1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Milleks mediteerida? Veet Mano viib täna Tallinnas läbi AUM meditatsiooni Lisatud videod
Milleks mediteerida? Veet Mano viib täna Tallinnas läbi AUM meditatsiooni Lisatud videod

Milleks mediteerida? Veet Mano viib täna Tallinnas läbi AUM meditatsiooni Lisatud videod

veet-manoTäna, 29. novembril on Eestis taas külas Veet Mano, kes viib kell 19-21.30 Taevas ja Maa keskuses läbi AUM meditatsiooni.

AUM tuleneb inglisekeelsetest sõnadest ja ühendab endas teadlikkust, mõistmist ning meditatsiooni. See 3-tunnine meditatsioon juhendab osaleja turvalises ja toetavas keskkonnas läbi inimkogemuse neljateistkümne aspekti, milleks on viha, andestamine, armastus, vastupidavus, eluenergia, kaos, tantsimine, kurbus, naer, sensuaalsus, ühisus, vaikus, austus ja jagamine. Läbi AUM meditatsiooni saab kogeda sügavat lõõgastust, vabaneda stressist ja taastada elurõõm.

Miks üldse mediteerida?

Mediteerimine vähendab stressi, aitab lõõgastuda ning parandab emotsionaalset stabiilsust. Mediteerimine aitab vabaneda mõtetest ja kingib oskuse teha mitte midagi ning õpetab tõeliselt hetkes olemist.

Mediteerimine õpetab tõeliselt hetkes olemist

Kui palju peaks mediteerima?

Inimesed on erinevad, samuti ka nende soovid ja vajadused, kuid mediteerimisega ei peaks ka üle pingutama. Kui soovite mediteerimisega tõsiselt tegeleda, siis regulaarsus mediteerimisel on isegi olulisem. Seega oleks hea regulaarselt valida sama aeg ja koht, et meie teadvus ja keha saaks harjuda. Sama koht ja aeg aitavad meil kiiremini rahuneda ja vaikusesse siseneda. Valdavalt soovitatakse mediteerida üks kord päevas.

kivid
Mediteerimisel on oluline regulaarsus

Kuidas erinevate meditatsioonitehnikate vahel valida?

Kaasaegse inimese üks suuremaid muresid on aja puudus ning seetõttu otsitakse ka meditatsioonis erutavaid kiireid tulemusi, mis aga muudab vaimsete praktikatega sügavuti mineku raskeks. Mis iganes tehnika te valite, eesmärk peaks olema jõuda läbi regulaarse mediteerimise meditatiivse seisundi tekkimiseni.

Mida AUM meditatsioonile kaasa võtta?

Veet Mano AUM meditatsiooni korraldajad paluvad täna õhtusele meditatsioonile kaasa võtta õhukese mati ja väikese istepadja ning panna selga liikumist võimaldavad riided.

AUM mediatsiooni korraldavad Eesti Osho Meditatsioonikeskus ja Taevas ja Maa keskus koostöös. Rohkem infot leiab kodulehelt! Kohtade arv on piiratud, registreerida saab SIIN!

Jüri Kukk, Monika Kuzmina 

Head Uudised GoodNews