Avaleht Hingele Tiibetlanna räägib suvel Pärnumaa talus feng shui’st
Tiibetlanna räägib suvel Pärnumaa talus feng shui’st

Tiibetlanna räägib suvel Pärnumaa talus feng shui’st

Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling korraldab 29.–30. juunini Viki talus nädalavahetuse sa che’st ehk tiibeti feng shui’st.

Kuidas sisustada tuba? Millises suunas asetada voodi? Kus peaks asuma kamin? Millist krunti valida? Mis suunas ehitada maja, kuhu panna maja peauks, kuhu teha aknad, kuidas rajada juurdepääsuteed? Milline peaks olema haljastus? Kas minu tervise, äri ja isikliku elu keerdkäikudel võib olla seos mu tegevuskeskkonnaga ning kuidas seda muuta?

Need on küsimused, millele nii meie esivanemad Eestis kui ka paljude teiste vanade rahvaste traditsioonid said vastuse geomantiast, maa- ja loodusmärke arvestavast ruumikorraldusest. Hiinas on see tuntud nime all feng shui, Tiibetis sa che.

Kuigi maailmavaatelt sarnased, on neil eri rahvastel kujunenud välja iseloomulikud nipid. Tiibetis on näiteks mitmed vastumürgid ebasoodsale olukorrale välja kasvanud neile omastest budistlikest praktikatest.

Sa che on õpetus eluks harmoonilise keskkonna loomisest. Teadmine sellest, kuidas arvestada ilmakaarte, taevakehade mõju, maa ja teiste looduskeskkonna elementide (ruum, õhk, vesi, tuli) toimet meie tervisele, elueale, rikkusele ja õnnele.

Tiibetlannast õpetaja Donla Tsering selgitab, kuidas tiibeti feng shui abil valida krunti, planeerida elamut ja korraldada olemasolevaid eluruume harmooniliseks eluks.

Kursus on mõeldud kõigile huvilistele, kellele on oluline elukeskkonna teadlik planeerimine, arhitektidele ja sisekujundajatele, terapeutidele, avatud silmaringiga meditsiinitöötajatele.

Tsering on Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Akadeemia SKI looja.

Kursus on inglise keeles tõlkega eesti keelde.

Enne 13. maid on hind soodsam.

Kohapeal on võimalik ööbida (voodites, valgete linade vahel) hinnaga 10 eurot öö.