Avaleht Lugemist Roland Tokko nõuanne koolilõpetajatele: sihi kõrgele ja tegutse targalt!
Roland Tokko nõuanne koolilõpetajatele: sihi kõrgele ja tegutse targalt!

Roland Tokko nõuanne koolilõpetajatele: sihi kõrgele ja tegutse targalt!

Eesmärgid peaks sihtima võimalikult kõrgele. Eesmärkideni jõudmisel pead aga tegutsema targalt – ei tohi ninast verd välja punnitada ega ennast läbi põletada. Kuidas seda teha, saab lugeda üle 3500 eksemplari müünud Roland Tokko ja Harald Lepiski raamatust “Minu elu kutse”.

Kasuta oma andeid igal võimalusel

Roland Tokko soovitab leida oma annete rakendamiseks pidevalt selliseid võimalusi, mis sind mugavustsoonist välja viivad. Leia võimalusi praktiseerimiseks ja seda võimalikult palju väljaspool oma mugavustsooni. Arendada tuleb oma andeid ka sellisel juhul, kui need tulevad sul loomulikult ja lihtsalt välja. Ükski oma ala tõelisse tippu jõudnud tegija ei ole seda saavutanud ilma meeletu harjutamise ja praktiseerimiseta.

Arendada tuleb oma andeid ka sellisel juhul, kui need tulevad sul loomulikult ja lihtsalt välja.

Harjutus

  • Pane kirja vähemalt viis erinevat viisi, kuidas saad mugavustsoonist välja astudes oma andeid ja oskusi harjutada ja arendada.

Universum testib sind

Tokko toob välja, et kui oled oma kutsumuse värskelt leidnud ja seda rõõmsalt realiseerima asunud, võid kindel olla, et universum asub sind testima ja sulle väljakutseid esitama. Sul võib tekkida kahtlus, kas sa teed ikka õiget asja, aga võta neid raskusi nagu sisseastumiskatseid. Kui sa need ületad ja hakkama saad, oled varsti oluliselt parem, tugevam, enesekindlam ja julgem ning see aitab sul oma tööd veelgi paremini teha. Kõik väljakutsed ja takistused on vajalikud, et saaksid järgmisele tasemele liikuda; iga ebaõnnestumine, keeruline või lausa piinlik kogemus on hea lugu, mida tulevikus rääkida. Kui sa hakkad sellise suhtumisega mingit uut asja tegema, siis muutuvad põnevus ja elevus kandvaks jõuks ning sa oled tänulik iga uue olukorra eest.

Kõik väljakutsed ja takistused on vajalikud, et saaksid järgmisele tasemele liikuda; iga ebaõnnestumine, keeruline või lausa piinlik kogemus on hea lugu, mida tulevikus rääkida.

Eric Edmeades ja Roland Tokko

Harjutus

  • Meenuta ja pane kirja kogemused, mille kohta oled tagantjärele mõistnud, et universum testis sind ja sa olid tänu sellele olukorrale sunnitud arenema.
  • Kas nende õppetundide hulgas on naljakaid ja emotsionaalseid seiku? Need on sinu lood, mida saad teistega jagada.

Võta vastu see, mida universum sulle pakub

Kui universum sulle pidevalt uksele koputab ja mingit uut võimalust pakub, siis tasub selle vastu võtmist kaaluda. Michael A. Singer räägib oma raamatus „The Surrender Experiment”, kuidas ta soovis oma mõtteid vaigistada ja läks metsa elama, et välismaailmaga võimalikult vähe kokkupuudet oleks. Kuid kui universum hakkas tema ees järjest uusi võimalusi avama, otsustas ta need vastu võtta. Praeguseks on ta miljardilise ettevõtte osanik, ilma, et see oleks kunagi ta otsene soov olnud.

Harjutus

  • Mõtle, millistel juhtudel sa oled oma sisetunnet kuulanud ja universumile alistunud? Kas see muutis su elus midagi?
  • Mis on need asjad, mis on korduvalt su ellu tulla tahtnud, aga sa pole neid vastu võtnud? Kuula oma sisetunnet. Äkki pakub universum sulle midagi, mille sa peaksid vastu võtma ja/või ära tegema.

Ole võimalusteks valmis

Kas oled olnud olukorras, kus sulle avaneb mõni hea võimalus, aga sa ei saa seda vastu võtta lihtsalt sellepärast, et sa ei olnud selleks valmistunud? Sul oli ehk pisike lootusetera, kuid sa polnud päris kindel ja seetõttu ei teinud sa midagi selleks, et sa saaksid soodsate olude korral võimalusest kinni haarata?

Ole sellisteks olukordadeks valmis. Võibolla on need mõned äri- või töövõimalused, milleks sa saad ennast sarnasel viisil valmis panna ja need soodsate asjaolude korral vastu võtta.

Fotod: Kersti Niglas

Emotsionaalne visioon lõppeesmärgist

Oma annete rakendamisel ja kutsumuse järgimisel on väga oluline endale ette kujutada, kuhu sa tahad välja jõuda ja mida see emotsionaalselt sinu jaoks tähendab. Lõppeesmärk ei pea seejuures olema üldse midagi realistlikku. Õieti võib see sulle hetkel täiesti ulmeline tunduda, aga selle olemasolu annab sulle indu juurde.

Oma annete rakendamisel ja kutsumuse järgimisel on väga oluline endale ette kujutada, kuhu sa tahad välja jõuda ja mida see emotsionaalselt sinu jaoks tähendab.

Harjutus

  • Pane kirja oma emotsionaalne visioon sellest, kuidas sa rakendad oma andeid nende tõelise potentsiaali vääriliselt. Mida ja kuidas sa teeksid?
  • Pane tõeliselt äge versioon, mis tundub praegu täiesti uskumatuna. Kasuta emotsionaalse laenguga sõnu, näiteks erakordne, imeline, uskumatu, fantastiline, inimeste poolt palavalt armastatud jne.

Raamatu saab tellida Apollo ja Rahva Raamatu e-poest!