1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Tiit Trofimov: #5 AGA MIKS meile läheb korda teiste arvamus ja KUIDAS teha nii, et ei läheks?
VIDEO I Tiit Trofimov: #5 AGA MIKS meile läheb korda teiste arvamus ja KUIDAS teha nii, et ei läheks?

VIDEO I Tiit Trofimov: #5 AGA MIKS meile läheb korda teiste arvamus ja KUIDAS teha nii, et ei läheks?

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov räägib uues videosarjas „Aga miks ja kuidas?“, miks meile läheb nii korda teiste arvamus ja kuidas teha nii, et ei läheks.

Meid mõjutavad enim hirmud

Tiit tõdeb, et põhjus, miks teiste arvamus meile nii korda läheb, peitub iseenda vastu võtmises. Ta selgitab, et pead leidma endas keskpunkti. Aga see ei tule nii lihtsalt. Selleks peab päriselt iseenda ja oma tunnetega tegelema.

Ta toob välja, et kõige suuremaks mõjutajaks on hirmud. Meil on hirmud, mida teised meist arvavad, mõtlevad, kas viskavad seltskonnast välja või vaatavad viltu. Ta rõhutab, et inimene peab ise tegelema nende tunnetega,  mis selliseid mõtteid tekitavad. Näiteks kui sind on pisendatud ja öeldud, et sa ei saa hakkama, pole piisav, algab sealt alalhoiuinstinkt, et pigem olen vaga ja nii, et keegi mind ei näe ega kuule.

Meil on hirmud, mida teised meist arvavad, mõtlevad, kas viskavad seltskonnast välja või vaatavad viltu.

Tiit ütleb, et kui sa enda seest need luukered kätte saad ja ära lahendad, siis näed, et mingil hetkel on sul juba ükskõik, mida teised arvavad. Kui sa saad enda sees kätte rahu, enesekindluse ja turvatunde, oled selles kohas ja seal peitubki sinu tõde.

Tiit Trofimov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Areng toimub kogu aeg

Tiit ütleb, et me kogu aeg muutume ja kasvame. Ta toob näiteks, et kuulates oma esimesi taskuhäälinguid imestab ta, kuidas tol ajal keegi teda üldse kuulata viitsis. Küll aga teadvustab ta, et oli ise sel ajal sellises kohas. Me kasvame kogu aeg ja meie enesekindlus areneb. Kui oled kunagi laval käinud, mäletad ilmselt, mis tunne oli esimest korda lavale minna…

Mida rohkem oma asja teed, seda rohkem kasvab su sees enesekindlus ja stabiilsus.

Mida rohkem oma asja teed, seda rohkem kasvab su sees enesekindlus ja stabiilsus. Samas peab ka märkama enda sees tunnet, et oled haavatav. Tiit soovitab vaadelda haavatavust endas ja julgeda sellest läbi minna. „Kui sa astud kohtadesse, kust sa kardad kõige rohkem, hakkad end ka väljendama kohtades, kus su meel ütleks sulle, et ära seda tee,“ räägib ta.

Ta lisab, et kui inimene on aus ja ehe, näeb ta, et teda hinnatakse palju rohkem.

Tiit Trofimov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Hingel on soov areneda

Tiit julgustab inimesi minema oma hirmudest läbi, jõuda iseendani ja end vastu võtta. Ta kinnitab, et iga inimese sees on väga ilus hing ja igal hingel on hingesoov areneda.

Igaühel on maailmale midagi pakkuda – see tuleb lihtsalt endast üles leida.

Ta võrdleb, et nagu looduses on iga puuleht erinev, on nõnda ka inimestega. Ta usub, et igaühel on maailmale midagi pakkuda – see tuleb lihtsalt endast üles leida. „Proovi leida üles see asi, mis sul hinge helisema paneb, mis on sinu tee ja unikaalsus, mis paneb sind end hästi tundma ja läbi selle teisi vaatama sind lugupidamise, austuse ja imetlusega,“ soovitab Tiit.

Ta kinnitab, et kui sa teed asju südame ja hingega, sind toetatakse. Sind võidakse proovile panna, aga lõpuks saadab sind edu!

Head Uudised GoodNews