta on laulja, rääkija ja õpetaja, vaid ka rohkem enda ja enda vajaduste väljendamises ja ideedes igapäevaselt. „See on oma elu kujundamine läbi mulle omase unikaalse hääle. Läbi selle, kui ütlen kõvasti välja, mida ma soovin, et maailm kuuleks, mida mulle anda. Läbi oma tänu väljendamise ja vaadates, kuidas see kõik võimendub.

Sissi Benita (Foto Ziina Komarova)
Sissi. Foto: Ziina Komarova

Väljendades oma piire kõvasti ja selgelt, et mitte keegi ei saa neid ületada, sest ma jõustan neid. Kui keegi proovib sind panna tundma jõuetuna, siis sinu hääl on esimene, mida nad maha suruvad. Jõuga või mitte – manipuleerides sind uskuma, et see ei hoia jõudu. Aga su hääl on parim jõud, mis sul on. Kui mitmed hääled saavad kokku on tehtud ajalugu,“ leiab ta.

Dali Getter Karat – õnnekoolitaja

Karat toob välja, et õnnekoolitaja peaks ta ise õnnelik olema. Kuidas aga õpetada õnnelikkust ja uskuda teadust selle taga, kui ta ise on kurb. Kas talle on lubatud olla õnnetu või on ta silmakirjalik ja vale õpetades õnnelikkust olles õnnetu?

Dali Getter Karat. Foto: Erakogu

„Eelmine aasta oli minu jaoks täielik alla andmine, kus enamus ajast olin sügavalt õnnetu. Ma avastasin uusi kihte õnnest, leidsin täiesti uusi viise selle teema nägemiseks ja uusi punkte sellest rääkimiseks. Peale täieliku pimeduse kogemist on valgus palju hinnatum ja armastatum. Ma viin sind teekonnale oma enda teekonnast, millega sa võid samastuda.“

Lea Roy – nüansid ja peeglid

Roy tõdeb, et ta on metsik, aga samas ka tagasihoidlik, tihti nõid ja vahel b**ch. Ta on kaunilt nüansirikas, terviklik ja integreeritud. Ja täpselt nii on Roy sõnul igaüks meist, kui julgeme avastada ja teadvustada identiteete oma meeltes, neid maske, mida oleme õppinud kandma, hoides meeles oma tuuma, meie hinge isiksuse.

Lea Roy. Foto: Women Empowerment Summit

„Ma olen põimija, tuues kokku erinevaid osasid meist endist paljastades väega naist, kes me kõik oleme. Ma usun, et iga inimene sinu teekonnal võib olla päästik, küsimus, mida sul on vaja kuulda, vastus sinu teekonnal ja peegel sinu hingele. Õppides pöörama tähelepanu kogemustele, mida me saame ja sisekõnele, siis muutub see, kuidas te maailmaga suhtlete.“

Usun, et iga inimene sinu teekonnal võib olla päästik, küsimus, mida sul on vaja kuulda, vastus sinu teekonnal ja peegel sinu hingele.

Foto: Women Empowerment Summit

Nele Suisalu – loominguline kehastus, elust ja surmast lahti laskmine

Anastasia – identiteet ja naiste arhetüübid

Anastasia on fotograaf, kes püüab inimese ja looduse vahel olevat maagiat. Fotograafia puhul armastab ta enim seda, et saab püüda seda, mida ta silmad näevad ja siis jagada seda maailmaga, lubades teistel kogeda, mida ta tunnen. Fotograafia on tema viis ennast väljendada ja ühenduda teistega.

Foto: Women Empowerment Summit

„Mulle meeldib seletada ennast kui kosmilist tantsijat kuna iga kord kui ma sulen silmad, näen ma oma unistusi ja eesmärke nagu tähti hõljumas universumis. Ma tunnen vajadust oma unistused omaks võtta, et saaksin tantsida tähtedega. Ma usun, et kõik on võimalik ja kui me suudame midagi ette kujutada, me saavutame selle. Loomine on meie kujutlusvõime ilming. Seega – jätkame unistamist ja tantsimist.“

Ma usun, et kõik on võimalik ja kui me suudame midagi ette kujutada, me saavutame selle. Loomine on meie kujutlusvõime ilming.

Foto: Women Empowerment Summit

Krõõt Tarkmeel – hing ja olemus

Fotograafina usub Krõõt, et iga naine on lugu, kes ootab tabamist. Kombineerides ajalist ja ajatut, inspireerub ta sügavatest suhetest, autentsusest, lubades vaadata pinnast sügavamale läbi usalduse ja hoitud ruumi.

Iga naine on lugu, kes ootab tabamist.

Krõõt Tarkmeel. Foto: Erakogu

„See on palju muud kui lihtsalt nägu, mis on kaameraga püütud. Võimas intiimsuse kohalolek ja haavatus, aus pilk inimkonnale on minu fotolavastuste elemendid. Ma tunnen, et pildid omavad jõudu astuda iseendaga vestlusesse. Ja kuulatada, mida nad sulle ütlevad on peegeldus sinust endast. Vaata rahuliku meelega ja kuula hoolikalt.“

Kevad Belle – Not Your Average

Kevad Belle huvi ja otsingud tervise vallas algasid, kui ta oli 14-aastane. Naine mõistis, et tihti me ei saa aru, milline jõud on meie valikutel ja teadlikkusel, seega me anname ära vastutuse. Ta hakkas küsimuse alla seadma kõike, mis on tervislik, tõeline ja oluline. Kevad Belle luges sadu raamatuid ja  lõi mitmeid õpilasfirmasid, et tuua oma praegune teadlikkus tervisest inimesteni. Need kõik olid aga liiga keerulised.

Foto: Women Empowerment Summit

2019. aastal sai ta aru, et kõik tuleb kokku väikestele asjadele – kuidas sa midagi teed, on see kuidas sa teed kõike. Niimoodi sündisid “Not Your Average” kohvid.

„See ei ole lihtsalt kohvi, see on võimalus valida enda heaolu. Ilma kompromissideta. Isegi väikesed asjad nagu kohvi – me teeme seda iga päev, seega oleme kindlad, et see on hea! Peale 4 aastat koostööd NYA’ga ma teadsin, et inimesed, kes valivad supertoidu kohvi on samuti uudishimulikud oma toitumise, liikumise ja suhete osas. Olen tänulik iga päev seda tööd tehes ja olles ümbritsetud mõttekaaslastega tervise kogukonnas ja pidevast õppimisest iseenda ja maailma kohta. Aitäh, et olete siin.“

Naised, kes julgevad teostada oma visiooni

Korraldajad lausuvad, et igal aastal koosloovad nad sündmust naistega, kes austavad iseennast, nende andeid, lugusid ja oskuseid. Ettevõtjad, kunstnikud – kõik on väga erineva taustaga naised, kes julgevad teostada oma visiooni ning ideesid nendesse äridesse.

„Meil on au tutvustada ja näidata nende oskusi teile, et te saaksite ühenduda tõeliste naisettevõtjatega Eestis, toodetega ja teenustega, millel on lugu ja hing. Ja lasta ennast inspireerida lõpmatutel võimalustel, mis on olemas kui sa mõtled enda teekonnale,“ lisavad korraldajad.

Head Uudised GoodNews