1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Johann Urb: panusta sellele, mis on sulle tähtis – aega ei saa juurde osta
VIDEO I Johann Urb: panusta sellele, mis on sulle tähtis – aega ei saa juurde osta

VIDEO I Johann Urb: panusta sellele, mis on sulle tähtis – aega ei saa juurde osta

Vaimne coach ja püramiidhingamise õpetaja Johann Urb, kes osaleb 11. – 14.juulil Pühali Hea Elu Keskuses toimuval festivalil Ühendus High on Life, lausus heade uudiste portaalile GoodNews, et meie vanemate ja kultuuri poolt on meile edasi antud suhtlemisviis, kus puudub armastus ning palub meil kõigil endalt küsida, et kuidas me saaksime omavahel suhelda nii, et me ei süüdistaks ega häbistaks teineteist.

Kommunikatsioon loob sügava rahu, kui see on läbi tehtud

„Me saame rääkida perspektiividest ja jagada enda arusaama tekkinud olukorrast. Küsida teiselt osapoolelt, et mis on sinu arusaam kogu asjast? Mis sellel ajal sinu sees toimus?“ kirjeldas Johann ning nentis, et igaühel on oma tõde, mida me saame kommunikatsiooni kaudu võrrelda. See ei tähenda, et ühel on õigus ja teisel mitte – lõpptulemuseks võib olla, et kummalgi pole õigus.

Igaühel on oma tõde, mida me saame kommunikatsiooni kaudu võrrelda. See ei tähenda, et ühel on õigus ja teisel mitte – lõpptulemuseks võib olla, et kummalgi pole õigus.

Kuid kommunikatsioon ei ole pelgalt sõnad vaid ka energia nende sõnade taga. „Sa võid kasutada pühasid sõnu, kuid kui su energia on madal või su energiaks on viha ja sa teed teisele inimesele sellega haiget, siis mitte miski ei muutu. Kui sul sõnu ei ole ja sa niisama armastades seda öelda ei oska, siis teine inimene ei saa sellest aru. Siinkohal on kombinatsioon oluline,“ selgitas Johann ning rõhutas, et kommunikatsioon loob sügava rahu, kui see on läbi tehtud.

Monika Kuzmina ja Johann Urb. Foto: Virko Veskoja

“Alguses, kui läheneme asjadele, mis on rasked, siis pole rahu. Me räägime asjadest, mis on meile valusad ja rasked. Kui me julgeme nendele õigesti läheneda ja julgeme teiste inimestega rääkida nii, et me toome nad endale lähemale, siis me jõuame rahuni välja. Kui me tahame leida rahu, siis me ei saa põgeneda.“

Aega ei saa juurde osta

Johann soovitab panustada sellele, mis on meile endale kõige tähtsam. Ta rõhutas, et elu möödub väga kiirelt ja aeg on ressurss, mida ei ole võimalik juurde toota. Me võime olla miljardärid, kuid aega ei saa juurde osta.

Elu möödub väga kiirelt ja aeg on ressurss, mida ei ole võimalik juurde toota.

Ta andis nõu endalt küsida, et kellega me soovime enda elu veeta? Mida tehes? Mis on meie tegevuse tulemus? Kas see tekitab maailmas rohkem armastust. Kas see toodab rohkem positiivsust või negatiivsust? Kas see tekitab inimestes rohkem head tunnet või halba tunnet? „Igal asjal on juures oma suurem või väiksem energia. Kui me oleme otsustanud, et kuidas me soovime oma elu elada ja suhelda ja sellest võidavad meie lähedased ja teised inimesed, siis elu on ju tegelikult nii äge.“

Monika Kuzmina ja Johann Urb. Foto: Virko Veskoja

Huvitavaid mõtteid Johannilt:

  • Meie vanemate ja kultuuri poolt on meile edasi antud suhtlemisviis, kus puudub armastus. Selle tulemusel läheme väga kergelt lukku ja tahame võidelda või põgeneda.
  • Kui astume oma elus uude kohta, kus on rohkem armastust ja vähem valu, siis see tekitab turvalisuse tunde, mis on väga oluline selleks, et üldse midagi luua.
  • Kommunikatsioon ei ole pelgalt sõnad vaid ka energia nende sõnade taga.
  • Sa võid kasutada pühasid sõnu, kuid kui su energia on madal või su energiaks on viha ja sa teed teisele inimesele sellega haiget, siis mitte miski ei muutu.
  • Igal ühel on oma tõde, mida me saame kommunikatsiooni kaudu võrrelda. See ei tähenda, et ühel on õigus ja teisel mitte – lõpptulemuseks võib olla, et kummalgi pole õigus.
  • Meile õpetatakse koolis keeli, kuid meile õpetata seda, kuidas südamega suhelda.
  • Elu möödub väga kiirelt ja aeg on ressurss, mida ei ole võimalik juurde toota.
  • Kui oleme otsustanud, et kuidas soovime oma elu elada ja suhelda ja sellest võidavad meie lähedased ja teised inimesed, siis elu on ju tegelikult nii äge!
Head Uudised GoodNews