1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Keily Kaikkonen: hääl tuleb endast välja lasta
VIDEO I Keily Kaikkonen: hääl tuleb endast välja lasta

VIDEO I Keily Kaikkonen: hääl tuleb endast välja lasta

Keily Kaikkonen, kes viib läbi hääletubasid ja lauluringe ning võtab osa 11. – 14. juulil Pühali Hea Elu Keskuses toimuvast Ühenduses High on Life festivalist, tõdes heade uudise portaalile GoodNews antud intervjuus, et kuigi eestlane on tänu laulupidudele tuntud kui laulurahvas, ei julge paljud meist seda siiski teha. Ta selgitas, et see kogemus võib ulatuda tagasi juba meie lapsepõlve, kus osad lapsed pandi ette ritta laulma, mikrofonile lähemale ja teised hoiti tagumises reas.

Otsus, et me ei oska midagi teha, võib sündida juba lapsena

„Väga väike ja lihtne asi, aga lapses tekitab see tunde, et kui ma olen tagapool, siis ma ei ole nii hea ja ma ei oska laulda,“ tõi naine välja näite, kuidas me võime juba lapsena endale teha otsuse, et me ei oska mingit teatud asja teha.

Väga väike ja lihtne asi, aga lapses tekitab see tunde, et kui ma olen tagapool, siis ma ei ole nii hea ja ma ei oska laulda.

Keily rääkis, et tema hääletuppa jõuavadki tihti inimesed, kes tahavad enda hirme ületada. Ta soovib just sellele sihtgrupile jagada enda kogemusi, kuna nendele inimestele on antud kogemused kõige võimsamad.

Monika Kuzmina ja Keily Kaikonen. Foto: Virko Veskoja

„Lõpuringis ütlevad paljud osalejad, et nad said esmakordselt tunda, kust nende hääl üldse välja tuli. Nad leiavad selle koha enda keha sees,“ selgitas ta ning lisas, et tema töötoad on ülesehituselt sellised, et igaüks saaks olla enda ruumis. „Ei ole seda, et lähed seisad ringi keskele, võtad paljaks ja hakkad laulma. Ühtegi inimest ei panda ebamugavasse olukorda. Me hakkame esmalt lõdvestuma ja avanema,“ kirjeldas Keily oma töötubasid.

Hääl tuleb endast välja lasta

Keily kasutab enda tundides väga palju liikumist. Väga paljud harjutused toimivad paremini, kui inimesed ei ole keskendunud ainult sellele inimesele, kes teeb parasjagu häält, vaid ollakse pidevas liikumises ja ühenduses.

Väga paljud harjutused toimivad paremini, kui inimesed ei ole keskendunud ainult sellele inimesele, kes teeb parasjagu häält, vaid ollakse pidevas liikumises ja ühenduses.

Monika Kuzmina ja Keily Kaikonen. Foto: Virko Veskoja

Ta peab oluliseks ka seda, et laseme enda hääle välja. „Kui paneme hääle ühte ruumi, siis ta on justkui antenn või sild. Nagu ühenduslüli, mille kaudu me ühildume suurema tundega ja saame sellest osa,“ lausus ta ja nentis, et oluline on tuua tähelepanu enda kehas õigesse kohta, et avada oma hääl. Siis me oleme kohal kogu enda kehas!

Huvitavaid teadmisi Keilylt:

  • Laulmisel ei käi põhitöö mitte meie kõripiirkonnas, vaid hoopis lihastes, millele meie
  • hääl toetub.
  • Kui paneme hääle ühte ruumi, siis ta on justkui antenn või sild. Nagu ühenduslüli,
  • mille kaudu ühildume suurema tundega ja saame sellest osa.
  • Oluline on tuua tähelepanu enda kehas õigesse kohta, et avada oma hääl. Siis me oleme
  • kohal kogu enda kehas!
Head Uudised GoodNews