1. Avaleht
  2. Inspireeriv
  3. PERHi intensiivravipalatist rahvusvahelise plaadilepinguni: Eesti alternatiivmuusik lõi käed Rootsi plaadifirmaga
PERHi intensiivravipalatist rahvusvahelise plaadilepinguni: Eesti alternatiivmuusik lõi käed Rootsi plaadifirmaga

PERHi intensiivravipalatist rahvusvahelise plaadilepinguni: Eesti alternatiivmuusik lõi käed Rootsi plaadifirmaga

Aastaid žanripiire hajutanud Tallinna artist PK on jõudnud kokkuleppele Skandinaavia plaadifirmaga Rexius Records, kellega koostöös hakatakse tuleviku projektide kallal töötama. Rexius on asutatud 2013. aastal Göteborgis ja see on aastatega arenenud hübriidseks ettevõtteks, millel on koostööpartnereid üle kahekümnes riigis üle maailma.

Kes on PK?

PK on alates varastest 2010-ndatest Eesti underground muusikamaailmas enimtuntud kui väga aktiivne uuekooli hip-hopi edasiviija. Ta on aastal 2017 alustanud “Parema Elu Nimel” liikumise ja peoseeria looja, mille lavalt on käinud läbi sellised Eesti artistid nagu Okym, Tiiu, Pizzafacial, Noodle Charity, Akar, MAAKUU ja mitmed teised.

Viimaste aastate jooksul on mees kuulajaid kostitanud koostöödega rokimaailmas tegutsevate nimedega ning sellega järjepidevalt kustutanud oma loomes läbi aja niigi häguseid piirjooni.

Kui ta 2021 aasta alguses ilmunud albumil “Wet Dreams & 911 Calls” oli kuulda tugevaid EDMi mõjutusi, siis sama aasta viimasel päeval väljutatud “Appear offline” oli alternatiivroki, akustilise indie ja hip-hopi segu.

Mõlemat kajastati mitmes väljaandes Brasiilias, Itaalias, USAs, Itaalias, Prantsusmaal ning Inglismaal.

Plaadilepingu sõlmimine on igale muusikule suur saavutus

“Sel pole väga vahet, kuhu meie tehtut enamuse poolt liigitatakse. Eklektilisus ei ole midagi, mida peaks pelgama vaid pigem avasüli vastu võtma. Vahel istun maha ja endal on ka naljakas mõelda, et alustatud sai MC Battle’ist ja nüüd on suurem osa lugusid vähemal või rohkemal määral seotud metalmuusikutega, aga see on epic teekond. Nagu vaataks filmi, aga samas iga sammuga alles ise kirjutaks süžeed,” kommenteerib PK.

Plaadilepingu sõlmimine on vaieldamatult suur saavutus igale muusikule. Antud olukorra teeb tähelepanuväärseks fakt, et 18-aastaselt ei olnud PK terviserikke tõttu võimeline isegi rääkima.

“Ma tegin tööd juba enne õnnetust. Vahel on edasiminek väga vaevaline, aga see ei tähenda, et arengut poleks. Minimaalne samm on siiski ka samm,“ ütleb ta.

“Kogu see antud situatsioon tundub mulle väga ebaloogiline (ja kohutavalt põnev), aga samas – äkki me ajamegi liiga palju elus loogikat taga. Kirgliku sihikindluse ja ratsionaalsuse suhe on alahinnatud. Elu on samal ajal etteplaneeritud, aga mitte miski pole kindel. Kõige väärtuslikum asi, mida me saame hoida, on idee. Meilt võib ära võtta kõik, aga meie ideedele ei pääse kunagi keegi liiga tegema,“ arvab PK.

Kuula PK viimast singlit “Eileen” koos Sixteniga siit (välja antud enne koostööd Rexiusega) SIIT!

Jälgi PK’d sotsiaalmeedias SIIT!

Head Uudised GoodNews