1. Avaleht
  2. Palun ära jää üksi
  3. Peaasi.ee kutsub vaimse tervise kohvikute päevale
Peaasi.ee kutsub vaimse tervise kohvikute päevale

Peaasi.ee kutsub vaimse tervise kohvikute päevale

25. veebruaril ootavad vaimse tervise esmaabi koolituse läbinud vabatahtlikud inimesi vaimse tervise kohvikusse Tallinnas Rävala pst Reval Cafes (kell 9–17) ja Tartus Riia mnt Reval Cafes (kell 10–21).

„Vaimse tervise kohvikusse on oodatud kõik inimesed, kes tunnevad, et nad soovivad jagada oma vaimse tervise muresid ja nõu küsida.Oodatud on ka inimesed, kes on mures oma lähedase vaimse tervise pärast ning soovivad seda jagada,” rääkis Peaasi.ee projektijuht Sandra Liiv.

Vaimse tervise kohvikute vabatahtlikud on omandanud toetava kuulamise ja vaimse tervise esmaabi pakkumise oskuseid Peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolitusel.

„Usaldusväärsetele inimestele oma raskustest rääkimine aitab. Seda seetõttu, et sel juhul kannatab inimene vähem üksindustunde all ning üksindus on väga suur lisastress. Jagamine vähendab üksindust,“ selgitas Sandra Liiv.

  • Vabatahtlikud on kohvikus eraldi märgistatud lauas valge T-särgiga, millel on kiri „Olen olemas”. Lisaks saab vaimse tervise kohvikus kohapeal lugeda või koju lugemiseks kaasa võtta ärevuse, depressiooni ja vaimse tervise esmaabi töövihikuid.
  • Vaimse tervise kohvikutes saab vestelda peamiselt eesti keeles, piiratud aegadel ka vene ja inglise keeles.
  • Vaimse tervise kohvikute päeva lisainfo:SIIT!
Head Uudised GoodNews