Nippe pingete maandamiseks raamatust “Eluterve pohhuist”
Aastal 2019 andis Tom Walsberg välja raamatu “Eluterve pohhuist,” mis on kõnetanud väga paljusid inimesi, eriti ärevatel aegadel, mil paras kogu elutervet pohhuismi kulub igaühele ära.
Tom usub, et meist igaühe sees elab üks muhedalt muigav ja huumorit armastav tegelene, kelle saab selle raamatu abil ellu äratada, et luua muretum ning stressivabam elu. Tom ise on maailmarändur ja väelaulik, kelle kontserdid on julgustanud sadu lauluhääleta eestlasi laulma ja kelle korraldatud ekstaatilise tantsu pidudel pidutsetakse ilma alkoholita. Ta on teinud seda ja veel palju muudki tänu sellele, et ta võtab asju vabalt, ei muretse ja ei virise.
Pingete maandamine
Elutervel pohhuistil on kaeblemisest ja teiste süüdistamisest kama-kaks. Sellega ta ei tegele. Ta teab, et kõik tema elus on tema enda välja kutsutud ja tema enda loodud. Ta võitab täieliku vastutuse oma elu ees ja ka selle ees, mis ta elus juhtub.
- Elutervel pohhuistil on suva, et inimestel on tendents oma ebaõnnes ja ootamatustes teisi süüdistada.
- Eluterve pohhuist teab, et kui ta võtab vastutuse, et kõik tema elus on tema loodud, siis on tal ka vägi kõike oma elus muuta!
- Ise tehtud, hästi tehtud! Ja kui sitasti, siis teen uuesti!
- Eluterve pohhuist teab, et kui ta süüdistab naist, bossi, riiki või ühiskonda, siis mängib ta ohvrit ja paneb end olukorda, kus tal on väga väga raske midagi muuta.
- Eks sa proovi siis muuta naist, bossi, riiki või ühiskonda! Õnn kaasa! Aga ennast muuta, see on juba tehtav!
- Kui eluterve pohhuist on üksi kodus ja läheb millegi pärast närvi, siis ta hüppab mööda tuba ringi ja teeb lollakaid hääli nagu hulluks läinud ahv ning raputab selle jama endast kohe välja.
- Elutervel pohhuistil on kodus väristamisaparaat, kus ta vajutab nuppu ja iga päev 5-10 minutit väriseb, et kõik pinged saaks kehast välja. Suva, et see tundub täiesti napakas tegevus.
- Eluterve pohhuist teab, et keegi võib teda täie hingega vihata aga mitte keegi ei saa teda kedagi teist vihkama panna.
- Kui eluterve pohhuist läheb millegi pärast keema, siis ta läheb võtab paar minutit külma dušši. Suva, et see on ebamugav, pärast on mõnus pingelangus!
- Eluterve pohhuist julgeb küsida sõpradelt abi! Tal on suva, et sõber näeb tema haavatavust!
- Kui tekivad probleemid, masendus, depressioon siis enamus inimesi tõmbab end lukku, sulgub endasse, ronib oma koopasse, lülitab telefoni välja, võtab haiguslehe ja väriseb üksi kodus teki all. Enamus inimesi ei taha oma sõpru tüüdata oma negatiivsusega. Neil on häbi, kui keegi näeb, et nad on masenduses. Nad mõtlevad, et sõpradel niigi kiire ja nad ei hakka neid ometigi tülitama oma tühiste muredega. Nad kardavad, et äkki rikuvad nad sõbra tuju ära või segavad neid. Nad kardavad näitata end nõrgana ja haavatavana, Elutervel pohhuistil on sellest kõigest täiesti kama-kaks.
- Eluterve pohhuist teab, et ükski lill ei õitse kogu aasta läbi!
- Kui eluterve pohhuist vajab abi, siis ta küsib! Taipohh, mida teised arvavad.
- Kui eluterve pohhuist on masenduses, siis helistab ta oma kõige elurõõmsamale sõbrale ja ütleb: “Tead nalja, ma olen praegu täiesti masenduses! Kas sa saaksid mind aidata ja proovida mulle aru pähe lüüa?”
- Kui eluterve pohhuist on depressioonis, siis ta helistab sõbrale ja ütleb: “Tead, mis juhtus, mul on vist deprekas? Oskad sa öelda, mida ma võiks teha, et end nagu Münchausen kraepidi soost välja tõmmata?”
- Kui eluterve pohhuistil on enesetapu mõtted, siis kutsub ta lausa terve hunniku sõpru kokku ja räägib naljaga oma debiilsetest mõtetest. Sest kui ta ennast ära tapab siis on ju ammugi pohhui, mida teised arvavad. Sama hästi võib juba praegu suva olla teiste arvamusest, aga praegu saavad need teised veel ehk aidata.
- Kui eluterve pohhuist on üksi kodus haige, siis helistab ta sõbrale ja küsib, kas tal on aega läbi tulla ja talle mett ja värskeid puuvilju tuua! Kui üks sõber ei saa tulla, siis on tal savi, ta ei solvu ja ta helistab järgmisele sõbrale.